Toksyny – jak się ich pozbyć?

Wrogiem naszych organizmów są nie tylko pasożyty i drobnoustroje, ale także to, czego sami im dostarczamy. Mówię o chemii, która jest we wszystkim, co jemy, wdychamy, czym się myjemy i upiększamy.

Kupując bez zastanowienia towary naszpikowane szkodliwymi substancjami, doprowadziliśmy do sytuacji, z jaką organizm sam już sobie nie radzi. To lawina, którą trudno zatrzymać. W naszych ciałach znajduje się dziś około 500 różnych związków chemicznych, których nie mieli nasi przodkowie. Nie znamy ani ich bezpośredniego oddziaływania na nasz organizm, ani reakcji, w jakie mogą nawzajem wchodzić.

Nie wiemy też, jakie będą konsekwencje ich używania dla przyszłych pokoleń. I chociaż nosimy w sobie około setkę substancji chemicznych i około kilograma mikroorganizmów, nie ma w naszej kulturze tradycji stosowania kuracji oczyszczających. A jeśli już decydujemy się na takie zabiegi, to z błędnym przekonaniem, że jedna dwutygodniowa terapia zapewni nam wieczne zdrowie i czystość. To tak jakbyśmy raz umyli ręce i myśleli, że zawsze już będą czyste.

Oczyszczanie organizmu powinno stać się stałym elementem walki o zdrowie, albowiem uzyskanie trwałych wyników wymaga czasu i cierpliwości. A my chcielibyśmy, by jeden zabieg lub jedna tabletka przywracały nam wigor i zdrowie na całe życie.

Zadbaj o filtry swojego organizmu

Często myjemy ręce, czyścimy zęby, bierzemy gorącą kąpiel, a chwilowe niedoskonałości w higienie przykrywamy mgiełką dezodorantu. Ostry zapach potu czy nieświeży oddech mogą pochodzić ze złogów i toksyn zalegających w wątrobie czy w nerkach. Spróbuj je oczyścić, a poczujesz się świeższy i pełen energii.

Zanieczyszczone środowisko, chemia wszechobecna w żywości, kosmetykach oraz odzieży – to gra w rosyjską ruletkę o własne zdrowie i życie. Tej gry nie można już dziś uniknąć, ale można zwiększyć szansę wygranej. Zrób to, zanim będzie za późno…

Czy wiesz, że:

1. Nieoczyszczone jelita to nie tylko problemy z trawieniem i wydalaniem, lecz także przyczyna otyłości i wzdęć, niedożywienia innych organów wewnętrznych, w tym serca i mózgu?

2. Nieoczyszczona wątroba oznacza kłopoty z trawieniem i systemem obronnym, a również zaburzenia krążenia, zanieczyszczenie krwi, dolegliwości zatok, zły stan cery, osłabione ścięgna, dolegliwości związane z oczami?

3. Nieoczyszczone nerki to nie tylko problemy z oddawaniem moczu i równowagą kwasowo-zasadową, lecz także niekorzystny wpływ na ciśnienie krwi, zatrzymywanie płynów ustrojowych. Według tradycyjnej medycyny chińskiej nerki mają związek ze słuchem, prawidłowym funkcjonowaniem stawów, jakością kości, szpiku, zębów i włosów.

Program oczyszczania

Program oczyszczania, jaki proponuję, wynika z moich wieloletnich doświadczeń. Składa się on z 3 kuracji: na jelita, wątrobę i nerki.  Z moich obserwacji wynika, że najsłuszniej jest przeprowadzać je w następującej kolejności:

I. Pierwsze oczyszczanie jelit (kuracja trwa 17 dni).

II. Oczyszczanie wątroby (kuracja 2-dniowa).

III. Drugie oczyszczanie jelit.

IV. Oczyszczanie nerek (kuracja trwa 6-tygodniowa).

V. Trzecie oczyszczanie jelit.

Efekty

1. Kuracja na jelita przynosi w rezultacie poprawę ich perystaltyki, pozbycie się szkodliwych bakterii, pasożytów i grzybów (np. Candida albicans) oraz usunięcie toksyn i złogów. Prowadzi to do lepszego wchłaniania witamin i minerałów, przyspieszenia przemiany materii. Poprawia wygląd sylwetki i podwyższa poziom energii.

2. Kuracja na wątrobę pozwala pozbyć się kamieni żółciowych w wątrobie i pęcherzyku żółciowym. Wpływa korzystnie na obniżenie poziomu cholesterolu, neutralizację toksyn, poprawę metabolizmu i filtracji (m.in. krwi) oraz usprawnienie trawienia. Ponadto, dzięki kuracji wzmacniamy system immunologiczny, uzyskujemy poprawę wyglądu cery i wyszczuplenie sylwetki.

3. Kuracja na nerki pomaga uwolnić organizm od złogów i kamieni, przywraca równowagę kwasowo-zasadową, przyspiesza wydalanie szkodliwych produktów przemiany materii. Ponadto reguluje ciśnienie tętnicze krwi i poziom płynów ustrojowych, wpływając korzystnie na układ kostny.

Dokładny opis poszczególnych etapów kuracji i składników niezbędnych do ich przeprowadzenia znajduje się w mojej książce: Sekrety kuracji oczyszczających.

Warto poświęcić czas na zabiegi oczyszczające organizm, aby z czystym sumieniem stwierdzić, że zrobiliśmy wszystko dla ocalenia czegoś, co jest najważniejsze – naszego zdrowia.

Zapraszam na mój wykład pt. „Skuteczne kuracje oczyszczające”. Link na stronie www.medi-flowery.com

Kontakt tel. 506 807 654.

Liliann Kristinn Elmborg