5 zastosowań skórki od banana, o których nie miałaś pojęcia!

Skórkę od banana traktujemy zazwyczaj po macoszemu wyrzucając ją do kosza zaraz po spożyciu owocu. To błąd, ponieważ możesz ją wykorzystać jako skuteczny środek na drobne dolegliwości. Oto 5 zastosowań, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia!

  1. Wybielanie zębów. Zapomnij o niszczących szkliwo silnych pastach wybielających. Zamiast tego codziennie wieczorem przez dwie minuty pocieraj zęby wewnętrzną stroną skórki. Pierwsze efekty zobaczysz już po dwóch tygodniach!
  2. Walka z trądzikiem. Skórka od banana wykazuje właściwości bakteriobójcze. Używanie jej w formie okładu, bądź delikatnie przecieranie nią problematycznych miejsc pomoże w walce z uciążliwymi pryszczami i zaskórnikami.
  3. Ukąszenia owadów. Przyłożenie skórki banana w miejscu ukąszenia przez owada złagodzi obrzęk i ukoi ból.
  4. Hamowanie procesów starzenia skóry twarzy. Skórka od banana wykazuje właściwości nawilżające. Bogata jest również w olejki i minerały. Regularne przecieranie nią skóry twarzy pomoże opóźnić występowanie przedwczesnych zmarszczek, a dodatkowo rozjaśni cerę.
  5. Przyspieszenie gojenia ran. Enzymy zawarte w skórce banana łagodzą ból oraz przyspieszają gojenie zadrapań, niewielkich ran czy oparzeń słonecznych. Skórkę należy przykleić plastrem w miejscu uszkodzenia skóry.

On Point