Cztery cenne właściwości wody utlenionej

Woda utlenionaKrólowa domowych apteczek i niezbędnik każdej z nas w przypadku zranienia. To właśnie woda utleniona. Najpopularniejszy i najbezpieczniejszy środek dezynfekujący. Znajdziemy ją w każdym domu i salonie kosmetycznym, gdzie pełni rolę naturalnego leku zapobiegającego zakażeniom powstałym podczas drobnych urazów. Jakie właściwości wykazuje woda utleniona i kiedy jeszcze warto po nią sięgać?

Bardzo często stosowane przez nas środki i naturalne lekarstwa mogą być używane w przypadku różnego rodzaju dolegliwości. Uniwersalność preparatów goszczących w naszych domach jeszcze bardziej zachęca nas do ich stosowania. Działanie wody utlenionej nie ogranicza się tylko do właściwości dezynfekujących. Z jakimi jeszcze dolegliwościami poradzi sobie nasz środek?

  1. Płukanie jamy ustnej – higiena jamy ustnej jest bardzo ważna nie tylko podczas przeziębienia oraz wystąpienia stanów zapalnych. Utrzymanie czystości w jamie ustnej wpływa na nasz komfort i pewność siebie. Płukanka z wody utlenionej pomoże nam uporać się z aftą i będzie wspierać nas w walce z próchnicą. Woda utleniona świetnie sprawdzi się jako alternatywa do używanych dotąd płynów do płukania ust.  
  2. Dobra na trądzik – dobra informacja dla wszystkich Pań, które dbają o wygląd swojej skóry. Woda utleniona poradzi sobie z powstałymi i niechcianymi pryszczami, które są przykrą niespodzianką na naszej twarzy. Warto delikatnie zwilżyć problematyczne miejsce wacikiem nasączonym wodą utlenioną. Co ważne, starajmy się nie przesadzić z jej ilością, ponieważ wysuszymy skórę. Woda utleniona odkazi cerę i ochroni przed rozprzestrzenianiem się bakterii.
  3. Sposób na białe zęby – każda z nas marzy o pięknym uśmiechu i szuka skutecznych sposobów, które przybliżą do nieskazitelnej bieli zębów. Nie zapominajmy o domowych, naturalnych metodach. Woda utleniona połączona z sodą oczyszczoną stanie się wybielającą pastą do zębów. Podczas stosowania wody utlenionej pamiętajmy o właściwym jej rozcieńczeniu, by nie uszkodzić zębów i dziąseł. Choć jej skuteczność nie będzie równa ze specjalistycznym preparatem, z powodzeniem możemy używać wodę utlenioną jako wsparcie do osiągnięcia swojego celu.  
  4. Ukojenie dla kręgosłupa – osoby zmagające się z bólem kręgosłupa, mięśni i stawów, powinny dodawać co jakiś czas do kąpieli kilka buteleczek wody utlenionej. Półgodzinna kąpiel z dodatkiem tego środka złagodzi dolegliwości i pozytywnie wpłynie na stan naszej skóry, borykającej się z łuszczycą, egzemą czy stanem zapalnym.

Przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe właściwości wody utlenionej sprawiają, że jest chętnie wykorzystywana przez Panie nie tylko podczas zabiegów związanych ze zdrowiem, ale i urodą. Jej wszechstronność zostanie przez nas doceniana, kiedy tylko zaczniemy używać jej w przypadkach innych, aniżeli odkażanie powstałej rany.

Ada