Co powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy

Dobry krem przeciwzmarszczkowy

Skład kremu przeciwzmarszczkowego

Krem przeciwzmarszczkowy

Wraz z wiekiem skóra zaczyna się powoli starzeć, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, dlatego też po 25 roku życia warto włączyć do codziennej pielęgnacji kremy, które opóźnią nieco w czasie ten nieuchronny proces. Około 45 roku życia dochodzi do spowolnienia pracy fibroblastów, które odpowiedzialne są za produkcję kolagenu i elastyny co prowadzi do tego, iż skóra dużo wolniej się regeneruje i zaczyna powoli tracić jędrność i sprężystość. W tym czasie warto zatem sięgnąć po odpowiednie kosmetyki, które, chociaż na chwilę pomogą zahamować proces starzenia się skóry. Jakie jednak składniki powinny znaleźć się w takim kremie?

Witamina A
W większości kremów przeciwzmarszczkowych witaminę A można znaleźć przede wszystkim w formie retinolu, który pomaga przyspieszyć odnowę komórek, a także regeneruje naskórek, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta. Retinol pomaga ponadto rozjaśnić niewielkie przebarwienia, dzięki czemu skóra odzyskuje blask i wyrównuje się jej koloryt.

Witamina C
Im wyższe stężenie witaminy C w danym produkcie, tym jego działanie jest silniejsze, a witamina ta pomaga walczyć z wolnymi rodnikami, które odpowiedzialne są za proces starzenia się skóry. Największą zaletą tej witaminy jest to, iż pomaga ona zagęścić skórę, ponieważ stymuluje proces produkcji kolagenu.

Peptydy
Peptydy pomagają pobudzić skórę do regeneracji, ponieważ stymulują procesy mające na celu zwiększenie produkcji kolagenu, czyli substancji, która odpowiada za sprężystość i elastyczność skóry.

Fitohormony
Roślinne hormony, czyli fitohormony to substancje, które ze względu na swoją budowę oraz działanie przypominają ludzkie hormony, których z czasem zaczyna w skórze brakować. Fitohormony wykazują działanie antyrodnikowe, poprawiają ukrwienie skóry, a także pomagają spłycić niektóre zmarszczki.

Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy naturalnie występuje w skórze, a jego głównym zadaniem jest odpowiednie nawilżenie skóry. Niestety wraz z wiekiem produkcja kwasu hialuronowego ulega zmniejszeniu, przez co skóra staje się sucha, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki. Z tego też względu poszukując dobrego kremu przeciwzmarszczkowego niezwykle ważne jest to, aby zawierał on w swoim składzie kwas hialuronowy, który na powierzchni skóry tworzy niewidoczny film ochronny, który zabezpiecza naskórek przed nadmierną utratą wody.

Witamina E
Nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości, ponieważ w skuteczny sposób walczy ona z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do powstawania zmarszczek na twarzy. Oprócz tego wspomniana witamina pomaga dogłębnie nawilżyć skórę, a także przyspiesza jej regenerację.

Drogie Panie, wiemy już co powinien zawierać dobry krem przeciwzmarszczkowy, wybierajmy świadomie. 

https://www.zdrowiebezlekow.pl

www.zdrowiebezlekow.pl

Katarzyna Pacwa