Hibiskus kwiat suszony 500g SR19

Kwiat hibiskusa i herbata z niego zachwyca barwą, wyglądem i działaniem już od czasów starożytnego Egiptu. Jest on nazywany „czerwonym złotem” albo „złotem faraonów”. I nic w tym dziwnego – roślina ta obfituje w wiele cennych dla zdrowia składników. Można w niej znaleźć błonnik, flawonoidy, karoteny, jak również nienasycone kwasy tłuszczowe.

Cena brutto 30,00 zł

Wybierz wariant

14 dni

Hibiskus – kwiat hibiskusa suszony

Kwiat hibiskusa i herbata z niego zachwyca barwą, wyglądem i działaniem już od czasów starożytnego Egiptu. Jest on nazywany „czerwonym złotem” albo „złotem faraonów”. I nic w tym dziwnego – roślina ta obfituje w wiele cennych dla zdrowia składników. Można w niej znaleźć błonnik, flawonoidy, karoteny, jak również nienasycone kwasy tłuszczowe. Herbata z hibiskusa pozytywnie wpływa na trawienie, wspomaga również oczyszczanie organizmu. Jest polecana dla wszystkich, którzy stosują dietę odchudzającą. Kobiety w ciąży powinny unikać spożywania napojów na bazie hibiskusa.

Hibiskus – jak stosować?

Suszony hibiskus może posłużyć jako składnik:

    • naparów i herbat,

    • win,

    • syropów,

    • dżemów.

Herbatę z hibiskusa można pić na ciepło oraz na zimno – to orzeźwiający napój, idealny podczas upałów. W celu jej zaparzenia: dwie łyżeczki kwiatów hibiskusa zalewamy szklanką wody o temperaturze 95°C i odstawiamy na 10–15 minut do zaparzenia. Po zaparzeniu oddzielamy płatki od naparu.

Promocja -20% w Zdrowie bez leków

Dowiedz się więcej...

Sposoby na ból głowy

2022-08-19

Sposoby na ból głowy

Bóle głowy nie pozwalają na normalne funkcjonowanie. Dyskomfort z nimi związany utrudnia skupienie myśli, naukę, pracę i wykonywanie codziennych obowiązków domowych. Każdy hałas, szum, a nawet to [...]

Czytaj więcej

Herbata z hibiskusa – dlaczego warto ją pić

2020-04-27

Herbata z hibiskusa – dlaczego warto ją pić

Najlepsze rozwiązania są tuż pod ręką – także jeśli chodzi o dbałość o zdrowie. Tak jest w przypadku herbatek z hibiskusa. Bardzo popularne, dostępne i mające zbawienny wpływ na nasz organizm.

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu