Domowe kosmetyki na skórę i włosy – zrób je sam. 137 przepisów na naturalne i dostosowane do Twojego ciała środki pielęgnacyjne

W tej książce znajdziesz najlepsze przepisy na produkty do pielęgnacji ciała i włosów do samodzielnego wykonania. Wszystkie przepisy i wskazówki zostały skrupulatnie przetestowane, wypróbowane przez czytelników i ulepszone wartościowymi komentarzami. Każda sytuacja jest nieco inna i każdy człowiek jest inny. Dlatego też dobierzesz takie środki, które spełnią Twoje oczekiwania pod każdym względem

Cena brutto 49,40 zł

Wybierz wariant

  • Dostępność:
  • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Czego potrzebuje Twoja skóra i włosy?

Skóra pokrywa prawie całe nasze ciało. Poprzez skórę kontaktujemy się z otoczeniem. Jest ona przy tym narażona na ucisk, zimno, ciepło, napięcie, otarcia, wodę, powietrze, czynniki chorobotwórcze oraz wiele innych bodźców. Natura podarowała skórze zadziwiającą zdolność do stałej regeneracji i odmładzania pod warunkiem, że będziemy ją w tym wspierać. Ładna, zdrowa i miękka skóra oraz zadbane włosy są nie tylko ważne dla naszego dobrego samopoczucia i ochrony przed szkodliwymi wpływami zewnętrznymi, ale są także widoczną oznaką witalności i siły. Dlatego stosujemy coraz więcej produktów pielęgnacyjnych – kremów, balsamów, toników do twarzy, żeli pod prysznic, kąpieli z pianą, szamponów, sprayów do włosów i wielu innych. Ale czy wiesz, jak to robić zdrowo, tanio i bezpiecznie? Właśnie po to jest ta książka.

Czy jesteś uzależniony od środków pielęgnacyjnych?

Niestety, w przeważającej części gotowe produkty z drogerii składają się z syntetycznych składników, często na bazie olejów mineralnych. Mają one zawsze te same cechy, są łatwo dostępne, sprawiają, że produkty pielęgnacyjne są łatwiejsze do przetwarzania przemysłowego i mają długą trwałość. Istota nowoczesnych szamponów, balsamów i innych kosmetyków tkwi w tym, aby dawały natychmiastową poprawę wyglądu włosów i skóry po to, by możliwie regularnie je stosować. Długofalowe, po części niekorzystne skutki, działają wtedy w tle i czasem powodują nawet zwiększone zapotrzebowanie na pielęgnację. Przykład takiego uzależnienia dają produkty do pielęgnacji ust, które wywołują w nas chęć kremowania ust w krótkich odstępach czasu, ponieważ bez tego czujemy się źle. Ta publikacja pomoże Ci odkryć naturalny świat kosmetyków, sam zadecydujesz jakie składniki są dla Ciebie najlepsze i jakich środków potrzebujesz.

Tu znajdziesz 137 przepisów dopasowanych do Twoich potrzeb

W tej książce znajdziesz najlepsze przepisy na produkty do pielęgnacji ciała i włosów do samodzielnego wykonania. Wszystkie przepisy i wskazówki zostały skrupulatnie przetestowane, wypróbowane przez czytelników i ulepszone wartościowymi komentarzami. Każda sytuacja jest nieco inna i każdy człowiek jest inny. Dlatego też dobierzesz takie środki, które spełnią Twoje oczekiwania pod każdym względem. Testowanie nowego przepisu zacznij najlepiej od małych ilości. W ten sposób zaoszczędzisz składniki i będziesz mógł łatwiej dopasować produkt do swoich potrzeb.

Dlaczego kosmetyki warto robić samodzielnie?

W dziedzinie pielęgnacji i oczyszczania ciała szczególnie opłaca się pomyśleć o naturalnych alternatywach. Wiele sztucznych produktów możesz zastąpić naturalnymi, które znajdziesz w swojej kuchni. Poznaj powody, dla których opłaca się nie kupować ich, tylko wykonać je samemu:

• są dobre dla zdrowia: zamiast niezdrowych i sztucznych składników samodzielnie wytwarzane produkty alternatywne zawierają naturalne składniki, które pomagają organizmowi powrócić do równowagi zamiast coraz bardziej uzależniać go od syntetycznej pielęgnacji.

• są dobre dla środowiska: samodzielne wytwarzanie produktów zmniejsza zużycie plastiku oraz ilość produkowanych śmieci. Ponadto do wielu przepisów możesz wykorzystywać regionalne składniki o krótszym czasie transportu oraz w mniejszym stopniu zużywające zasoby.

• są dobre dla domowego budżetu: samodzielnie wytwarzane produkty są prawie zawsze zdecydowanie tańsze.

• są dobre dla ciebie: samodzielne wytwarzanie daje radość, pobudza kreatywność, wzmacnia zaufanie do samego siebie i sprawia, że jesteś niezależny.

Ten poradnik to Twój najlepszy przyjaciel

Dzięki informacjom z tej książki dowiesz się jak:

• nie wpaść w uzależnienie od syntetycznych i rakotwórczych składników,

• samodzielnie wykonać żele, szampony, mydła, pianki, woski, a nawet farby do włosów,

• wykonać i kiedy stosować toniki, peelingi, kremy czy maseczki do twarzy,

• zadbać o higienę jamy ustnej, przygotować własną pastę, płyn do płukania, olej do zębów,

• na co dzień dbać o całą skórę, czyli domowe balsamy, kremy, olejki, odżywianie i złuszczanie skóry,

• stosować kąpiele lecznicze oraz jakiś środków użyć, aby zyskać relaks, odprężenie, oczyszczenie,

• zrobić własny ekologiczny dezodorant,

• przygotować lecznicze maści, tynktury, balsamy, a nawet spray na komary,

• samodzielnie wykonać produkty do skóry i włosów oraz dlaczego warto to robić.

Proste, skuteczne, trwałe i tanie domowe kosmetyki

Dowiedz się więcej...

Problem opadających powiek

2021-08-10

Problem opadających powiek

Coraz częściej spotyka się osoby z tzw. problemem opadających powiek. Jest to schorzenie skóry na górnej powiece wynikające z jej nadmiaru i zwiotczenia, co powoduje, że staje się ona zbyt ciężka [...]

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako: