Pięć Przemian na polskim stole

Tradycja Pięciu Przemian wywodzi się z Chin. Dziś cieszy się ogromną popularnością i ma miliony wielbicieli na całym świecie. Zasady odżywiania według Pięciu Przemian są ściśle związane z wewnętrznym zegarem biologicznym i przepływem energii przez poszczególne narządy naszego ciała w cyklu dobowym. Sposób przyrządzania posiłków według tej tradycji jest źródłem harmonii, równowagi wewnętrznej, a przede wszystkim gwarancją dobrego zdrowia

Cena brutto 34,30 zł

Wybierz wariant

  • Dostępność:
  • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Poznaj chińską tradycję Pięciu Przemian

Tradycja Pięciu Przemian wywodzi się z Chin. Dziś cieszy się ogromną popularnością i ma miliony wielbicieli na całym świecie. Zasady odżywiania według Pięciu Przemian są ściśle związane z wewnętrznym zegarem biologicznym i przepływem energii przez poszczególne narządy naszego ciała w cyklu dobowym. Sposób przyrządzania posiłków według tej tradycji jest źródłem harmonii, równowagi wewnętrznej, a przede wszystkim gwarancją dobrego zdrowia.

Odżywiaj się zgodnie z szerokością geograficzną

Jeśli do potrawy wykorzystasz składniki z każdego żywiołu, to będzie ona mocniejsza energetycznie i zgodna z zasadą przepływu energii. Dzięki temu nie tylko odżywisz swoje ciało, ale dodasz energii organom, które wymagają wsparcia. Najlepiej stosować produkty, które rosną w naszej szerokości geograficznej. Dlatego cytrusy i inne pochodzące z tropików owoce powinniśmy jeść wyłącznie okazjonalnie i wtedy, gdy jest ciepło i sucho. Natura wie, jakiego energetycznie pokarmu potrzebujemy, aby zbytnio nie wychładzać czy rozgrzewać organizmu.

Jak gotować według Pięciu Przemian?

Dzięki tej książce poznasz zasady odżywiania według Pięciu Przemian, a także proste przepisy na smaczne potrawy. Jak to działa? Przygotowując posiłki ważne jest, abyś zachował odpowiednią kolejność dodawanych składników. Dieta Pięciu Przemian często jest stosowana, aby pozbyć się różnego rodzaju dolegliwości. W takim przypadku należy pamiętać o zakończeniu potrawy produktem należącym do tej przemiany, w której znajduje się narząd, który chcesz wzmocnić czy uzdrowić. Na przykład, jeśli cierpisz na nadkwasotę, przygotowanie swojego dania zakończ na Ziemi, ponieważ dolegliwość dotyczy żołądka, a jest ten narząd jest przyporządkowany właśnie Ziemi. W książce znajdziesz też wiele praktycznych wskazówek, które pomogą Ci komponować odżywcze posiłki zgodnie z zasadami Pięciu Przemian. By ułatwić Ci gotowanie, na końcu książki Autorka przygotowała precyzyjne tabele, dzięki którym dopasujesz konkretne produkty do danej przemiany. W książce znajdziesz proste przepisy na:

• śniadania,

• drugie dania dla wegetarian,

• surówki,

• jarzyny na ciepło,

• desery,

• napoje,

• kanapki,

• dania wzmacniające, np. odporność,

• sałatki,

• zupy.

Dowiedz się więcej...

Dieta DASH – antidotum na choroby cywilizacyjne

2021-03-17

Dieta DASH – antidotum na choroby cywilizacyjne

Wiele źródeł podaje, że dieta DASH jest najzdrowszą dietą na świecie, a więc warto pochylić się nad jej założeniami. Czym więc jest dieta DASH i jakie jest jej znaczenie dla naszego zdrowia? Otóż [...]

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako: