Masaż gorącymi kamieniami – idealny sposób na relaks

Wywodzący się z Dalekiego Wschodu masaż gorącymi kamieniami jest jednym z ulubionych zabiegów osób zapracowanych i potrzebujących wyjątkowego odprężenia. Gorące kamienie używane podczas masażu pozytywnie wpływają na różnego rodzaju dolegliwości i jednocześnie rozluźniają nasze mięśnie. Sprawdź, dlaczego warto sprawić sobie samej prezent w postaci masażu gorącymi kamieniami.

Filozofia zabiegu

Masaż z wykorzystaniem gorących kamieni jest powiązany z teorią przepływu energii przez organizm. W ciele znajdują się ośrodki energii, inaczej nazywane czakrami. Sąsiadują one z gruczołem produkującym hormony niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i pobudzają go do działania. Masażysta podczas wykonywania zabiegu bierze pod uwagę newralgiczne miejsca w naszym ciele i za pomocą gorących kamieni udrażnia przepływ energii. Wspomniane czakry odpowiadają za dobre samopoczucie i kondycję zdrowotną. Kiedy w jednym z nich dojdzie do zablokowania energii, odczujesz spadek formy i rozdrażnienie, a także staniesz się bardziej podatna na różnego rodzaju dolegliwości.

Ulga dla przepracowanych

Masaż gorącymi kamieniami minimalizuje ból mięśni, dlatego polecany jest osobom prowadzącym intensywny i stresujący tryb życia. Podczas masażu osoba wykonująca zabieg włącza relaksacyjną muzykę, dzięki której możesz odpocząć i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Bardzo często do masażu wykorzystuje się olejki eteryczne, które dodatkowo powodują zmniejszenie napięcia nerwowego. Efektem zabiegu jest pełne odprężenie i wyciszenie oraz odzyskanie energii potrzebnej do dalszego działania.

Przyjemny lek

Właściwości masażu gorącymi kamieniami są bardziej rozbudowane. Masaż pozytywnie wpływa nie tylko na  dobre samopoczucie, ale i skórę, układ krążenia czy też bóle w okolicach brzucha i kręgosłupa. Za pomocą delikatnego czy mocniejszego ucisku i ruchów wykonywanych przez masażystę dochodzi do złagodzenia bólu, odżywienia skóry na całym ciele, poprawy jej elastyczność i zmniejszenia powstałych obrzęków. Masaż gorącymi kamieniami dedykowany jest również sportowcom i osobom regularnie uprawiającym sport. Dzięki niemu przyspieszysz proces regeneracji mięśni po dużym wysiłku fizycznym, np. po przebiegnięciu maratonu.

Jeśli większość dnia w pracy spędzasz w pozycji siedzącej lub stojącej i skarżysz się na bóle stawów, szyi i kręgosłupa, wówczas warto zdecydować się na taki zabieg. Masaż gorącymi kamieniami przyniesie ulgę już po pierwszej sesji zabiegowej, która z reguły trwa około godziny.

Przebieg masażu

Przed rozpoczęciem masażu masażysta poprosi Cię o zdjęcie ubrań i włożenie bielizny przeznaczonej do zabiegu. Następnie położysz się na brzuchu lub plecach, a osoba przeprowadzająca masaż rozłoży na twoim ciele kamyki. Ich wielkość zostanie dopasowana do czakr i poszczególnych części ciała. Masażysta sięgnie po dwa większe kamienie zanurzone wcześniej w wybranym olejku eterycznym i delikatnymi ruchami zacznie przesuwać ciepłe kamienie po twoim ciele. Dzięki przyjemnej temperaturze kamieni poczujesz odprężenie i rozluźnienie mięśni. Skóra zostanie dotleniona i wygładzona, co pozytywnie wpłynie na jej wygląd.

Masaże relaksacyjne są korzystne zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i dla kondycji fizycznej. Dobrze jest od czasu do czasu zrobić coś dla samej siebie i wybrać taką właśnie formę relaksu. Odpoczynek w towarzystwie odprężającej muzyki i woni przyjemnych olejków eterycznych będzie zasłużoną nagrodą dla każdej z nas.

Ada