

Inne z tej serii
Maść 100 ml
skład : propolis, macerat z piołunu i wrotyczu, olej kokosowy, wosk pszczeli
Działa skutecznie w problemach z hemoroidami oraz trudno gojącymi się ranami, a także łuszczycą czy grzybicą.
Produkt 100% naturalny, opakowanie 100 ml
Hemoroidy (guzki krwawnicze) są prawidłowymi strukturami anatomicznymi, ma je każdy człowiek. Rolą tych naczyń żylnych i tętniczo-żylnych, zlokalizowanych w odbytnicy i odbycie, jest uszczelnianie odbytu, dzięki czemu możliwa jest kontrola nad defekacją. Prawidłowe guzki krwawnicze podczas wypróżniania dociskane są do ściany jelita i krew odpływa z nich do naczyń krwionośnych. Niezmienione hemoroidy nie dają objawów i nie powodują dolegliwości.
Choroba hemoroidalna, potocznie nazywana hemoroidami lub żylakami odbytu, to patologicznie powiększone hemoroidy, które mogą dawać objawy w postaci krwawienia, swędzenia, dyskomfortu, uczucia niepełnego wypróżnienia czy bólu. Krew z guzków krwawniczych nie odpływa prawidłowo. Powiększone hemoroidy są wypychane przez masy kałowe na zewnątrz odbytu i mogą ulegać uszkodzeniom, przyczyniając się do ich krwawienia.
W blisko 40 proc. przypadków chorzy mogą nawet nie być świadomi, że chorują na żylaki odbytu, ponieważ patologiczne hemoroidy rozwijają się u nich bezobjawowo. Szczyt zachorowań dla obydwu płci przypada w wieku od 45 do 65 lat, a objawowe hemoroidy bardzo często występują u kobiet ciężarnych. Przedstawiciele rasy białej chorują najczęściej, a im wyższy status socjoekonomiczny, tym zwiększona jest częstotliwość występowania hemoroidów.
Choroba hemoroidalna objawiająca się krwawieniem z okolic odbytu, może wywoływać duży dyskomfort. Na szczęście żylaki odbytu podlegają leczeniu (zarówno metodami chirurgicznymi, jak i niechirurgicznymi). Jednak im szybciej zostaną zdiagnozowane, tym szybciej będzie można wdrożyć leczenie zachowawcze oparte na profilaktyce – właściwa dieta i odpowiednie nawyki higieniczne są w stanie wiele zdziałać.
Często początkowe objawy hemoroidów mogą być łagodne i mało uciążliwe. Wielu chorych instynktownie będzie sięgać po maści lub czopki dostępne bez recepty, a na wizytę u lekarza zdecyduje się dopiero w ostateczności. A to dlatego, że badanie anorektalne dla wielu ludzi może być krępujące i przykre, jednak krew na papierze toaletowym to wystarczający powód, by pójść do proktologa.
Krwawienia z odbytu o różnym nasileniu, zauważalne na papierze toaletowym, są pierwszym charakterystycznym objawem choroby hemoroidalnej. Takie krwawienia mogą się z czasem nasilać. Początkowo towarzyszą wypróżnieniom, lecz w miarę zaawansowania choroby będą występowały samoistnie, niezależnie od wypróżnień.
Innym charakterystycznym objawem jest swędzenie w okolicy odbytu, nadmierna wydzielina, silny ból, który towarzyszy zapaleniu lub zakrzepicy w obrębie splotów przyodbytowych.
Uwaga!
Żadna postać żylaków odbytu nie jest stanem przednowotworowym i nie zdarza się ich uzłośliwienie. Nie jest to jednak argument za tym, by lekceważyć dolegliwości – zwłaszcza jeżeli jedną z nich jest krwawienie z odbytu.
Istnieje wiele sposobów terapii żylaków odbytu – od leczenia maściami czy czopkami, po metody zabiegowe. Podstawą zachowawczego leczenia hemoroidów są zmiany w stylu życia i modyfikacja diety.
W okresach nasilenia się dolegliwości włącza się leczenie zachowawcze, które ma na celu ograniczenie świądu, pieczenia czy bólu oraz powstrzymanie krwawień. Najczęściej stosuje się leki działające miejscowo. Na rynku dostępne są bez recepty czopki, kremy lub maści na hemoroidy. W ich składzie znajdują się substancje o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym, ściągającym i ochronnym.
W naszym sklepie dostępna jest maść na hemoroidy lub doodbytnicze czopki propolisowe. Propolis jest doskonałym surowcem o działaniu przeciwbakteryjnym, ochronnym i regenerującym.
Maść stosować można nie tylko w przypadku żylaków odbytu, ale również przy różnego rodzaju ranach (nawet po zabiegach operacyjnych), które dzięki maści propolisowej goją się szybciej. Maść skuteczna jest także w walce z łuszczycą lub grzybicą.
Zioła w postaci tabletek lub naparów świetnie uzupełniają leczenie miejscowe. Skutecznie działają również preparaty zawierające substancje poprawiające elastyczność ściany naczyń, np.: diosminę, escynę, hesperydynę, rutozyd czy troxerutynę. Najbardziej niezawodne zioła, które warto włączyć w profilaktykę zdrowotną, to: ruszczyk kolczasty, ruta zwyczajna lub kasztanowiec zwyczajny.
Dowiedz się więcej...
2021-02-26
2021-02-20
2021-02-19
2021-02-18
2021-02-18
2021-02-17
2021-02-01
2021-01-28
2021-01-20
2020-11-23
2020-10-31
2020-10-22
2020-09-16
2020-05-07
2020-03-29
Inne produkty, które mogą Cię zainteresować
Inni Klienci kupowali również