Misa dźwiękowa – średnica: 22,5 cm - częstotliwość: 387 Hz - Wzór – Czarny

Średnica: 22,5 cm

Ton: – C3

Częstotliwość: – 387 Hz

Waga: – 1349 g

Misy wykonane są ze stopu 7 metali: miedzi, cynku, cyny, rtęci, ołowiu, żelaza, srebra i złota. Proporcje metali w stopie są sekretem rzemieślników Tybetańskich.

Terapia dźwiękiem zyskuje coraz większe grono zwolenników. Instrumenty emitujące wibracje przenikające przez całe ciało i wpływające na układ nerwowy są spotykane w studiach jogi, gabinetach masażu, a także w prywatnych domach. Zaliczają się do nich misy tybetańskie. Ich kojący dźwięk działa niczym lekarstwo na wszelkie efekty wszechobecnego w dzisiejszym świecie stresu. Masaż dźwiękiem mis tybetańskich udrażnia przepływ energii w organizmie, przenika przez tkanki docierając do komórek, reguluje ich prace wpływając na kluczowe narządy naszego ciała.

Cena brutto 1272,00 zł

Wybierz wariant

1-2 dni robocze
14 dni
od 249 zł
Ostatnia sztuka w magazynie

Misy dźwiękowe stosowane są w medycynie naturalnej od tysięcy lat. Wywodzą się w Indii skąd razem z buddyzmem przybyły do Tybetu. Misy tybetańskie używane były w licznych rytuałach religijnych, w celach medycznych, ale też jako przedmioty codziennego użytku. Korzyści, które dawały tybetańskie misy, znane były też w starożytnej Grecji, gdzie misami leczono niestrawność i zaburzenia psychiczne.

Na misach dźwiękowych można grać na dwa sposoby. Pierwszy to uderzanie o misę pałeczką, co daje nam perkusyjny pulsujący ton. Drugim sposobem jest pocieranie misy specjalnym rotatorem, pocieradłem. Uzyskujemy dźwięk podobny do pocierania palcem o krawędź szklanego naczynia. Dźwięk jest wówczas długi i mocno wibrujący. Grając na misach dobrze jest zaopatrzyć się w specjalną podstawkę do postawienia misy, jej brzmienie będzie wtedy najbardziej efektywne. Misy często pięknie grają w połączeniu w innymi instrumentami, a także gdy mamy ich większą ilość.

Terapia poprzez misy tybetańskie nazywana jest kąpielą dźwiękową. Przypomina ona medytację. Jej zadaniem jest wprowadzenie człowieka w stan głębokiego relaksu, ukojenia, uczucia zanurzenia się w płynących wibracjach. To doskonały sposób na odstresowanie, oderwanie od rzeczywistości i rozjaśnienie umysłu. Osiągnięcie tego stanu, podobnie jak medytacja, wymaga jednak skupienia i koncentracji. Organizm po kilku sesjach przyzwyczaja się do dźwięku mis, radzi sobie z rozproszeniem i potrafi w pełni czerpać korzyści z kąpieli muzycznej. Terapia poprzez tybetańskie misy oparta jest na filozofii, iż nasze ciało i duch kumulują energię nabytą poprzez doświadczenia z przeszłości. Przenikliwe wibracje misy wnikają głęboko i wydobywają skrywane emocje. Siła dźwięku jest tak duża, iż wyrzuca wręcz na zewnątrz głęboko ukryte uczucia. Dlatego też po sesji można poczuć niepokój, smutek, lęk, ale też szczęście czy radość. Nie należy z tym walczyć, gdyż taki właśnie jest cel kąpieli dźwiękowej - uzewnętrznienie tego, co skryte jest głęboko, danie ujścia dla skrywanych emocji. Kąpiel w dźwięku jest wyjątkowa, każda inne, uwarunkowana stanem ducha osoby, która z niej korzysta.

Sesje terapeutyczne misami pomagały od setek lat w walce z bezsennością, w stanach nerwowych, w problemach z koncentracją czy przemęczeniem. Terapeuci i lekarza różnych profesji potwierdzili też skuteczność przy dolegliwościach bólowych wszelkiego pochodzenia.

Stosowanie mis jest bezpieczne, bez efektów ubocznych. Jedynymi przeciwwskazaniami są pierwszy trymestr ciąży oraz nie masowanie w pozostałych miesiącach okolic krzyża. Nie zaleca się też terapii misami osobom z wszczepionymi urządzeniami elektronicznymi, np. rozrusznikiem serca.

Stop metali, z którego zostały wykonane bazuje na siedmiu pierwiastkach symbolizujących energie ciał Układu Słonecznego, i tak:
Złoto – Słońce
Srebro – Księżyc
Rtęć – Merkury
Miedź – Wenus
Żelazo – Mars
Cyna – Jowisz
Ołów - SaturnOto kilka informacji o misach i gongach

    • wyprodukowane w Nepalu lub Tybecie przez sprawdzonych fachowców
    • każda misa/zestaw może być wykończony, wypolerowany w taki sposób aby uzyskać kolor od jasnego złotego aż po prawie czarny odcień.
    • jest możliwość przetopienia antycznych starych mis i wykonania z nich nowych mis
    • misy księżycowe z grubszymi ściankami i większa zawartością srebra również są możliwe
    • świetne efekty daje energetyzowanie i oczyszczanie wody w misach.
    • dźwięk mis pobudza również wzrost roślin
    • akcesoria do mis jak podkładki z jedwabiu, pałeczki z akacji, mango lub eukaliptusa są również wykonywane i polerowane ręcznie


Gongi:

    • wszystkie z Nepalu
    • wykonane z stopu używanego do produkcji dzwonów
    • gongi jak i misy mogą mieć różne wykończenia


Średnica: 22,5 cm; Ton: – C3 ; Częstotliwość: – 387 Hz; Waga: – 1349gCzęstotliwość tonu podstawowego w Hz jest tylko wartością orientacyjną i może się minimalnie różnić w zależności od użytej pałki, sprzętu i oprogramowania do jego oceny.


Dowiedz się więcej...

Medytacja – tajna broń i zbawienie

2023-03-16

Medytacja – tajna broń i zbawienie

O medytacji pisze się i mówi coraz częściej, ja jednak chciałbym spojrzeć na medytację jako na jeden z dziesięciu kluczowych nawyków według ajurwedy, który sprawia, że ciało i życie rozkwitają ni [...]

Czytaj więcej

Autohipnoza dla zdrowia

2022-10-27

Autohipnoza dla zdrowia

Hipnoza często kojarzy nam się z fabułą filmów, w których jakiś człowiek, najczęściej w niecnych zamiarach, wprowadza innego w taki stan, po to żeby odnieść jakieś korzyści. Bywa też utożsamiana [...]

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię