Naturalne suplementy diety receptą na zdrowie

Witaminy i składnki mineralneiNa rynku nie brak suplementów wspierających naszą codzienną dietę. Dostaniesz je w każdej aptece czy pobliskim sklepie zielarskim. Wzbogacając posiłki naturalnymi suplementami zyskujemy dodatkową porcję wartościowych składników odżywczych, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie i urodę.

Kiedy po nie sięgać?

Wiosenne przesilenie, spadek nastroju czy skacząca waga. W walce z dolegliwościami zdrowotnymi mogą pomóc Ci naturalne suplementy. Obok aktywności fizycznej, spożywania pełnowartościowych posiłków i przebywania na świeżym powietrzu dużą rolę w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie odgrywają suplementy. Naturalne suplementy dostarczą do naszego organizmu szereg składników odżywczych, które zmniejszą ryzyko wystąpienia różnego rodzaju chorób. Flawonoidy zawarte w naturalnych suplementach działają przeciwalergiczne, przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo i przeciwnowotworowo.

Co ważne, naturalne suplementy są doskonale przyswajane przez organizm. Po ich spożyciu nie musimy martwić się o niepożądane skutki uboczne. Co prawda nie można przedawkować naturalnych witamin, jednakże staraj się wybierać je rozsądnie, uwzględniając aktualne zapotrzebowanie na daną kategorię składników odżywczych. Sięgaj po te produkty, których w danym okresie szczególnie potrzebujesz. Dla przykładu, jeżeli zmagasz się z problemami trawiennymi wypróbuj kozieradkę i zieloną herbatę. Po ich spożyciu nie tylko odczujesz ulgę, ale i dodatkowo wzmocnisz organizm.

Wybierz zdrowie!

W przeciwieństwie do syntetycznych suplementów diety, naturalne suplementy pozyskiwane są z owoców, warzyw, ziół i upraw ekologicznych, w których nie znajdziesz sztucznych dodatków szkodliwych dla zdrowia. Sztuczne suplementy powstają w wyniku różnego rodzaju reakcji chemicznych, dlatego też wykazują słabą przyswajalność do organizmu. Są pozbawione bioflawonoidów odpowiedzialnych za prawidłowe wchłanianie minerałów i witamin. Naturalne suplementy są prawdziwą kopalnią minerałów. Posiadają właściwości detoksykujące, które pomogą oczyścić organizm z toksyn, będących częstą przyczyną złego samopoczucia.

Pomyśl o dodaniu do swojej diety suplementów powstałych na bazie olei roślinnych, w których znajdziemy kwas linolowy, witaminę E oraz związki chroniące organizm przed działaniem wolnych rodników. Dobrym pomysłem będzie także wybór spiruliny i chlorelli, wspierających nas w walce z otyłością czy cellulitem. Dzięki nim nie tylko zadbasz o urodę, ale także o właściwe funkcjonowanie przewodu pokarmowego. Lista naturalnych suplementów diety jest długa. Znajdziesz na niej również miód manuka, imbir i cały szereg produktów, które być może masz w swojej kuchni.

Ada