Oczyszczająca kuracja cytrynowa, która odmładza i regeneruje

Lemon detoxJak hollywoodzkie gwiazdy to robią, że wyglądają tak pięknie i szczupło nawet po 60-tce? Czy zawsze odpowiedzią na młody wygląd są kosztowne operacje plastyczne?

Zapewne tak, jak każda kobieta marzysz o szczupłej i efektownej sylwetce. Pragniesz czuć się i wyglądać niczym bogini, promienieć wśród grona znajomych, a zarazem nie faszerować się tabletkami odchudzającymi, które zapewnią Ci zdrowy i witalny wygląd. Naturalnym sposobem na zachowanie młodości i świeżego wyglądu jest kuracja cytrynowa.  Okazuje się, że kwaśna w smaku cytryna może mieć nieznane nam wcześniej właściwości niezbędne do zachowania zdrowia i urody. Sekret tkwi w regularnym oczyszczaniu organizmu za pomocą specjalnej kuracji, która odmładza i regeneruje.

Jakie są zalety kuracji cytrynowej?

Przede wszystkim kuracja ta oczyszcza organizm z toksyn dzięki wysokiej zawartości witaminy C, mikroelementów i hormonów. Pomaga również w usuwaniu z organizmu nierozpuszczalnych soli i śluzu.  Szczególnie pożyteczna jest jej wysoka zawartość hormonów fitoestrogennych, których działanie ma zbawienny wpływ na zachowanie młodego wyglądu.

Woda z cytryną to także naturalny lek dla naszej skóry. Stanowi bowiem swego rodzaju elektrolit, który nie tylko nawilża skórę od wewnątrz, ale też działa oczyszczająco na nasz organizm wypłukując z niego zaległe toksyny, a także poprawiając witalność naszej skóry. Witamina C wspomaga również produkowanie kolagenu. Przeciwutleniacze oraz witamina C zawarte w cytrynie pomagają zwalczać wolne rodniki, które powodują powstawanie zmarszczek.

Zaczynając dzień od ciepłej wody z cytryną, poczujesz moc, której nie zapewni Ci nawet spora dawka kofeiny zawarta w kawie. Osoby pijące wodę z cytryną nie tylko mają więcej energii, ale też mniejszą ochotę na kolejną kawę. Dodatkowo w przeciwieństwie do małej czarnej, woda z cytryną świetnie nawilża organizm.

Kuracja cytrynowa jest naturalnym sposobem na lepsze trawienie. Kawałki cytryny dodane do napoju zawierają błonnik zwany pektyną, który sprawia, że zdecydowanie dłużej czujemy się nasyceni. Przeprowadzone dotąd badania dowiodły, że wypijanie z samego rana 1/2 litra wody z cytryną podniosło metabolizm badanych osób aż o 30%. Uczestnicy badania, którzy wypijali wodę przed posiłkiem zrzucili 44% więcej wagi niż osoby, które nie wypijały tej wody wcale

 Na czym polega Lemon Detox Diet?

Podczas kuracji należy pamiętać, aby pić nierozcieńczony sok z cytryny oraz aby nie dodawać do niego cukru ani miodu. Istotna jest także swego rodzaju rutyna, gdyż niezwykle istotne jest, aby pić cytrynowy napój odmładzający pół godziny przed posiłkiem lub godzinę po posiłku.  Pamiętaj, by częstotliwość jego spożycia wynosiła od 3 do 5 razy dziennie.

Jak długo tyle kwasu?

Kuracja profilaktyczna trwa 10 dni, w trakcie których należy spożyć łącznie sok z 30 cytryn. Pierwszego dnia diety trzeba wypić sok z 1 cytryny. Od pierwszego do piątego dnia zwiększamy spożywanie o jedną cytrynę, a od szóstego do dziesiątego dnia zmniejszamy o jedną cytrynę. W sumie przez 10 dni należy wypić 30 cytryn.

Nie tylko sok!

Okazuje się, że kuracja cytrynowa to nie tylko picie soku z tego dobroczynnego owocu. Wszelkie przebarwienia skórne, które pojawiają się szczególnie latem, kiedy jesteśmy narażeni na większą dawkę promieni słonecznych, można smarować sokiem z cytryny przed położeniem się spać, tak aby z dnia na dzień pozbywać się coraz większej ilości plam skórnych, czy też piegów. Jeśli mamy słabo odżywioną spierzchniętą skórę i chcemy ją nieco nawilżyć, sposobem będzie maseczka zrobiona z połączenia dwóch łyżek lejącego miodu, jednej łyżki soku z cytryny oraz trzech łyżek śmietany. Jeżeli narzekasz na kruche i często łamiące się paznokcie, na to również pomoże Ci cytryna! Wystarczy, że będziesz wcierać w nie sok z cytryny – efekty będą natychmiastowe!

Nie zwlekaj!

Czy warto pić wodę z cytryną? Zdecydowanie tak! Cytryna poprawia metabolizm, delikatnie pobudza do działania i świetnie orzeźwia. A zatem:  nie zwlekaj! Twoja droga do młodości jest… w pobliskim warzywniaku!

Ada C.