Piękne zęby? Naturalnie!

Kto nie życzyłby sobie perliście białych zębów, które mógłby w nieskrępowany sposób eksponować przy każdym uśmiechu? Poniżej podpowiadamy co można zrobić żeby wybielić zęby w naturalny sposób.

Przede wszystkim zacznijmy od tego czego zęby nie lubią, przez co się odbarwiają i gromadzą kamień nazębny. Jeśli nie chcemy straszyć uśmiechem, postarajmy się zatem ograniczyć picie m.in. kawy, czarnej herbaty, czerwonego wina, ciemnych soków owocowych i warzywnych, itp. oraz zrezygnujmy z palenia papierosów (wówczas będą nam wdzięczne nie tylko zęby ale i reszta organizmu). W zamian włączmy do swojego jadłospisu więcej truskawek, których nasionka wspaniale wybielają zęby, poza tym marchewek, jabłek, selera i gruszek, które powodują zwiększenie wydzielania się śliny, działającej jak odkurzacz na nasze zęby.

Znanym domowym sposobem na piękne, białe zęby jest tania i znana od pokoleń soda oczyszczona, którą dodajemy do pasty i szczotkujemy zęby ową miksturą co najmniej raz dziennie. Ważne żeby po umyciu zębów sodową papką porządnie wypłukać usta wodą. Nie przesadzajmy z ilością proszku ponieważ nieumiejętne stosowanie sody może osłabić zęby. Inną metodą na wybielenie uzębienia jest stosowanie soku z cytryny. Można go wkroplić bezpośrednio do ust, ale można też dodać sok do przegotowanej, osłodzonej miodem wody i wypić. W ten sposób pracujemy też nad poprawieniem odporności organizmu.

Z oczywistych porad, starajmy się jak najczęściej używać szczoteczki i naturalnej pasty do zębów. Idealnie byłoby korzystać z tego zestawu po każdym posiłku, zwłaszcza po daniach brudzących szkliwo nazębne. Poza tym choć raz dziennie wyczyśćmy szczeliny między zębami nicią dentystyczną.

Olga Tomaszewska