Koper włoski ziarno 40g

Koper włoski (Foeniculum officinale), zwany też fenkułem, to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Pochodzi z rejonu basenu Morza Śródziemnego i tam też występuje w stanie naturalnym. 

Cena brutto 3,20 zł

Wybierz wariant

  • Dostępność:
  • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Koper włoski (Foeniculum officinale), zwany też fenkułem, to jedna z najstarszych roślin leczniczych. Pochodzi z rejonu basenu Morza Śródziemnego i tam też występuje w stanie naturalnym. Surowcem leczniczym jest owoc o właściwościach wiatropędnych, żółciopędnych i rozkurczowych. 

Fenkuł pobudza perystaltykę jelit, wspiera pracę układu pokarmowego i pomaga przy dolegliwościach, takich jak: zaparcia, wzdęcia, brak apetytu czy kolki.

W owocach znajduje się spora ilość olejku eterycznego, a w nim: anetol, d-fenchon, alfa-pinen, limonen, safranol, karwakrol, aldehyd anyżowy, cytral. Ponadto zawierają one: białka, skrobię, flawonoidy, sole mineralne, fitosterole. Liście zasobne są w kwas askorbinowy i karoten. 

W celach leczniczych stosuje się jeszcze olejek z kopru włoskiego, który działa terapeutycznie na układ oddechowy. Podczas zainfekowanego gardła lub nosa olejek zmniejsza gęstość wydzieliny i ułatwia odkrztuszanie. Należy zachować ostrożność, przyjmując olejek doustnie, gdyż zbyt duże jego dawki mogą podrażnić błony śluzowe przewodu pokarmowego. Olejku z kopru włoskiego nie powinno się stosować podczas ciąży.

Herbatka z fenkułu dobrze wpływa na układ nerwowy – łagodzi stany depresyjne. Koper włoski wzmaga laktację, dlatego picie naparów z niego jest zalecane dla mam karmiących.

Koper włoski ziarno 40g

Dowiedz się więcej...

Koper włoski – zastosowanie, właściwości i działanie

2020-04-06

Koper włoski – zastosowanie, właściwości i działanie

Koper włoski to jedno z cudownych ziół św. Hildegardy. Mniszka widziała jego duży potencjał w leczeniu różnych dolegliwości układu trawiennego. Jednak jest stosowany także przy innych schorzeniach.

Czytaj więcej

Uzdrowieńcze zioła św. Hildegardy

2020-04-06

Uzdrowieńcze zioła św. Hildegardy

O zdrowie można dbać skutecznie, stosując zioła. Prawdziwym skarbcem wiedzy o ich przeznaczeniu są dzieła św. Hildegardy. Oto, na ich podstawie, słów parę o tym, jak działają niektóre z nich.

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako: