Pieprz ziołowy 50g

Pieprz ziołowy to aromatyczny zastępnik pieprzu czarnego, tradycyjnego. Jest on przyrządzany z różnych ziół. W skład takiej mieszanki wchodzą zazwyczaj: gorczyca biała, liść laurowy, chrzan, kminek, majeranek, kolendra, papryka ostra, kozieradka. I znów, jak w przypadku wszystkich ziołowych przypraw, także i pieprz ziołowy ma pozytywny wpływ nie tylko na smak i zapach potraw, ale także wykorzystywany jest pod względem swoich wartości prozdrowotnych. 

Cena brutto 3,00 zł

Wybierz wariant

  • Dostępność:
  • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Pieprz ziołowy to aromatyczny zastępnik pieprzu czarnego, tradycyjnego. Jest on przyrządzany z różnych ziół. W skład takiej mieszanki wchodzą zazwyczaj: gorczyca biała, liść laurowy, chrzan, kminek, majeranek, kolendra, papryka ostra, kozieradka. I znów, jak w przypadku wszystkich ziołowych przypraw, także i pieprz ziołowy ma pozytywny wpływ nie tylko na smak i zapach potraw, ale także wykorzystywany jest pod względem swoich wartości prozdrowotnych. A są to właściwości bardzo wszechstronne wynikające właśnie z faktu, że pieprz ziołowy to mieszanka różnych ziół. Oto jak niektóre z nich wpływają na organizm:

kolendra – poprawia trawienie, perystaltykę jelit, pomaga pozbyć się pasożytów oraz jest pomocna w oczyszczeniu wątroby;

majeranek – ułatwia zasypianie, uspokaja, wspomaga leczenie kaszlu, kataru, przeziębień, działa przeciwzapalnie, niweluje biegunkę;

kminek – pozytywny wpływ na procesy trawienne i metabolizm, działa przeciwzapalnie;

papryka czerwona – wpływa dodatnio na odporność;

liść laurowy – obniża poziom cukru we krwi, wzmacnia wątrobę, działa pozytywnie na procesy trawienne;

gorczyca biała – reguluje wypróżnienia (przy zaparciach), ochrania śluzówkę żołądka.

Aby jednak poczuć wymierne korzyści ze stosowania tej przyprawy, należy jej używać regularnie.

Pieprz ziołowy jako przyprawa to nie tylko interesujące smak i aromat. Z racji tego, że jego składniki ułatwiają trawienie, to znakomicie nadaje się on do przyprawiania tłustych i ciężkostrawnych mięs – dzięki temu nie są one tak obciążające dla organizmu. Doskonale pasuje także do grochówki czy kapuśniaku. Można śmiało stwierdzić, że to odpowiednia przyprawa do typowych polskich dań.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Dowiedz się więcej...

Rośliny przeciwpasożytnicze

2020-03-30

Rośliny przeciwpasożytnicze

Specjaliści od medycyny naturalnej zalecają przeprowadzenie przynajmniej raz w roku profilaktycznej terapii przeciwpasożytniczej. Bardzo pomocne są w tym rośliny.

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako: