Zniżka 30%

karob

Karob 1000g

Karob proszek

Karob to inaczej guma karobowa i mączka chleba świętojańskiego – pod tymi nazwami kryją się zmielone nasiona szarańczyna strąkowego. Roślina ta jest często używana jako naturalny emulgator w produkcji wyrobów cukierniczych. Wyglądem i smakiem przypomina kakao i może być stosowana jako jego zdrowszy zamiennik. Karob jest też bardzo odżywczy – dlatego też, wprowadzając go do naszej diety, odnosimy szereg korzyści zdrowotnych. W porównaniu do czekolady karob jest o 1/3 mniej kaloryczny, ma 3 razy więcej wapnia oraz aż 7 razy mniej tłuszczu. To także źródło: witaminy A i witamin z grupy B, magnezu, potasu, śladowych ilości żelaza oraz błonnika i białka. 

Cena brutto  Cena podstawowa 34,00 23,80 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 34,00 zł

Wybierz wariant

2 dni robocze
14 dni
od 500 zł
Ostatnie 4 produkty w magazynie

Karob proszek

Karob to inaczej guma karobowa i mączka chleba świętojańskiego – pod tymi nazwami kryją się zmielone nasiona szarańczyna strąkowego. Roślina ta jest często używana jako naturalny emulgator w produkcji wyrobów cukierniczych. Wyglądem i smakiem przypomina kakao i może być stosowana jako jego zdrowszy zamiennik. Karob jest też bardzo odżywczy – dlatego też, wprowadzając go do naszej diety, odnosimy szereg korzyści zdrowotnych. W porównaniu do czekolady karob jest o 1/3 mniej kaloryczny, ma 3 razy więcej wapnia oraz aż 7 razy mniej tłuszczu. To także źródło: witaminy A i witamin z grupy B, magnezu, potasu, śladowych ilości żelaza oraz błonnika i białka. Karob regularnie spożywany doskonale wpływa na pracę układu nerwowego, odpornościowego, poprawia przemianę materii i wzmacnia kości. 

Karob – jak stosować?

Jako zamiennik kakao karob może być używany do wyrobów ciast oraz deserów. Mączkę chleba świętojańskiego wykorzystuje się również do zagęszczania sosów.

Dowiedz się więcej...

Karob – mączka chleba świętojańskiego

2022-12-07

Karob – mączka chleba świętojańskiego

Czekolada – trudno jej nie lubić. Ba, sporo dietetyków uważa nawet, że gorzka, w umiarkowanych ilościach, jest korzystna dla naszego zdrowia. A to dlatego, że kakao dostarcza organizmowi wiele ce [...]

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu