Sezam czarny ziarno 100g SR E

Sezam czarny

Ziarenka sezamu czarnego mają słodkawy, lekko orzechowy smak – jest on mniej intensywny niż smak sezamu białego. To źródło wapnia, dlatego spożywanie ziaren czarnego sezamu dobrze wpływa na stan zębów i kości oraz na prawidłową pracę mięśni. Czarny sezam obniża też poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Sezam czarny pozytywnie wpływa też na perystaltykę jelit i w związku z tym ułatwia wypróżnianie się. Jest on wykorzystywany głównie w kuchni Dalekiego Wschodu. Według mieszkańców tych rejonów spożywanie czarnego sezamu pozytywnie wpływa na kolor włosów, zmniejsza ich wypadanie. Poza tym czarny sezam to również zdrowa skóra w dobrej kondycji.

Cena brutto 6,70 zł

Wybierz wariant

14 dni
od 500 zł

Sezam czarny

Ziarenka sezamu czarnego mają słodkawy, lekko orzechowy smak – jest on mniej intensywny niż smak sezamu białego. To źródło wapnia, dlatego spożywanie ziaren czarnego sezamu dobrze wpływa na stan zębów i kości oraz na prawidłową pracę mięśni. Czarny sezam obniża też poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Sezam czarny pozytywnie wpływa też na perystaltykę jelit i w związku z tym ułatwia wypróżnianie się. Jest on wykorzystywanu głównie w kuchni Dalekigo Wschodu. Według mieszkańców tych rejonów spożywanie czarnego sezamu pozytywnie wpływa na kolor włosów, zmniejsza ich wypadanie. Poza tym czarny sezam to również zdrowa skóra w dobrej kondycji.

Sezam czarny – jak stosować?

Sezam czarny to dodatek do sushi, ryb, farszów, sałatek warzywnych czy deserów. Ziarenkami czarnego sezamu można także urozmaicić różne wyroby piekarnicze.

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu