SR Sezam czarny łuskany 500g

500g

Czarny sezam to jedna z odmian klasycznego, bardziej nam znanego, białego sezamu. Czarny znalazł zastosowanie przede wszystkim w gastronomii, ponieważ jego smak jest wyraźniejszy i bardziej zdecydowany. Największymi amatorami czarnego sezamu są Azjaci - Hindusi, Japończycy i Chińczycy – to właśnie do potraw orientalnych dodaje się najwięcej nasion czarnego sezamu.

Cena brutto 18,80 zł

Wybierz wariant

48 godziny
14 dni

Jakie składniki czynne zawiera czarny sezam?

Sezam jest rośliną oleistą, więc jak można się spodziewać, ma bogatą zawartość tłuszczów. Zawiera kwasy tłuszczowe: oleinowy, linolowy, stearynowy, palmitynowy, wartościowe białko, polifenole, witaminy z grupy B, witaminę E, prowitaminę A, cynk, fosfor, magnez, potas, wapń, żelazo, miedź, a także unikalne związki: sezaminol i sezamolinę.

Jak smakuje czarny sezam?

Ziarna czarnego sezamu mają ciekawy, lekko orzechowy, słodki smak. Prażenie na suchej patelni jeszcze bardziej podbija jego walory smakowe.

Inspiracje

Ziarnami czarnego sezamu można posypywać sałatki, dodawać do sushi, a zmielony może stanowić zdrowszy zamiennik panierki do ryb. Doskonale pasuje do rozmaitych wypieków, dań z ryżu, z ciecierzycy, a także past, np. Tahiti.

Opinie (0)

Dodaj opinię