SR Płatki jaglane 100g

100g

Cena brutto 4,80 zł

Wybierz wariant

48 godziny
14 dni

Płatki jaglane to wartościowy produkt spożywczy polecany jako uzupełnienie składników odżywczych, szczególnie w porze śniadaniowej, ale nie tylko. Płatki jaglane to nic innego jak rozgniecione ziarna prosa – są delikatne i fantastycznie smakują jako dodatek do np. jogurtu z owocami. Są chrupkie i neutralne w smaku. Stanowią dobre i łatwo przyswajalne źródło lekkostrawnych węglowodanów.

Ponieważ kasza jaglana nie zawiera glutenu, poleca się ją osobom będącym na diecie bezglutenowej bądź nietolerującym tego alergennego białka. Kasza jaglana, a zatem i płatki jaglane, zawierają pełnowartościowe, roślinne białko bogate w cenne aminokwasy (metioninę, leucynę i izoleucynę). Zawiera też tłuszcze, choć w niewielkich ilościach, oraz sole mineralne, takie jak: fosfor, żelazo, cynk, miedź, magnez oraz mangan, krzem i witaminy z grupy B oraz E.

Kasza jaglana ma wysoki indeks glikemiczny, dlatego dla osób z cukrzycą lub insulinoopornością lepsze będą np. płatki owsiane.

Inspiracje

Płatków jaglanych można użyć jako zamiennika panierki do kotletów.

Można je dodawać do domowych ciasteczek lub batoników.

Inspiracja na podwieczorek: na tarce utrzyj jabłko, dodaj cynamon i posyp płatkami jaglanymi – w ten sposób uzyskasz szybki, odżywczy i zdrowy deser.

Opinie (0)

Dodaj opinię