Tego nie wiedziałaś o czekoladzie

Czekolada – kto jej nie zna? To nie tylko idealny dodatek deserów, która pomimo wszelkich przekonań o jej szkodliwości, okazuje się mieć dobry wpływ na nasze zdrowie jeśli będzie spożywana w odpowiednich ilościach. I to właśnie nie miazga kakaowa przyczynia się do powstawania próchnicy, a zawarty w niej cukier.

Gorzka czekolada może być idealnym składnikiem odchudzającym. Dzięki zawartości epikatechiny szybkie spalanie kalorii i przyspieszony metabolizm staje się jak najbardziej możliwy. Dodatkowo przyczynia się do poprawy krążenia krwi, a także jest źródłem pozytywnej energii. Z tego względu gorzka czekolada jest jak najbardziej wskazana dla sportowców.

Co ciekawe, czekolada korzystnie oddziałuje na pracę serca i zwiększa odporność organizmu. Jej zażywanie przekłada się na pobudzenie krążenie krwi, które umożliwia pobudzenie organizmu. Duża dawka tlenu pozwala na skuteczną obronę przez bakteriami oraz wirusami. I choć jest to bardzo dobra informacja dla miłośników słodkości, warto pamiętać o umiarze!

M.G.