Trzy oblicza medycyny naturalnej

ZiołolecznictwoZioła, olejki eteryczne, akupunktura. Od pokoleń wykorzystywane w medycynie naturalnej, łagodzą ból i wspierają w walce z dolegliwościami zdrowotnymi. Szereg korzyści, jakie ze sobą niosą sprawia, że powinnaś przyjrzeć im się bliżej i rozważyć wdrożenie ich w swoje życie. Zanim podejmiesz decyzje zobacz, dlaczego warto się na nie otworzyć.

Ziołolecznictwo

Leczenie ziołami kojarzy się głównie z ludową tradycją, gdzie konkretne zioło pełniło rolę środka uśmierzającego ból. Tak też jest do dnia dzisiejszego. Jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj ziół możesz pomóc zwalczyć stany zapalne powstałe w Twoim organizmie, zmniejszyć kaszel czy zbić gorączkę. Dzięki spożywaniu naparu z ziół obniżysz ciśnienie we krwi i ochronisz przewód pokarmowy. Co ciekawe, działanie lnu zwyczajnego, kwiatu lipy czy ślazu dzikiego porównywalne jest z działaniem leków osłonowych, które zaleca się zażywać chociażby podczas antybiotykoterapii. Warto zaopatrzyć się w zioła w pobliskiej aptece lub sklepie zielarskim i sięgać po nie, kiedy zajdzie zdrowotna potrzeba.

Olejki eteryczne

Jedna z przyjemniejszych metod wpisujących się w zakres medycyny naturalnej. Olejki eteryczne to ciekłe, wonne substancje uzyskiwane za pomocą destylacji z parą wodną wybranego surowca roślinnego. Posiadają właściwości dezynfekcyjne oraz hamujące rozwój drobnoustrojów przyczyniających się do wystąpienia chorób. Olejki eteryczne wspierają w leczeniu grzybicy, stanów zapalnych skóry oraz świerzbu. Kobiety chętnie dodają kilka kropel olejku geraniowego czy lawendowego do kąpieli, które ułatwiają zrelaksowanie się po ciężkim dniu pracy. Olejki eteryczne wykorzystywane są w aromaterapii i często używane w branży kosmetycznej. Mają łatwość w stymulowaniu skóry do odbudowy struktur ceramidowych oraz przyspieszają odnowę komórek.

Akupunktura

Prawidłowo przeprowadzona akupunktura doskonale poradzi sobie z Twoim bólem. Polecana jest osobom, na które nie działają tradycyjne środki przeciwbólowe lub które nie chcą ich przyjmować. Do wskazań wykonania akupunktury zalicza się ból pooperacyjny, ból dolnego odcinka kręgosłupa, częste migreny czy też nadciśnienie. Akupunktura pozwala na kontrolowanie bólu i poprawę samopoczucia. Jej zastosowanie wymaga jednak znajomości odpowiednich technik i wiedzy na temat równowagi energetycznej. Osoba, która wykonuje akupunkturę stymuluje odpowiednie punkty akupunktury u swoich pacjentów. W tym celu wykorzystuje igły lub specjalne magnesy czy też lasery. Jeśli podejmiesz decyzję o wyborze akupunktury, koniecznie sprawdź opinie o gabinecie i upewnij się, czy nie posiadasz przeciwwskazań do jej wykonania.

Pamiętaj o tym, że celem medycyny naturalnej jest zwalczanie przyczyn powodujących choroby, a nie ich objawów. Osoby, którym bliski jest temat naturalnego leczenia zachęcają innych do zmiany nawyków żywieniowych oraz stylu życia, pozwalających uchronić organizm przed różnego rodzaju chorobami. Stosując naturalne, bezpieczne produkty, które nie narażają Cię na działania skutków ubocznych, podarujesz swojemu zdrowiu najpiękniejszy prezent. Wybór medycyny naturalnej jest nie tylko smaczny, pachnący i przyjemny, ale i niezwykle pożyteczny.

Ada