Wielkie trio na organy wewnętrzne

Gorąco polecam przeprowadzenie kuracji mających na celu oczyszczenie jelit, wątroby i nerek. Nie tylko dlatego, by usprawnić układ trawienny i wzmocnić ogólną odporność, ale także dlatego, że zabiegi oczyszczające ciało od wewnątrz mają ogromnie korzystny wpływ na samopoczucie i psychikę.

Zbyteczny bagaż

Wyobraźmy sobie, że wszystkie nasze przeżycia i doświadczenia pakujemy do walizki jak ubrania na podróż. Z tym że ta podróż trwa od chwili urodzenia i że nigdy nie robimy porządku w walizce. Ubrania w niej byłyby nieświeże, pogniecione, niemodne i niepasujące do naszych sylwetek. Żałośnie wyglądalibyśmy w takich ubraniach. I tak samo jest z emocjami.

Czasami na pewno warto otworzyć walizkę i zobaczyć, ile tam zbędnych myśli, leku, gniewu, smutku i zawiści. Czy dalej chcemy ciągnąć ze sobą ten niepotrzebny balast?

Może to już najwyższy czas, by zrobić porządek w walizce, przejrzeć i wyrzucić to, co niepotrzebne? Pozbyć się rzeczy, które denerwują, z którymi wiążą się nieprzyjemne wspomnienia, a zostawić to, co dobre, co napawa optymizmem.

Zbierajmy radosne przeżycia, bo dają one siłę i wiarę w przyszłość, a ze zdarzeń smutnych, których nie można uniknąć, wyciągajmy odpowiednie wnioski, bo uczą one wyrozumiałości i cierpliwości.

Jelita

Oczyszczenie jelit zapewnia usprawnienie trawienia, absorpcji niezbędnych dla organizmu treści pożywienia oraz prawidłowe wydalanie. Nie zapominajmy, że to właśnie jelita są odpowiedzialne za usuwanie wszystkich śmieci z naszych organizmów.

Rozregulowanie flory jelitowej może ponadto prowadzić do stanów depresyjnych. Na przykład żal, stres, napięcie nerwowe też są emocjami wiążącymi się z jelitami. Wszyscy znamy również bóle brzucha przed podróżą, egzaminem czy występem publicznym…

Wątroba

Oczyszczenie wątroby jest bardzo ważne dla jej prawidłowego funkcjonowania. W sferze fizycznej spełnia ona cztery funkcje: detoksykacja, regulacja metabolizmu, filtracja i magazynowanie niezbędnych dla życia witamin i minerałów.

Zakłócenia w pracy wątroby mogą przejawiać się również niekorzystnymi stanami psychicznymi i emocjonalnymi. Według medycyny chińskiej wątroba jest odpowiedzialna za uczucia gniewu, złości, zazdrości, żądzy posiadania. Im więcej mamy problemów z tego typu emocjami, tym większe prawdopodobieństwo, że nasza wątroba nie funkcjonuje optymalnie. Działa to także w odwrotnym kierunku: im dłużej poddajemy się tego typu emocjom, tym bardziej szkodzimy wątrobie.

Nerki

Ten bardzo ważny filtr organizmu od czasu do czasu także potrzebuje generalnych porządków, by sprawnie spełniać trzy niesłychanie istotne funkcje: wydalniczą, endokrynną i regulacyjną. Ta ostatnia zapewnia równowagę całego naszego systemu.

W sferze psychicznej nerki maja związek ze stresem i stanami lękowymi. I jak przy wątrobie – zdrowe nerki i zdrowa psychika są od siebie nawzajem zależne.

Dokładny program oczyszczania znaleźć można w mojej książce pt. „Skuteczne kuracje oczyszczające”. Serdecznie polecam!

Na życzenie można otrzymać opis kuracji, zwracając się na adres: info@medi-flowery.com

Zapraszam na mój wykład pt. „Skuteczne kuracje oczyszczające”. Link na stronie www.medi-flowery.com Kontakt tel.: 506 807 654.

Liliann Kristinn Elmborg