Rumianek kwiat ekstrakt 50g

Rumianek pospolity jest bardzo popularną rośliną. Dobrze znane i niepozorne biało-żółte kwiaty mają substancje, które nieczęsto można znaleźć w innych roślinach. O jakich substancjach mowa? Na przykład o olejku eterycznym zawierającym związki o wyjątkowych właściwościach. Nie należy też zapominać o flawonoidach, spiroeterze, fenolokwasach, fitosterolach, poliacetylenach, garbnikach katechinowych, goryczach, związkach kumarynowych i śluzowych, cholinie, witaminie C oraz solach mineralnych. Bogactwo to sprawia, że rumianek jest cenną rośliną. Słynie z silnych właściwości przeciwzapalnych.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Cena brutto  Cena podstawowa 19,00 zł 15,20 zł

Wybierz wariant

 • Dostępność:
 • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Rumianek kwiat ekstrakt 50g

Rumianek pospolity jest bardzo popularną rośliną. Można go spotkać w różnych zakątkach Polski (ale jako roślina o pozytywnym wpływie na zdrowie był stosowany również w starożytnym Egipcie oraz Rzymie). Od dawien dawna wykorzystywano go w medycynie tradycyjnej oraz ludowej – głównie koszyczki rumianku. Dobrze znane i niepozorne biało-żółte kwiaty mają substancje, które nieczęsto można znaleźć w innych roślinach. O jakich substancjach mowa? Na przykład o olejku eterycznym zawierającym związki o wyjątkowych właściwościach. Nie należy też zapominać o flawonoidach, spiroeterze, fenolokwasach, fitosterolach, poliacetylenach, garbnikach katechinowych, goryczach, związkach kumarynowych i śluzowych, cholinie, witaminie C oraz solach mineralnych. Bogactwo to sprawia, że rumianek jest cenną rośliną. Słynie z silnych właściwości przeciwzapalnych.

Rumianek ma bardzo szerokie spektrum działania. Oto według literatury kilka dobrodziejstw, które przynosiło jego zażywanie:

 • działanie antyalergiczne, bakteriobójcze i przeciwzapalne,
 • działanie kojące na system nerwowy, jest środkiem antystresowym,
 • reguluje pracę układu pokarmowego,
 • wspomaga w leczeniu przeziębienia,
 • działa przeciwgorączkowo i chłodząco,
 • niweluje stany zapalne górnych dróg oddechowych, jamy ustnej lub gardła,
 • łagodzi napięcia jamy brzusznej,
 • zwalcza kolki u niemowląt, rozładowuje gazy, uśmierza ból brzucha,
 • wpływa antystresowo; herbatki z rumianku mogą być dobrą alternatywą dla syntetycznych preparatów,
 • zewnętrznie rumianek stosowany jest przy zapaleniu oczu i spojówek,
 • pomaga w gojeniu się ran, odleżyn, owrzodzeń skóry (okłady),
 • skutecznie działa na hemoroidy (okłady).

Ekstrakt z rumianku (wyciąg z rumianku pospolitego) – w jego skład wchodzą następujące związki czynne: olejek eteryczny, flawonoidy, pochodne kumarynowe, garbniki, inozytol, kwasy organiczne, cholina, sole mineralne, śluzy.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Dowiedz się więcej...

Zioła w kobiecych dolegliwościach – infekcje intymne cz. 3

2021-09-08

Zioła w kobiecych dolegliwościach – infekcje intymne cz. 3

Infekcje okolic intymnych przytrafiają się niemalże każdej kobiecie, szczególnie latem. Sprzyjają temu: gorąco, stres, obniżona odporność, kąpiele w akwenach wodnych, terapie antybiotykami, przyj [...]

Czytaj więcej

Zioła w kobiecych dolegliwościach – cykl miesięczny (cz. II)

2021-08-03

Zioła w kobiecych dolegliwościach – cykl miesięczny (cz. II)

Częstym problemem w cyklu miesięcznym jest moment menstruacji. Wiele kobiet cierpi w tym czasie z różnych przyczyn. Najczęściej są to bóle podbrzusza, złe samopoczucie, zaparcia lub rozwolni [...]

Czytaj więcej

Rumianek pospolity

2021-03-31

Rumianek pospolity

Rumianek pospolity Na bóle brzucha, wzdęcia i biegunki nasze prababki miały wypróbowane sposoby. Wytwarzały mikstury z polnych kwiatów i ziół, których skuteczność niejednokrotnie sprawdzały na s [...]

Czytaj więcej

Czas na syropy – syrop z kwiatów mniszka lekarskiego (Taraxacum vulgare)

2021-02-19

Czas na syropy – syrop z kwiatów mniszka lekarskiego (Taraxacum vulgare)

Czas na syropy – syrop z kwiatów mniszka lekarskiego (Taraxacum vulgare) Po pierwsze: jak przygotować syrop z kwiatów mniszka? W moim odczuciu jeden z lepszych przepisów na syrop z kwiatów mnisz [...]

Czytaj więcej

Zapalenie oskrzeli

2020-04-02

Zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli jest częstą przypadłością i z tego powodu bywa ignorowane. A niekoniecznie tak się powinno do tej choroby podchodzić. Aby nie zostawiła ona śladów, trzeba ją wyleczyć.

Czytaj więcej

Astma

2020-04-02

Astma

Astma może przybierać różne formy i tak samo różne są przyczyny choroby. Oprócz leczenia farmakologicznego bardzo skuteczne jest wspomaganie niefarmakologiczne. Warto się z nimi zapoznać.

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako:

Powiązane artykuły na blogu