Nagietek kwiat ekstrakt 50g

Nagietek lekarski to ozdobna jednoroczna roślina. Poza tym, że docenia się jej walory ozdobne, to dodatkowo wszechstronnie wykorzystuje się jej właściwości w ziołolecznictwie. Roślina ta wykorzystywana jest też w kuchni – dosypuje się ją do warzywnych oraz owocowych sałatek. Nagietek według literatury był stosowany przy wielu dolegliwościach i działa: osłaniająco na żołądek, leczy stany zapalne, wspomagająco na pracę wątroby, poprawia stan skóry, wzmacniająco, łagodząco na kobiece dolegliwości, niwelująco na stres, poprawiając nastrój, przyspieszając gojenie się ran.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Cena brutto 29,00 zł

Wybierz wariant

  • Dostępność:
  • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

NAGIETEK – KWIAT, EKSTRAKT, 50 g

Nagietek lekarski to ozdobna jednoroczna roślina. Poza tym, że docenia się jej walory ozdobne, to dodatkowo wszechstronnie wykorzystuje się jej właściwości w ziołolecznictwie. Roślina ta wykorzystywana jest też w kuchni – dosypuje się ją do warzywnych oraz owocowych sałatek. Jest też używana jako barwnik nadający tkaninom żółty kolor. Nagietek, dzięki niezwykle bogatemu składowi, wykorzystywany jest również podczas zabiegów kosmetycznych. Zawiera: saponiny i alkohole triterpenowe oraz ich estry, sterole, karotenoidy, flawonoidy, kumaryny oraz olejek eteryczny. W płatkach kwiatu znajdują się również: związki śluzowe, kwasy organiczne, gorycze, żywice, poliacetyleny i polisacharydy, witamina C oraz sole mineralne. Roślina kwitnie od czerwca do września.

Nagietek według literatury był stosowany przy wielu dolegliwościach i działa:

  • osłaniająco na żołądek,
  • leczy stany zapalne,
  • wspomagająco na pracę wątroby,
  • poprawia stan skóry,
  • wzmacniająco,
  • łagodząco na kobiece dolegliwości,
  • niwelująco na stres, poprawiając nastrój,
  • przyspieszając gojenie się ran.

Ekstrakt z nagietka to wyciąg z kwiatów nagietka lekarskiego. Jest źródłem olejku lotnego, flawonoidów, karotenoidów, alkoholi trójterpenowych, śluzu, związków żywicowych, goryczy, kwasu jabłkowego i innych.

Informacje zaczerpnięte z Internetu i ogólnodostępnej literatury.

Dowiedz się więcej...

Zapalenie oskrzeli

2020-04-02

Zapalenie oskrzeli

Zapalenie oskrzeli jest częstą przypadłością i z tego powodu bywa ignorowane. A niekoniecznie tak się powinno do tej choroby podchodzić. Aby nie zostawiła ona śladów, trzeba ją wyleczyć.

Czytaj więcej

Astma

2020-04-02

Astma

Astma może przybierać różne formy i tak samo różne są przyczyny choroby. Oprócz leczenia farmakologicznego bardzo skuteczne jest wspomaganie niefarmakologiczne. Warto się z nimi zapoznać.

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako: