Zioła szwedzkie 50g SR E1

Zioła szwedzkie

Zioła szwedzkie to znana od pokoleń tradycyjna mieszanka 11 ziół. To bardzo stara receptura (podobno pierwszy raz zostały skomponowane w XVII wieku), a takie były przyrządzane z ogromną starannością doboru surowca, bazowano także na latach badań i doświadczeń. Maria Treben austriacka zielarka sprawiła, że w latach 70. XX wieku stały się one znów popularne i do dziś mają bardzo wielu zwolenników. Nic dziwnego – zastosowanie ziół szwedzkich w ziołolecznictwie jest bardzo szerokie i obejmuje wiele dolegliwości. Oryginalna mieszanka ziół szwedzkich to: piołun lub aloes, mirra, szafran, senes, kamfora naturalna, korzeń rabarbaru, korzeń kurkumy, manna, teriak, korzeń dziewięciosiłu i korzeń arcydzięgla.

Cena brutto 13,00 zł

Wybierz wariant

  • Dostępność:
  • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Zioła szwedzkie

Zioła szwedzkie to znana od pokoleń tradycyjna mieszanka 11 ziół. To bardzo stara receptura (podobno pierwszy raz zostały skomponowane w XVII wieku), a takie były przyrządzane z ogromną starannością doboru surowca, bazowano także na latach badań i doświadczeń. Maria Treben austriacka zielarka sprawiła, że w latach 70. XX wieku stały się one znów popularne i do dziś mają bardzo wielu zwolenników. Nic dziwnego – zastosowanie ziół szwedzkich w ziołolecznictwie jest bardzo szerokie i obejmuje wiele dolegliwości.Oryginalna mieszanka ziół szwedzkich to: piołun lub aloes, mirra, szafran, senes, kamfora naturalna, korzeń rabarbaru, korzeń kurkumy, manna, teriak, korzeń dziewięciosiłu i korzeń arcydzięgla. Taka kompozycja ma szerokie zastosowanie i bywa pomocna przy wielu problemach. Ziołami szwedzkimi możemy się wspomóc przy bezsenności, bólach reumatycznych, anginie, a nawet depresji. 

Zioła szwedzkie – jak stosować?

Przepis na nalewkę: mieszankę należy wsypać do 2-litrowej butelki i zalać 1,5 l wódki żytniej lub innej dobrej wódki owocowej,o mocy 38–40 proc. Butelkę odstawiamy w ciepłe lub nasłonecznione miejsce na dwa tygodnie, ale codziennie pamiętamy, by nią porządnie wstrząsnąć. Po upływie 14 dni nalewkę przecedzamy i przelewamy do mniejszych buteleczek. Tak przechowywana nalewka może stać kilka lat. 

Dawkowanie nalewki: 1 łyżeczka nalewki rano i wieczorem. Nalewkę powinno się rozcieńczyć wodą. Nie mieszać z mlekiem.

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako: