Jest 2 produktów.

Pokazano 1-2 z 2 pozycji
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Iodica – naturalny jod, nieskażony cywilizacją

Jod Iodica jest wydobywany i rozlewany i dystrybuowany przez spółkę IODICA WORLD  Sp z o.o. Pochodzi ze źródeł w Czechach, w okolicy miasta Solca i jest wydobywany z głębokości około 800 metrów. Źródło jodu powstało z prehistorycznych mórz, sprzed ponad 50 milionów lat, zalegających w fałdach ziemi. Pierwotnie jod Iodica był wykorzystywany do wydobywania soli, ale już w 1926 roku zaczęto oczyszczać ten pierwiastek i wykorzystywać do leczenia w uzdrowiskach. Jod pozyskiwany jest innowacyjną i całkowicie bezpieczną dla środowiska naturalnego technologią. Z kolei misją firmy IODICA WORLD  Sp z o.o. jest pomoc w rozwiązaniu ogólnoświatowego problemu deficytu jodu, a także poprawa stanu zdrowia ludności.

Ten naturalny produkt jest rozpuszczalny w wodzie wraz z innymi minerałami takimi jak magnez, wapń, potas, sód, selen, bor, cynk, srebro, miedź, żelazo, które stanowią tło biologiczne. Dzięki temu produkt Iodica jest wysoce wchłanialny i nie można go przedawkować, nadmiar jest usuwany z organizmu wraz z moczem. Ponadto jod Iodica został przebadany i otrzymał niezbędne certyfikaty jakości.

Jakie znaczenie ma jod w diecie?

Jod to pierwiastek, który jest niezbędny do produkcji hormonów tarczycy: tyroksyny i jej aktywnej formy trójjodotyroniny. Prawidłowe stężenie tych hormonów we krwi ma wpływ na zdrowy rozwój i funkcjonowanie mózgu oraz układu nerwowego, przysadki mózgowej, mięśni, serca, nerek. Hormony tarczycy regulują także procesy wzrostu i dojrzewania komórek organizmu. Biorą aktywny udział w procesach oddychania komórkowego i wytwarzania energii. Właściwie funkcjonująca tarczyca przyczynia się do utrzymania prawidłowej temperatury ciała.

W przypadku niedoboru jodu w organizmie, mogą wystąpić różne dolegliwości. Nadmierna senność, brak energii do wykonywania codziennych czynności, problemy z metabolizmem i układem odpornościowym, podwyższony poziom cholesterolu oraz trudności w radzeniu sobie ze stresem powinny skłonić do wizyty u lekarza i sprawdzenia poziomu T3 i T4 w organizmie. Niedobór naturalnego jodu, będącego składnikiem preparatu może doprowadzić do zaburzeń układu rozrodczego, w tym do poronień czy do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu płodu. Suplement diety Iodica skutecznie wspomaga pracę tarczycy i innych kluczowych organów. Warto sięgnąć po sprawdzony i bezpieczny jod, zawarty w produktach marki Iodica.

Suplementacja jodem Iodica zapewnia odpowiedni poziom tego pierwiastka w codziennej diecie. Jednakże można go również czerpać wprost z pożywienia. Produkty, zawierające najwięcej jodu to zdecydowanie algi, owoce morza i ryby. Dieta śródziemnomorska będzie dobrym wyborem, a także przysmaki kuchni azjatyckiej, zwłaszcza sushi. Warto wspomnieć także o soli kuchennej, której obowiązek jodowania wprowadzono w Polsce w 1997 roku.

Iodica to jod, który wspomaga pracę tarczycy i nie tylko

Jod jest niezbędny do życia i zdrowia każdemu człowiekowi, podobnie jak powietrze czy woda. Został wykryty w każdym organie i tkance ludzkiego ciała, a w naturze występuje w wodzie morskiej, solankach, powietrzu i glebie, zwłaszcza w rejonach nadmorskich. Jod Iodica wspomaga prawidłową pracę tarczycy, a także gruczołu piersiowego, jajników, prostaty, jąder i mózgu. Zawarta w jodzie tyroksyna jest odpowiedzialna za przemianę materii, wzrost i rozwój intelektualny dzieci, funkcjonowanie mięśni i nerwów, rozmnażanie czy rozkład białek i tłuszczów. Korzystnie wpływa na pracę serca, ciśnienie krwi oraz wykorzystanie tlenu przez wszystkie komórki organizmu. Jod zawarty w suplementach ma właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Jest również silnym oksydantem, który poprawia zdrowie i przeciwdziała procesom starzenia. Ponadto jod ułatwia odkrztuszanie i zmniejsza ilość śluzowej wydzieliny w przewlekłych chorobach płuc.

Iodica koncentrat jodu jest suplementem diety, który zapewnia w 100% dzienne zapotrzebowanie organizmu na jod w formie płynnej i korzystnie wpływa na cały organizm ludzki.

Jakie są skutki nadmiaru jodu w diecie?

Choć suplement diety Iodica jest dostępny w formie płynnej, dzięki czemu jego nadmiar jest wydalany wraz z moczem i praktycznienie ma możliwości przedawkowanie, to warto zwrócić uwagę na skutki nadmiaru jodu. Główną konsekwencją przyjmowania zbyt dużej dawki jodu jest nadczynności tarczycy, która może prowadzić do utraty wagi, pomimo zwiększonego apetytu, niepokoju i rozdrażnienia, osłabienia masy mięśniowej czy przyspieszenia czynności serca. W bardzo rzadkich przypadkach, szczególnie

u osób cierpiących na choroby autoimmunologiczne tarczycy, może dojść do zatrucia jodem. Niepokojące objawy, to najczęściej pieczenie w ustach, bóle brzucha, wymioty, biegunka oraz zaburzenia rytmu serca.

Jod zawarty w preparatach jest bezpieczny dla osób w każdym wieku. Zawartość jest zestandaryzowana pod kątem dziennego zapotrzebowania, a naturalne pochodzenie sprawia, że produkt jest dobrze przyswajalny i nie powoduje skutków ubocznych.