Jest 13 produktów.

Pokazano 1-13 z 13 pozycji
Pokazano 1-13 z 13 pozycji

Żywe mumio

Mumio to naturalna wydzielina występująca w górach Tienszan na poziomie od 3 do 5 tysięcy metrów n.p.m., w grotach i jaskiniach. Sok skalny pochodzący wprost od natury, to suplement dla wszystkich, bez względu na wiek. Jest to panaceum na zdrowienie, działające na wielu płaszczyznach. Uzupełnia w organizmie składniki mineralne, substancje organiczne oraz nieorganiczne i stanowi doskonały suplement diety.

Istnieją cztery różne rodzaje żywego Mumio. Savrana określana jest jako złote Mumio, o czerwonym zabarwieniu. Biały kolor ma rajat, tamra jest niebieska, a lauha brązowo – czarna. Ten ostatni rodzaj jest najczęściej spotykany i to właśnie on wykazuje największe właściwości terapeutyczne.

Żywe mumio co to właściwie jest?

Legenda głosi, że w dawnych czasach, podczas polowania, trafiono strzałą w grzbiet górskiego kozła. Ranne zwierzę ukryło się w górskich grotach, dopiero po tygodniu myśliwi spostrzegli kozła ze strzałą sterczącą z grzbietu, jak spokojnie pasło się koło jaskini. Rany pokryte były czarną substancją. Wewnątrz jaskini, na ścianach zalegała cieknąca maź, którą dziobały ptaki i lizały zwierzęta. Mędrcy uznali jej uzdrawiające właściwości i od tamtej pory zaczęto stosować żywe Mumio również w przypadku ludzi. Przez wiele tysięcy lat ta substancja była uważana za antidotum na wszystkie dolegliwości.

Wizualnie żywe Mumio przypomina żywicę o barwie wahającej się między białą, a ciemnobrązową. Są to małe bryłki, które po dotknięciu są gęste i lepkie. Powstaje w procesie obumierania materii organicznej, na przykład alg, porostów oraz różnych roślin. Jego skład jest niejednoznaczny, gdyż zależy od roślin, które brały udział w jego tworzeniu. Wieki temu, ludzie obserwując zwierzęta, odkryli właściwości lecznicze tego specyfiku. Już wtedy wierzyli w holistyczną moc uzdrawiającą Mumio, od kaszlu po złamania i inne poważne choroby. Żywe Mumio to suplement, który można polecić wszystkim. Zawiera duże bogactwo natury, uruchamiające prozdrowotne procesy na wielu poziomach.

Żywe Mumio jest najbardziej aktywnym, spośród znanych w przyrodzie biostymulatorów, jest skuteczniejsze nawet od żeńszenia. Nie ma szkodliwego, ubocznego działania. Zawiera około 60 substancji, które pochodzą wprost od natury, a także związki pochodzące od pszczół. W swym naturalnym stanie żywe Mumio ma szereg aminokwasów egzogennych i endogennych, witaminy z grupy B, witaminę P, olejki eteryczne, prowitaminę D, kwasy organiczne, makroelementy, takie jak wapń, fosfor, sód, magnez, potas oraz mikroelementy - żelazo, miedź, kobalt, mangan, selen, cynk, molibden i inne. Mumio to środek kompleksowy o szerokim zakresie działania.

Sekret Mumio

Marka Sekret Mumio to rodzinna, polska firma, która jest obecna na europejskim rynku od 2012 roku. Powstała z pasji do podróży i poszukiwania naturalnych metod przywracania zdrowia i energii. Twórcom zależało a propagowaniu zdrowego stylu życia, a inspiracje czerpane są wprost z natury. Sekret Mumio przykłada dużą wagę do ekologii, wiedzy o ziołach leczniczych czy zdrowych diet. Podczas jednej z dalekich podróży, pomysłodawcy marki przywieźli bryłkę substancji Mumio wraz z cenną, zdobywaną przez wieki wiedzą mieszkańców Kirgistanu. Ogromna wiedza z zakresu medycyny naturalnej oraz doświadczenie z podróży zaowocowały powstaniem marki Sekret Mumio z seriią kosmetyków bogatych w drogocenne składniki.

Produkty z Mumio są całkowicie bezpieczne, mają prosty, naturalny skład, ale jest przede wszystkim są niezwykle skuteczne. Najwyższa polska jakość, która pomaga wrócić do pełni sił i odzyskać witalność w zgodzie z naturą!

Właściwości i zastosowanie produktów z Mumio

Żywe Mumio ma nieocenione właściwości prozdrowotne. Po pierwsze przyspiesza procesy regeneracyjne w tkankach i organach. Po drugie wykazuje działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i ogólnie wzmacnia organizm. Po trzecie aktywizuje biosyntezę kwasu dezoksyrybonukleinowego, dzięki czemu usuwa uczucie zmęczenia, poprawia nastrój i uaktywnia siły fizyczne i umysłowe. Zastosowanie Mumio zaleca tradycyjna medycyna chińska i tybetańska. Już Arystoteles zalecał stosowanie żywego Mumio do leczenia bólu głowy, dreszczach czy paraliżu nerwu twarzowego, a także w przypadku epilepsji.

Żywe Mumio zawiera chemiczne elementy, makroelementy i mikroelementy, także różne tlenki metali, aminokwasy, wiele witamin z grupy B, C i A, olejki eteryczne, pszczeli jad oraz smoło podobne substancje. Bogata i złożona zawartość sprawia, że produkty z Mumio działają leczniczo na wiele chorób. Mechanizm tego działania jest bardzo złożony i ma wielostronny wpływ na funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Reguluje przemianę materii, zwiększa bioelektryczną aktywność serca, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i bakteriobójczo, stabilizuje temperaturę ciała, a także wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych.

Produkty z Mumio – co warto o nich wiedzieć?

Produkty z Mumio wyróżniają się przede wszystkim całkowicie naturalnym składem i zawierają żywe Mumio w najczystszej postaci. Mumio oczyszczane jest w temperaturze do 42°C, co sprawia, że zachowuje wszystkie swoje właściwości, dodatkowo zawiera jod oraz selen. Dostępne są w buteleczkach, a także w postaci balsamu i kremu. Mogą występować w połączeniu ze srebrem koloidalnym i złotem koloidalnym. Wybór uzależniony jest od rodzaju dolegliwości. Na wzmocnienie odporności najlepsze będzie żywe Mumio w butelce. Trudno gojące się rany należy smarować preparatem z zawartością srebra koloidalnego, gdyż ma dodatkowe działanie antyseptyczne, bakteriobójcze i przyspieszające odbudowę tkanek. Do regeneracji skóry polecane są produkty z Mumio ze złotem koloidalnym. Dolegliwości bólowe ustąpią dzięki zastosowaniu balsamu z Mumio, a krem działa typowo nawilżająco, kosmetycznie. Produkty z Mumio nie powodują skutków ubocznych. Chętnie wykorzystywane są w gabinetach odnowy biologicznej, salonach masażu. Mumio to esencja