Łączy nas zdrowie

Chcemy przedstawić Państwu wiodący na polskim rynku miesięcznik o medycynie klasycznej i naturalnej ‒ „Zdrowie bez Leków”.

Ideą przyświecającą powstaniu miesięcznika była chęć i potrzeba krzewienia wiedzy o profilaktyce prozdrowotnej, symptomach chorobowych oraz leczeniu metodami holistycznymi. Założycielami miesięcznika są pasjonaci zdrowego stylu życia, których osobiste problemy zdrowotne skłoniły do refleksji nad kwestiami związanymi ze skutecznym leczeniem.

Miesięcznik szybko zdobył szerokie grono odbiorców, a do jego twórców wciąż dołączają kolejni uznani lekarze, naukowcy, zielarze, naturopaci oraz praktycy naturalnego leczenia. Nasza redakcja na stałe współpracuje m.in. z członkami Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej oraz Polską Akademią Zdrowia.

„Zdrowie bez Leków” powstało w 2016 roku, debiutując zarówno w punktach sprzedaży prasy w całym kraju, jak i w mediach społecznościowych. Obecnie nakład miesięcznika oscyluje w granicach 67 000 egz., a średnia sprzedaż jest w granicach 40 000 egz. miesięcznie. Około 4000 Czytelników prenumeruje nasz tytuł. Profil miesięcznika na serwisie społecznościowym Facebook zrzesza prawie 100 000 aktywnych użytkowników, a kanał na serwisie YouTube – ponad 41 000. Liczba odbiorców na Facebooku przekracza 1 000 000, a średnia aktywność dotycząca postów to około 200 000.

„Zdrowie bez Leków” to nie tylko promocja medycyny naturalnej, ale również wszystkiego, co jest związane ze zdrowym stylem życia – przede wszystkim ekologicznych produktów żywnościowych. Współpracujemy z firmami i osobami (a także opisujemy ich działania), które swoją pasję do zdrowia realizują na płaszczyźnie zawodowej, wytwarzając zdrową żywność i inne produkty podnoszące jakość naszego życia. Wyszukujemy i promujemy rolników prowadzących swoje gospodarstwa w sposób ekologiczny, a także: pszczelarzy, naturopatów, małe firmy zajmujące się przetwórstwem własnych płodów rolnych itp. Sprawdzone przez nas produkty oferujemy wszystkim chętnym w naszym sklepie internetowym www.zdrowiebezlekow.pl oraz we współpracujących z nami sklepach zielarskich na terenie całego kraju. Obecnie to około 200 placówek. Dzięki temu nasi Czytelnicy i klienci naszego sklepu oraz sklepów z nami współpracujących mogą mieć pewność, że oferowane im produkty są najwyższej jakości. To bardzo ważne w obecnych czasach, w których króluje żywność wysoko przetworzona przyczyniająca się do epidemii otyłości oraz chorób cywilizacyjnych.

Wraz z przyjaciółmi naszej Redakcji, np. z Grzegorzem Śleziakiem, staramy się także przyczynić do poprawy losu zwierząt hodowlanych. W tym celu zainicjowaliśmy akcję „Uratuj Kurkę”, która ma na celu wykupowanie z farm kurzych niosek przeznaczonych na ubój. Nawiązaliśmy kontakt z osobami produkującymi niedrogie przenośne kurniki. Dzięki nim każdy chętny może odkupić kilka kurek z fermy (w czym pomagamy). Za godne warunki kury odwdzięczają się nowym właścicielom długimi latami życia i regularnym składaniem jajek będących prawdziwym superfoods. To akcja, dzięki której korzyści odnoszą obydwie strony – kury żyją w spokoju do naturalnej śmierci, a ich nowi właściciele mają codziennie świeże jajka.

Powyższe przykłady to tylko kilka aspektów naszej działalności, którą stale rozwijamy. Wiąże się to ściśle z poznawaniem nowych ludzi, którymi na co dzień kieruje pasja zdrowego życia. Nasz miesięcznik nie dzieli ludzi na mięsożerców, wegetarian, wegan, zwolenników medycyny akademickiej czy homeopatii. Naszym celem jest łączyć, nie dzielić. Wyznajemy pogląd, że każda droga jest dobra, jeśli prowadzi do zacnego celu. A w naszym przypadku jest nim zdrowe i aktywne życie!

Jeśli nasze idee są Ci bliskie, jesteś lekarzem, naturopatą, zielarzem, ekologicznym rolnikiem, producentem naturalnych suplementów lub kosmetyków albo po prostu entuzjastą zdrowego trybu życia, który chce przekazać coś od siebie innym – skontaktuj się z naszą Redakcją. Wspólnie zrobimy coś dobrego.

Dołącz do Nas!
cooperation@zdrowiebezlekow.pl