dieta-keto-i-konopie-banner-kolumna.jpg

Jest 6 produktów.

Pokazano 1-6 z 6 pozycji
Pokazano 1-6 z 6 pozycji

Jodavit, czyli suplement diety dla całej rodziny

W sklepie internetowym zdrowiebezlekow.pl znajdziesz wszystko, czego potrzeba, aby żyć zdrowo i pełnią życia. Oferujemy suplementy diety, jonizatory wody, prasy do wyciskania oleju, a także naturalne kosmetyki i żywność, pochodzącą z ekologicznych plantacji. Jeśli zależy ci na zdrowiu, to zapraszamy do zakupów!

Jakie jest znaczenie jodu dla organizmu ludzkiego?

Jod to pierwiastek, który ma kluczowe znaczenie dla pracy całego organizmu. Utrzymuje na odpowiednim poziomie produkcję hormonów tarczycy i wspomaga metabolizm. W przypadku jodu zarówno nadmiar, jaki niedobór może być groźny dla zdrowia. Jod odpowiada za prawidłowy rozwój i funkcjonowanie mózgu oraz układu nerwowego. Wspomaga też pracę przysadki mózgowej, mięśni, serca i nerek. Hormony tarczycy – tyroksyna i trójjodotyronina, biorą udział w regulowaniu procesów wzrostu i dojrzewania komórek.

Niedobór jodu w organizmie objawia się sennością i brakiem energii, podwyższonym poziomem cholesterolu, problemami z metabolizmem, odpornością i radzeniem sobie ze stresem. Jest często przyczyną niedoczynności tarczycy, powiększenia gruczołu tarczycowego i powstania wola. U kobiet ciężarnych może prowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia mózgu płodu. Ma także wpływ na zaburzenia działania układu rozrodczego, przyczyniając się do poronień, czy nawet prowadząc do zwiększonej śmiertelności wśród dzieci.

Ciekawostki dotyczące jodu, czyli dlaczego warto wybrać Jodavit

Według naukowców, jedynie 50% kobiet otrzymuje wystarczającą ilość jodu, to naprawę bardzo mało, a jak wspominaliśmy w powyższym akapicie, brak jodu może wywołać poronienia i trwałe uszkodzenia płodu. Nie wystarczy codzienny spacer nad morze, przez dwa tygodnie wakacji, aby uzupełnić niedobory jodu w organizmie. Tak naprawdę potrzeba około dwóch godzin w trakcie sztormu, żeby przyswoić dzienną dawkę. Zdecydowanie łatwiejszym sposobem jest suplementacja, dlatego Jodavit przychodzi z pomocą! Są kraje, w których jod przyjmowany jest najczęściej z pokarmem. Na przykład Japonia wiedzie w tym zakresie prym. Jest to spowodowane częstym przyjmowaniem pokarmów, bogatych w jod, czyli na przykład sushi.

Nie każdy suplement diety z jodem jest tak samo dobry. Niektóre mogą zawierać jod organiczny, który nie jest tak samo dobrze przyswajalny przez organizm, jak jod nieorganiczny. Należy sprawdzić dokładnie skład preparatu i wybierać te suplementy, w których źródłem jodu są jodki oraz jodany, czyli właśnie Jodavit. W składzie zawiera wodę, jodek potasu, jodan potasu, jodek sodu i jodan sodu.

Jodavit – pierwiastek życia codziennie

Jodavit to opatentowana kompozycja jodu, zawierająca rekomendowaną dawkę, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jest to w przypadku osób dorosłych 1 porcja od 3 do 5 ml dziennie. U kobiet w ciąży oraz karmiących 1 porcja (5 ml) dziennie. Preparat ma dołączony pojemniczek dozujący, który ułatwia podanie preparatu. Porcję płynu można dodać do wody lub innego napoju bezalkoholowego.

W profilaktyce, Jodavit może być podawany codziennie. Przed rozpoczęciem przyjmowania suplementu diety, należy skonsultować się z lekarzem. Po wykonaniu badań, pomoże on określić dawkowanie. Przeciwwskazaniem do stosowania Jodavitu jest nadczynność tarczycy oraz choroba Hashimoto. Preparat nie powinien być stosowany jako substytut zróżnicowanej i odpowiednio zbilansowanej diety.

Czy Jodavit to odpowiedni suplement dla dzieci?

Tak! Jodavit jest całkowicie bezpieczny dla dzieci. Ten suplement diety może być spożywany przez całą rodzinę. Jod odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowych funkcji poznawczych dzieci. Dlatego jego suplementacja jest tak istotna. Niedoczynność tarczycy u dzieci może doprowadzić do opóźnienia rozwoju fizycznego i psychicznego. Zaletą Jodavitu jest to, iż jest gotową, naturalną formą jodu. Dodatkowo nie ma możliwości przedawkowania i nie powoduje on alergii. Jest łatwo wydalany z organizmu wraz z moczem i posiada wszechstronność zastosowania. Preparat dostępny jest także w wersji wzbogaconej o selen. Dawkowanie suplementu diety Jodavit w przypadku dzieci jest nieco inne, niż w przypadku osób dorosłych. Zaleca się podawanie młodzieży w wieku 11-18 lat - 2,5 ml płynu na dobę, dzieciom w wieku 2-10 lat - 2 ml płynu na dobę a niemowlętom 1 ml płynu na dobę.