Jest 50 produktów.

Pokazano 1-50 z 50 pozycji
Pokazano 1-50 z 50 pozycji

Bransoletka miedziana

Bransoletka miedziana przeznaczona jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zróżnicowany design zadowoli nawet najbardziej wysublimowany gust. Istotne jest to, że biżuteria miedziana nie tylko spełnia rolę ozdoby. Ma także na celu wpływać na poprawę zdrowia osoby, która ją nosi. Poprzez kontakt z ciałem wywiera na organizm korzystne efekty zarówno w sferze fizycznej, jak i psychicznej oraz duchowej. Ważne, że w składzie tych bransoletek nie ma substancji szkodliwych dla człowieka. Miedź oczyszcza z toksyn, natomiast inne metale, z których może być wykonana biżuteria, często tak.   

Metal doceniany przez naszych przodków

Miedź budziła zainteresowanie już kilka tysięcy lat temu. Przyciągała uwagę ze względu na kolor, gdyż jako biżuteria miedziana prezentowała się bardzo elegancko. Okazało się też, że ten cenny metal posiada właściwości mające korzystny wpływ na organizm ludzki. Do leczenia wykorzystywali go nie tylko ludowi medycy, ale również wzbudzał uznanie jako środek do poprawy zdrowia u takich osobistości, jak chociażby Hipokrates.  
Miedź od czasów starożytnych jest stosowana w Azji, a przede wszystkim w Chinach jako przekaźnik dobrej energii, która korzystnie działa na człowieka. Poprawia zdrowie, Wspomaga leczenie chorób i schorzeń na płaszczyźnie fizycznej, jak też psychicznej.
Biżuteria miedziana była noszona przez ludzi w starożytnej Azji (Chiny), jak również w Afryce (Egipt), Europie (Grecja), a także w Ameryce Południowej przez plemiona indiańskie. Nie tylko miały podkreślać urodę i dodawać splendoru. Wierzono, że posiadają moc magiczną zabezpieczającą przed czarami i wszelkim złem, a także przynoszą szczęście.  

Bransoletka miedziana poprawi Twój nastrój

Biżuteria miedziana, dzięki swojej barwie emanuje ciepłem. Chce się ją nosić i pokazywać innym. Budzi przyjemne skojarzenia i w niewytłumaczalny sposób poprawia humor. Osoby decydujące się ją nosić czują pozytywną energię, którą ona wytwarza. Są spokojniejsze, bardziej pozytywnie nastawione do świata i mają otwarty umysł na wiele kwestii. Jest to efekt działania miedzi, która pobudza mózg do efektywniejszej pracy.

Biżuteria miedziana poprawia przepływ energii

W medycynie chińskiej od tysiącleci istnieje wiara, że miedź ma moc, która jest dobra dla człowieka. Pozwala na równoważenie energii na płaszczyznach dotyczących fizyczności, psychiki oraz duchowości. Dzięki temu człowiek lepiej się czuje, jest zdrowszy, jego ciało staje się sprawniejsze, ma jasny umysł, a także potrafi bardziej panować nad emocjami. Spokojniejsze zachowanie i pogoda ducha ma woje przełożenie także w sferze interakcji z innymi, co przejawia się otwartością, empatią i łatwiejszym kontaktem z otoczeniem. W tradycji Ajurwedy, czyli indyjskiej medycyny ludowej, zalecano otaczanie się miedzianymi przedmiotami np. w postaci ozdób wieszanych na ścianach pomieszczeń w domostwach lub ustawianych jako dekoracja. Ta kultura zaczyna coraz bardziej gościć również w Europie oraz innych kontynentach. Tak samo jest z noszeniem przez coraz więcej osób miedzianej biżuterii, gdyż zauważa się i docenia korzyści jakie z tego płyną. W medycynie chińskiej było to związane z meridianami, czyli sieciami kanałów przez które przepływa krew oraz tzw. energia Qi. Dzięki tym metalowym ozdobom proces ten jest efektywniejszy i przynosi więcej korzyści zdrowotnych, zarówno dla ciała jak i ducha.   

Bransoletka miedziana stymuluje organizm do poprawy zdrowia

Bransoletka miedziana pobudza organizm do swoistego samoleczenia. Dzieje się tak dzięki niwelowaniu rozwoju stanów zapalnych w różnych organach ciała. Jest to możliwe ze względu na antybakteryjne działanie miedzi. Usuwanie z organizmu toksycznych związków, zabijanie drobnoustrojów, bakterii i wirusów powoduje, że w organizmie trudniej jest rozwinąć się infekcjom i wywołać choroby. Miedź ma również właściwości zabezpieczające przed wystąpieniem grzybicy. Poprawia się także funkcjonowanie krwioobiegu. Oczyszczona z toksyn krew dociera do wszystkich komórek ciała wpływając na ich lepszą jakość i regenerację, a w związku z tym efektywniejsze funkcjonowanie różnych narządów. Miedź jest też dobrym antyutleniaczem dbającym o równowagę wolnych rodników. W ten sposób odporność organizmu zostaje wzmocniona, przekładając się na lepszą ogólną kondycję zdrowotną człowieka, a także minimalizując ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym nowotworowych. Bransoletka miedzian sprawdza się również dobrze w przypadku przemęczenia.

Bransoletka miedziana przedłuża młodość

Miedź skutecznie stymuluje wytwarzanie substancji, które korzystnie wpływają na kości, skórę, paznokcie, zęby, a także włosy. Ich struktury stają się trwalsze, odświeżone i odbudowane. To oczywiście ma wpływ na odmłodzenie komórek i ładniejszy wygląd ciała. Bransoletka miedziana jest skutecznym środkiem w leczeniu osteoporozy, nadciśnienia, czy anemii. Poprawia się także samopoczucie, gdyż metal ten wpływa również na złagodzenie różnych dolegliwości występujących wraz z wiekiem. Wykazują także działanie przeciwbólowe.
Bransoletka miedziana pomaga niwelować u kobiet dolegliwości związane z chorobami i zaburzeniami ginekologicznymi. Poprawia metabolizm, korzystnie działają na układ trawienny i wpływa na lepszą perystaltykę jelit. Dlatego po ozdoby te często sięgają osoby, które walczą z nadwagą i otyłością.

Magnesy w bransoletkach z miedzi również działają prozdrowotnie

Często bransoletka miedziana ma na zakończeniu magnesy. Czasami są to pojedyncze egzemplarze z każdej strony, jak też po kilka sztuk. Ich zadaniem jest prozdrowotne oddziaływanie na organizm ludzki. Charakteryzują się właściwościami przeciwbólowymi, a także zwalczają stany zapalne w organizmie. Doskonale nadają się do noszenia przez osoby zmagające się z różnymi schorzeniami, gdyż pomagają w gojeniu chorych tkanek i skutecznie przyspieszają ich regenerację. Poddawanie się działaniu magnesów jest formą terapii, która ma za zadanie przywrócić stan równowagi w trakcie lub po chorobie. Taka magnetorepia, czyli działanie poprzez pole magnetyczne jest wskazana przy urazach kończyn, zwichnięciach, złamaniach, stanach zapalnych stawów i kości, osteoporozie, migrenach, przewlekłej chorobie wrzodowej, nieżycie oskrzeli, astmie, a także w leczeniu niepłodności.

Bransoletki miedziane to praktyczna biżuteria

Bransoletka miedziana jest doskonałym pomysłem na prezent. Wiele z nich jest specjalnie zdobionych nadając im niepowtarzalny wschodni klimat i pobudzając wyobraźnię. Pięknie się prezentują pasując do praktycznie każdej odzieży i okazji. Jednak to co je wyróżnia spośród innych tego rodzaju ozdób i biżuterii, to ich właściwości prozdrowotne. Wspomagają leczenie wielu chorób, niwelują dolegliwości związane z różnymi schorzeniami, a także wykazują się działaniem przeciwbólowym. Wpływają także na lepsze samopoczucie psychiczne, poprawiają nastrój i wspierają funkcjonowanie umysłu. Ważne jest też to, że bransoletki miedziane harmonizują sferę wewnętrzną, duchową. Dzięki temu łatwiej jest zapanować nad emocjami, agresją oraz uczuciem strachu.
Zalety takich ozdób odkryto już w czasach starożytnych i warto wykorzystać tę wiedzę dla poprawy swojego życia.

Jarosław Cieśla