Jest 19 produktów.

Pokazano 1-19 z 19 pozycji
Pokazano 1-19 z 19 pozycji

Herbata ziołowa

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu jest uzależnione od regularnego dostarczania pełnowartościowych składników odżywczych i mikroelementów. Dlatego często na zgagę, problemy żołądkowe czy zaparcia lekarze często polecają herbatki ziołowe. Zawierają naturalne ekstrakty z rosnących dziko roślin, których lecznicze działanie znane jest od wieków.

W naszej ofercie znajdziesz herbaty ziołowe, które pomogą Ci wyregulować pracę układu pokarmowego i trawiennego, obniżą poziom cukru we krwi i poprawią samopoczucie. Pod katalogiem dostępnych produktów znajdziesz też garść porad, dotyczących prawidłowego stosowania naparów z naturalnych ziół.

Kiedy warto stosować herbatki ziołowe?

Herbaty ziołowe mają niezwykle szeroki i uniwersalne działanie. Kiedy warto je stosować?

  • Problemy z trawieniem

Herbatki ziołowe skutecznie wspierają proces trawienia. Działają łagodząco na wzdęcia, niwelują gazy i wspomagają naturalną perystaltykę jelit. Typowym przykładem jest herbata ziołowa z rumianku. Działa on rozluźniająco na mięśnie przewodu pokarmowego więc świetnie sprawdzi się w przypadku bólu brzucha.

Z kolei herbata ziołowa zawierająca miętę pieprzową reguluje perystaltykę jelit oraz pobudza pracę dróg żółciowych i wątroby. Dlatego warto spożywać ją po obfitych lub ciężkich i tłustych posiłkach. Wtedy organizm łatwiej poradzi sobie z rozbiciem cząsteczek tłuszczy, znajdujących się w pożywieniu.

  • Przyspieszenie przemiany materii

Herbatki ziołowe są też często polecane osobom, które borykają się z nadmiarowymi kilogramami. Zawarte w naparach ekstrakty mniszka, pokrzywy czy brzozowy nie tylko tłumią łaknienie, ale tez rozgrzewają przewód pokarmowy.

Dzięki wzmożonej termogenezie krew krąży szybciej i lepiej dotlenia tkanki, przyspieszając przy okazji metabolizm i nasilając spalanie tkanki tłuszczowej.

Herbaty ziołowe sprawdzają się tez przy dietach ubogich w błonnik, ponieważ pobudzają naturalne skurcze jelit, wpierając wypróżnianie. To dobry wybór dla osób, które praktykują stosowanie diet o bardzo niskiej gramaturze posiłków lub niewielkiej zawartości węglowodanów (a co za tym idzie także niskiej podaży błonnika).

  • Wsparcie pracy jelit

Herbatki ziołowe chronią także układ trawienny przed działaniem szkodliwych substancji i podrażnieniami. Ekstrakty z anyżu, szałwii czy tymianku pomogą lepiej znosić takie dolegliwości, jak wrzody żołądka, zespół jelita drażliwego. Regularne spożywanie naturalnych ekstraktów pomaga też przywrócić naturalną florę bakteryjną w przypadku takich problemów jak salmonella czy helikobakter.

  • Pomoc wątrobie

Mocna herbata ziołowa to coś, czego potrzebuje wątroba zwłaszcza po świętach spędzonych za stołem czy zbyt późnej kolacji. Z pewnością wiesz, że wątroba jest odpowiedzialna za rozkładanie tłuszczy i zneutralizowanie toksyn znajdujących się w pożywieniu, a także pozbyciu się produktów ubocznych przemiany materii.

Niestety regularne obciążenie wątroby (nie tylko w wyniku przejadania się, ale też częstego pożycia alkoholu) wymaga podjęcia działań zaradczych. Dlatego spożywanie ostropestu, dziurawca czy karczocha skutecznie wspiera prawidłowe funkcjonowanie wątroby i przyspiesza regenerację jej komórek.

Co zawierają w sobie herbaty ziołowe?

Oprócz substancji czynnych, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu, herbata ziołowa zawiera w sobie również wiele cennych witamin i minerałów w wysoko przyswajalnej postaci. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć:

  • teinę,
  • taninę,
  • polifenole,
  • witaminy C, A, K, B1, B2,
  • minerały takie jak wapń, potas, sód, cynk.

Regularne spożywanie herbat ziołowych pomaga uzupełnić braki wynikające z niedoboru warzyw i owoców w diecie. Pamiętaj, że herbatki ziołowe zawierają wyłącznie ekstrakty naturalne. W praktyce oznacza to, że są one daleko bardziej skuteczne niż rozpuszczalne w wodzie syntetyczne witaminy w kapsułkach, które dostaniesz w każdej aptece.

Spożywanie herbat ze względu na ich bogaty profil witaminowy jest szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, kiedy wszyscy stajemy się bardziej podatni za przeziębienia.

Czy herbata ziołowa jest bezpieczna dla zdrowia?

Brak sztucznych dodatków i polepszaczy smaku sprawia, że herbaty ziołowe można pić w każdym wieku. Zazwyczaj nie są one tak mocne, jak carne herbaty sypane więc nie podrażnią układu pokarmowego, wręcz przeciwnie, mogą przynieść wiele dobrego!

Herbatki ziołowe zaleca się też w przypadku występowania przewlekłych chorób cywilizacyjnych, jak cukrzyca, miażdżyca oraz choroba wieńcowa. Zawarte w nich składniki pomagają znormalizować poziom cukru, obniżyć poziom złego cholesterolu i unormować pracę serca.

Jak często pić herbaty ziołowe?

W praktyce nie ma ograniczeń, jeżeli chodzi o częstotliwość spożycia herbat ziołowych. Warto je pić zwłaszcza po:

  • ciężkich i tłustych posiłkach,
  • późnej kolacji,
  • spożyciu znacznych ilości alkoholu,
  • po okresie stosowania rygorystycznej diety.

Należy jednak uważać na herbaty pobudzające perystaltykę jelit. Zbyt częste ich spożywanie może doprowadzić do zaburzenia prawidłowej pracy układu trawiennego. Po dłuższy czasie mogą także wystąpić problemy ze swobodnym wypróżnianiem się bez pomocy ziołowych ekstraktów. Przewlekłe zaparcia mogą być także symptomem groźnej choroby, dlatego nie należy ich ignorować, a tym bardziej zwalczać na siłę.

Szukasz herbaty, która łączy w sobie atrakcyjny smak, aromat i właściwości zdrowotne? Sprawdź naszą ofertę herbat naturalnych. Z pewnością znajdziesz w niej to, czego szukasz. Potrzebujesz pomocy w wyborze produktu? Skontaktuj się z nami. Razem zadbamy o Twoje zdrowie i samopoczucie!