Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji
Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Żywe mumio – naturalne źródło zdrowia

Żywe Mumio to naturalna wydzielina występująca w górach Tienszan na poziomie od 3 do 5 tysięcy metrów n.p.m., w grotach i jaskiniach. Sok skalny pochodzący wprost od natury, to suplement dla wszystkich, bez względu na wiek. Jest to panaceum na zdrowienie, działające na wielu płaszczyznach. Wykazuje pozytywne oddziaływanie w leczeniu złamań, osteoporozy, chorób nerek, wątroby, układu oddechowego, tarczycy, serca oraz układu pokarmowego. Spowalnia również postępowanie choroby Alzheimera, obniża poziom cukru we krwi oraz przyczynia się do szybszego gojenia się ran.

Istnieją cztery różne rodzaje żywego Mumio. Savrana określana jest jako złote Mumio, o czerwonym zabarwieniu. Biały kolor ma rajat, tamra jest niebieska, a lauha brązowo – czarna. Ten ostatni rodzaj jest najczęściej spotykany i to właśnie on wykazuje największe właściwości terapeutyczne.

Żywe mumio co to właściwie jest?

Legenda głosi, że w dawnych czasach, podczas polowania, trafiono strzałą w grzbiet górskiego kozła. Ranne zwierzę ukryło się w górskich grotach, dopiero po tygodniu myśliwi spostrzegli kozła ze strzałą sterczącą z grzbietu, jak spokojnie pasło się koło jaskini. Rany pokryte były czarną substancją. Wewnątrz jaskini, na ścianach zalegała cieknąca maź, którą dziobały ptaki i lizały zwierzęta. Mędrcy uznali jej uzdrawiające właściwości i od tamtej pory zaczęto stosować żywe Mumio również w przypadku ludzi. Przez wiele lat ta substancja była uważana za antidotum na wszystkie dolegliwości.

Wizualnie żywe Mumio przypomina żywicę o barwie wahającej się między białą, a ciemnobrązową. Są to małe bryłki, które po dotknięciu są gęste i lepkie. Powstaje w procesie obumierania materii organicznej, na przykład alg, porostów oraz różnych roślin. Jego skład jest niejednoznaczny, gdyż zależy od roślin, które brały udział w jego tworzeniu. Wieki temu, ludzie obserwując zwierzęta, odkryli właściwości lecznicze tego specyfiku. Już wtedy wierzyli w holistyczną moc uzdrawiającą Mumio, od kaszlu po złamania i inne poważne choroby. Żywe Mumio to suplement, który można polecić wszystkim. Zawiera duże bogactwo natury, uruchamiające prozdrowotne procesy na wielu poziomach.

Żywe Mumio jest najbardziej aktywnym, spośród znanych w przyrodzie biostymulatorów, jest skuteczniejsze nawet od żeńszenia. Nie ma szkodliwego, ubocznego działania. Zawiera około 60 substancji, które pochodzą wprost od natury, a także związki pochodzące od pszczół. W swym naturalnym stanie żywe Mumio ma szereg aminokwasów egzogennych i endogennych, witaminy z grupy B, witaminę P, olejki eteryczne, prowitaminę D, kwasy organiczne, makroelementy, takie jak wapń, fosfor, sód, magnez, potas oraz mikroelementy - żelazo, miedź, kobalt, mangan, selen, cynk, molibden i inne. Mumio to środek kompleksowy o szerokim zakresie działania.

Kilka słów na temat marki Sekret Mumio

Marka Sekret Mumio to rodzinna, polska firma, która jest obecna na europejskim rynku od 2012 roku. Powstała z pasji do podróży i poszukiwania naturalnych metod przywracania zdrowia i energii. Twórcom zależało a propagowaniu zdrowego stylu życia, a inspiracje czerpane są wprost z natury. Sekret Mumio przykłada dużą wagę do ekologii, wiedzy o ziołach leczniczych czy zdrowych diet. Podczas jednej z dalekich podróży, pomysłodawcy marki przywieźli bryłkę substancji Mumio wraz z cenną, zdobywaną przez wieki wiedzą mieszkańców Kirgistanu. Ogromna wiedza z zakresu medycyny naturalnej oraz doświadczenie z podróży zaowocowały powstaniem serii kosmetyków z dodatkiem tego drogocennego składnika.

Produkty z Mumio są całkowicie bezpieczne, mają prosty, naturalny skład, ale jest przede wszystkim są niezwykle skuteczne. Najwyższa polska jakość, która pomaga wrócić do pełni sił i odzyskać witalność w zgodzie z naturą!

Produkty z Mumio - właściwości i zastosowanie

Żywe Mumio ma nieocenione właściwości prozdrowotne. Po pierwsze przyspiesza procesy regeneracyjne w tkankach i organach. Po drugie wykazuje działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne i ogólnie wzmacnia organizm. Po trzecie aktywizuje biosyntezę kwasu dezoksyrybonukleinowego, dzięki czemu usuwa uczucie zmęczenia, poprawia nastrój i uaktywnia siły fizyczne i umysłowe. Zastosowanie Mumio zaleca tradycyjna medycyna chińska i tybetańska. Już Arystoteles zalecał stosowanie żywego Mumio do leczenia bólu głowy, dreszczach czy paraliżu nerwu twarzowego, a także w przypadku epilepsji.

Żywe Mumio zawiera chemiczne elementy, makroelementy i mikroelementy, także różne tlenki metali, aminokwasy, wiele witamin z grupy B, C i A, olejki eteryczne, pszczeli jad oraz smoło podobne substancje. Bogata i złożona zawartość sprawia, że produkty z Mumio działają leczniczo na wiele chorób. Mechanizm tego działania jest bardzo złożony i ma wielostronny wpływ na funkcjonowanie organizmu ludzkiego. Reguluje przemianę materii, zwiększa bioelektryczną aktywność serca, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i bakteriobójczo, stabilizuje temperaturę ciała, pomaga w leczeniu dolegliwości żołądkowych, jest remedium na wypadanie włosów, a także wspomaga leczenie infekcji górnych dróg oddechowych.

Czym wyróżniają się kosmetyki z Mumio?

Produkty z Mumio wyróżniają się przede wszystkim całkowicie naturalnym składem i zawierają żywe Mumio w najczystszej postaci. Mumio oczyszczane jest w temperaturze do 42°C, co sprawia, że zachowuje wszystkie swoje właściwości, dodatkowo zawiera jod oraz selen. Dostępne są w buteleczkach, a także w postaci balsamu i kremu. Mogą występować w połączeniu ze srebrem koloidalnym i złotem koloidalnym. Wybór uzależniony jest od rodzaju dolegliwości. Na wzmocnienie odporności najlepsze będzie żywe Mumio w butelce. Trudno gojące się rany należy smarować preparatem z zawartością srebra koloidalnego, gdyż ma dodatkowe działanie antyseptyczne, bakteriobójcze i przyspieszające odbudowę tkanek. Do regeneracji skóry polecane są produkty z Mumio ze złotem koloidalnym. Dolegliwości bólowe ustąpią dzięki zastosowaniu balsamu z Mumio, a krem działa typowo nawilżająco, kosmetycznie. Stosowanie kosmetyków z Mumio nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Chętnie wykorzystywane są w gabinetach odnowy biologicznej, salonach masażu. Mumio to esencja natury, która ma kompleksowe działanie, w zależności od potrzeb, każdy znajdzie tu coś dla siebie.