Herbata Rooibos - Afrykański Busz 50g

Masa netto: 50 g

Rooibos działa przeciwdepresyjnie, wspomaga wydzielanie serotoniny, a podczas upałów skutecznie nawadnia organizm. Roślina zawiera witaminę C, rutynę oraz łatwo przyswajalne elektrolity.

Cena brutto 17,50 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł

Rooibos afrykański busz (połączony z cytrusami i malinami)

Nazwa rooibos pochodzi z języka afrykanerskiego i w wolnym tłumaczeniu oznacza „czerwony krzak”. Inna nazwa to red bush. Herbata pochodzi z rośliny o nazwie czerwonokrzew afrykański, który nie jest spokrewniony z krzewem herbacianym ani z innymi tradycyjnymi herbatami. Czerwonokrzew rośnie dziko w RPA, osiągając wysokość do 2 m, jego liście przypominają igły sosnowe. Jest również w tych rejonach uprawiany. Zbiory rooibosa przypadają na środek lata (czyli… stycznia). Liście tnie się na malutkie fragmenty (od 1 do 3 mm). Czerwony rooibos po ususzeniu zostaje poddany zmiażdżeniu walcami, a następnie usypywany jest w kopczyki, gdzie zachodzi fermentacja podobna do fermentacji herbaty.

Rooibos dla wszystkich!

Rooibos jest bardzo zdrową rośliną – przede wszystkim nie zawiera kofeiny, teiny ani garbników, więc napar z czerwonego rooibosa może być podawany kobietom w ciąży, a nawet niemowlętom. Napar ten jest chętnie pity przez przyszłe mamy, ponieważ łagodzi mdłości często występujące przy ciąży. Z kolei u małych dzieci usprawnia pracę jelit, chroniąc je przed kolką. 

Rooibos działa przeciwdepresyjnie, wspomaga wydzielanie serotoniny, a podczas upałów skutecznie nawadnia organizm. Roślina zawiera witaminę C, rutynę oraz łatwo przyswajalne elektrolity. Słowem – bomba zdrowia!

W naszym sklepie dostępny jest czerwony rooibos z dodatkiem malin i cytrusów, dzięki takiemu połączeniu napój jest jeszcze smaczniejszy i zdrowszy.

Jak zaparzać rooibos

Rooibos, podobnie jak wiele innych herbat, zalewa się wrzątkiem – warto do parzenia użyć sitka lub filtru do kawy. Po 5 minutach przecedzamy napar. Można dodać również nieco soku malinowego.

Dowiedz się więcej...

ASHWAGANDHA na „końskie zdrowie”

2022-10-28

ASHWAGANDHA na „końskie zdrowie”

Ashwagandha to sanskrycka (sanskryt –  język starożytnych Indii) nazwa żeń-szenia indyjskiego. W dosłownym tłumaczeniu oznacza „zapach konia”, co sugeruje końską siłę i tężyznę. Witania ospała (p [...]

Czytaj więcej

Huba brzozowa i jej właściwości wykorzystywane w Europie już 5500 lat temu!

2022-10-24

Huba brzozowa i jej właściwości wykorzystywane w Europie już 5500 lat temu!

Biała huba brzozowa, czyli białoporek brzozowy, to grzyb, który znaleziono przy zamarzniętym w alpejskim lodowcu 5500 lat temu człowieku prehistorycznym Ötzim. badania wykazały, że spożywał on bi [...]

Czytaj więcej

Jak wspomóc zdrowie kobiet

2022-07-08

Jak wspomóc zdrowie kobiet

Z różnego typu usług medycznych Polacy korzystają dość regularnie. Daje się zauważyć coraz to większy wzrost świadomości skłaniający nas do życia w taki sposób, by nie tylko przetrwać, ale żyć ja [...]

Czytaj więcej

TAXYFOLINA Forte - Witamina P BAJKALSKA

2021-07-02

TAXYFOLINA Forte - Witamina P BAJKALSKA

Dihydrokwercetyna (Taxyfolina, DHQ) – silna cząsteczka antyoksydacyjna i sygnalizacyjna. Dihydrokwercetyna potocznie nazywa się ją witaminą „P bajkalską”, taxifolin, taksyfoliną a także dihydrok [...]

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu