Kawa Arab Brazylia Chocolate 150g

Masa netto: 150g

W smaku kawy Arabica Brazylia Cemorrado Chocolate dominuje naturalny, łagodny aromat. W sąsiedztwie brazylijskiej Arabiki Cemorrado rosną krzewy kakaowca, co w efekcie daje ciekawy efekt połączenia smaku kawy z czekoladą. Odmiana  Cemorrado  jest delikatna, słodka i łagodna z wyrazistymi nutami czekolady i nugatu. Ta kawa to prawdziwa gratka dla poszukiwaczy kremowych i słodkich smaków. 

Cena brutto 22,15 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł

Arabica Brazylia Cemorrado Chocolate

Brazylia jest piątym co do wielkości powierzchni krajem świata obejmującym swoim obszarem niemal połowę kontynentu. Jedną z ważnych gałęzi gospodarki kraju jest rolnictwo i eksploatacja zasobów naturalnych. Na uwagę zasługuje imponujący rozwój przemysłu kawowego. Brazylia to największy producent kawy o światowej renomie.  

São Paulo – kawowy imperialista

São Paulo jest jednym z największych brazylijskich ośrodków przemysłowych i handlowych. Ze względu na wilgotny klimat subtropikalny na tym obszarze założonych jest wiele plantacji kawowych. Temperatury na obszarze São Paulo są umiarkowane, rzadko wysokie, pora deszczowa jest krótka, bo trwa zaledwie od grudnia do marca. Kawa zbierana jest w suchych porach roku, najczęściej od czerwca do września. Plony w tym okresie są ogromne, a owoce dojrzałe. To wszystko przekłada się na wydajność uprawy i wysoką jakość surowca. 

São Paulo jest głównym ośrodkiem na świecie, gdzie uprawiana i produkowana jest kawa. Plantacje kawy w tym regionie zajmują wielkie powierzchnie, jego geograficzne położenie, środowisko i warunki klimatyczne zapewniają idealne warunki do uprawy kawy wysokogatunkowej. Optymalny klimat oraz dobrze dobrana gleba pola uprawnego dają możliwość otrzymania ekskluzywnego produktu końcowego, jakim jest pierwszorzędna kawa.

Czym wyróżnia się kawa Arabica Brazylia Cemorrado Chocolate ?

Arabica Brazylia Cemorrado Chocolate to kawa, której smak został stworzony dzięki połączeniu ziaren kawy z dwóch kluczowych regionów upraw Brazylii: Cerrado i Mogiana, stąd w nazwie kawy słowo Cemorrado. Oba regiony zlokalizowane są w brazylijskim São Paulo.  

Cerrado to wysoko położony, półpustynny ekoregion o doskonałym mikroklimacie sprzyjającym uprawie kawy. Na równinnym, równomiernie nasłonecznionym obszarze opady deszczu są niewielkie, co optymalizuje suszenie na słońcu ziaren kawy.

Mogiana to region w północnej części stanu São Paulo. Obszar zyskał dobrą sławę producenta wysokiej jakości kawy, a to dzięki wysiłkom lokalnych rolników, z których wielu zdobyło prestiżowe certyfikaty jakości. 

Podczas gdy w większości krajów ziarna coffea arabica przetwarzane są na mokro, w Brazylii ziarna kawowca poddawane są obróbce na sucho, co oznacza, że suszenie ziaren polega na bezpośrednim wystawianiu ich na działanie promieni słonecznych. Także kawa Cemorrado Chocolate suszona jest w sposób naturalny.

W smaku kawy Arabica Brazylia Cemorrado Chocolate dominuje naturalny, łagodny aromat. W sąsiedztwie brazylijskiej Arabiki Cemorrado rosną krzewy kakaowca, co w efekcie daje ciekawy efekt połączenia smaku kawy z czekoladą. Odmiana  Cemorrado  jest delikatna, słodka i łagodna z wyrazistymi nutami czekolady i nugatu. Ta kawa to prawdziwa gratka dla poszukiwaczy kremowych i słodkich smaków. 

Dowiedz się więcej...

Kakao – niezwykle smaczne lekarstwo

2021-11-10

Kakao – niezwykle smaczne lekarstwo

Kakao, a wraz z nim pyszna czekolada, niezmiennie uwodzi świat już tyle tysięcy lat. Klasyczny, słodki smak i aksamitna konsystencja wręcz zniewalają nawet najbardziej wybredne podniebienia. Łaci [...]

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu