Kawa Arab Kostaryka Tarrazu 150g

Masa netto: 150g

W smaku słodkawa, orzeźwiająca, i mocna z wyczuwalnymi smakowymi nutami: miodu, czekolady, kardamonu oraz owoców tropikalnych. Powinna przypaść do gustu poszukiwaczom orzeźwiających i klasycznych smaków.

Cena brutto 25,00 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł

Kawa Arabika Kostaryka Tarrazú

Kawa jest jednym z głównych towarów eksportowych Kostaryki. Obecnie to trzeci co do wielkości produkt wywozowy tego kraju, zaraz po ananasach i bananach. Kostarykańska kawa jest bardzo pożądana przez koneserów wyjątkowych smaków na całym świecie. Tarrazú jest jednym z kantonów prowincji San José w Kostaryce, a uprawa kawy stanowi rdzeń działalności społeczno-gospodarczej Tarrazańczyków, zaś słynna kawa po góralsku jest głównym źródłem dochodu miejscowej ludności. 

Czym wyróżnia się kawa Arabica Kostaryka Tarrazú ?

Otoczone przez zalesione pasma górskie Tarrazú położone tuż przy Oceanie Spokojnym ma doskonałe warunki sprzyjające wegetacji kawy, która pięknie się rozwija w towarzystwie bioróżnorodnej i unikatowej fauny i flory. W tak pięknym otoczeniu rośnie kawa o międzynarodowej renomie wysiewana w małej, górskiej dolinie. Tarrazańska kawa ma zapewnione idealne warunki do rozwoju. Roślina przeważnie dojrzewa na kwaśnych glebach pochodzenia osadowego. Plantacje są zacienione usytuowane ponad rozłożystymi koronami drzew.  

Pora deszczowa w Tarrazú trwa od maja do listopada, co zbiega się ze zbiorami kawy, które przeprowadza się od listopada do marca. Pora sucha umożliwia równomierne dojrzewanie ziaren kawy, pozwalając uzyskać wysoką jakość surowca, jak również dając możliwość prawidłowego wysuszenia ziaren w naturalnych promieniach Słońca.

Kawa z rejonu Tarrazú uprawiana jest na wysokości 1200–1900 m n.p.m. Jest ręcznie zbierana i w specjalnych młynach przetwarzana na mokro. 

Kawa Arabica Kostaryka Tarrazú  zaspokaja najwybredniejsze podniebienia kawoszy z całego świata. Jest ona produkowana na bieżąco, w małych partiach, w celu osiągnięcia najwyższej możliwej jakości. Jest to produkt organiczny, wytwarzany naturalnie. Ta wyjątkowa używka powinna przypaść do gustu nie tylko wielbicielom kawy, ale również amatorom zdrowia bez leków.

Arabica Kostaryka Tarrazú  to kawa z pełnym body i średnią kwasowością. W smaku słodkawa, orzeźwiająca, i mocna z wyczuwalnymi smakowymi nutami: miodu, czekolady, kardamonu oraz owoców tropikalnych. Powinna przypaść do gustu poszukiwaczom orzeźwiających i klasycznych smaków.

Dowiedz się więcej...

Kakao – niezwykle smaczne lekarstwo

2021-11-10

Kakao – niezwykle smaczne lekarstwo

Kakao, a wraz z nim pyszna czekolada, niezmiennie uwodzi świat już tyle tysięcy lat. Klasyczny, słodki smak i aksamitna konsystencja wręcz zniewalają nawet najbardziej wybredne podniebienia. Łaci [...]

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu