Herbata zielona, Japan Sencha Fukujyu 50g

Masa netto: 50g

Japan Sencha Fukujyu

Japan sencha jest wysoko cenioną i najbardziej popularną herbatą w Japonii. Stanowi 80 proc. produkcji herbaty w Japonii. Nazwa i jednolity proces produkcji zostały określone w 1738 roku. Senchado to etykieta picia senchy i delektowania się nią. Japan Sencha Fukujyu to herbata porastająca zbocza góry Fuji będącej najwyższym szczytem Japonii (3776 m n.p.m.). Ten światowej sławy wulkan traktowany jest jako święty symbol kraju Kwitnącej Wiśni. Japońska sencha powstaje z liści pochodzących z różnych zbiorów – najbardziej cenione jednak są herbaty ze zbiorów pozyskiwanych w porze wiosennej rozpoczynającej się 88. dnia po przesileniu zimowym. Finalizacja zbiorów następuje z końcem maja.

Cena brutto 17,00 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł

Japan Sencha Fukujyu

Japan sencha jest wysoko cenioną i najbardziej popularną herbatą w Japonii. Stanowi 80 proc. produkcji herbaty w Japonii. Nazwa i jednolity proces produkcji zostały określone w 1738 roku. Senchado to etykieta picia senchy i delektowania się nią. Japan Sencha Fukujyu to herbata porastająca zbocza góry Fuji będącej najwyższym szczytem Japonii (3776 m n.p.m.). Ten światowej sławy wulkan traktowany jest jako święty symbol kraju Kwitnącej Wiśni. Japońska sencha powstaje z liści pochodzących z różnych zbiorów – najbardziej cenione jednak są herbaty ze zbiorów pozyskiwanych w porze wiosennej rozpoczynającej się 88. dnia po przesileniu zimowym. Finalizacja zbiorów następuje z końcem maja. Liście są starannie oczyszczane z niepotrzebnych fragmentów, takich jak gałązki czy inne połamane części – te zostają usuwane ręcznie.

Jak powstaje Japan Sencha Fukujyu

Herbata poddawana jest określonym zabiegom, dzięki którym końcowy produkt uzyskuje bardzo delikatną strukturę. Jej liście najpierw są starannie selekcjonowane i przetwarzane, lekko podgotowywane. Dopiero w takiej formie są walcowane, następnie suszone i zwijane wzdłuż w charakterystyczne podłużne igły. Dzięki takim zabiegom uzyskiwany jest cudownie wyglądający surowiec końcowy, a napar japońskiej senchy jest pięknie mieniącym się napojem o kolorze oliwkowo-seledynowym, idealnie nadającym się do herbacianych ceremonii.

Jak smakuje Japan Sencha Fukujyu

Jedyna w swoim rodzaju Japan Sencha Fukujyu pomimo swej delikatnej struktury odznacza się wyrazistym, dominującym smakiem, dlatego herbata powinna przypaść do gustu osobom lubiącym mocne, zielone herbaty. Warto dla tej herbaty zaopatrzyć się w azjatycką, herbacianą zastawę.

Dowiedz się więcej...

Zielona herbata – skarbnica zdrowia

2020-04-27

Zielona herbata – skarbnica zdrowia

Zielona herbata stała się napojem bardzo popularnym i wręcz modnym. Jednak przede wszystkim powinno się ją spożywać ze względu na jej dobroczynne działanie na zdrowie.

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu