Ocet winny jabłko, mniszek lekarski

500ml

Ocet jabłkowy jest jednym z najbardziej znanych i lubianych octów, cenionych na naszej szerokości geograficznej. Jabłka są bodaj najbardziej popularnymi, polskimi owocami, zaś mniszek lekarski jest powszechnie rosnącym u nas zielem. Ocet winny jabłko, mniszek lekarski to kolejna kompozycja Białego Sai Baby, Grzegorza Śleziaka, który ma w swoim portfolio pakiet ciekawych i nietuzinkowych receptur octowych.

Cena brutto 45,00 zł

Wybierz wariant

14 dni

Ocet winny jabłko, mniszek lekarski, podobnie jak inne octy producenta przygotowywany jest tradycyjną metodą orleańską, a sam ocet przez dwa lata dojrzewa w dębowych beczkach.

Ocet jabłkowy wzbogacany mniszkiem lekarskim to zdrowy i fantastyczny dodatek obiadowy, z jego dodatkiem Twoja sałatka nabierze właściwego charakteru. Do oliwy z oliwek, miodu i musztardy Dijon dodaj octu jabłkowego z mniszkiem, uzyskasz wyśmienity dip. Ocet można też użyć jako składnika marynaty.

Jednak to, co powinno zainteresować naszych czytelników, to walory zdrowotne naturalnego octu, który warto stosować:

  • w celach bakteriobójczych (ma właściwości dezynfekujące)
  • w celach kosmetycznych jako tonik do przemywania twarzy
  • zewnętrznie, gdyż daje efekt ochłodzenia, stosuje się go przy oparzeniach lub poparzeniach słonecznych, rozcieńczony w wodzie zmiękcza włosy
  • działa łagodząco po ukąszeniach przez owady
  • działa wspomagająco na układ oddechowy
  • ocet jabłkowy hamuje procesy starzenia się organizmu
  • przyspiesza przemianę materii, ułatwia trawienie ciężkich, tłustych potraw, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, na jego bazie przeprowadza się kuracje odchudzające

Jak pić ocet jabłkowy z mniszkiem

W zależności od potrzeb od 1 do 3 łyżek dziennie octu rozcieńczyć w szklance letniej wody, np. 2 łyżki octu jabłkowego na 1/4 szklanki wody. Wypić 15 minut przed posiłkiem. Osoby z chorą śluzówką żołądka oraz stanami zapalnymi górnego przewodu pokarmowego powinny zachować ostrożność.

Wskazówka

Pamiętajmy, że ocet jabłkowy skutecznie gasi pragnienie. W czasie nadchodzących upałów warto dodać łyżkę octu do szklanki wody.

Opinie (0)

Dodaj opinię