Koperek suszony 15g

Koper ogrodowy (Anethum graveolens) z rodziny selerowatych jest powszechnie stosowanym polskim zielem. Uprawia się je, gdyż w naturze dziko nie występuje. W owocach kopru znajduje się najwięcej terapeutycznych właściwości wykazujących działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych.

Cena brutto 3,30 zł

Wybierz wariant

  • Dostępność:
  • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Koper ogrodowy (Anethum graveolens) z rodziny selerowatych jest powszechnie stosowanym polskim zielem. Uprawia się je, gdyż w naturze dziko nie występuje. W owocach kopru znajduje się najwięcej terapeutycznych właściwości wykazujących działanie rozkurczowe na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i moczowych. Koper wzmaga produkcję soku żołądkowego i ułatwia przyswajanie składników pokarmowych w jelitach, pobudza też apetyt. Koperek pobudza również laktację u matek karmiących, przenikając jednocześnie do ich mleka – dzięki temu może również przynieść ulgę niemowlęciu przy napadach kolek. Ziele działa lekko uspokajająco, stosuje się je przy bezsenności oraz właśnie przy kolce żołądkowej. Koperek delikatnie obniża ciśnienie krwi. Wykazuje działanie antyseptyczne, a stosowany zewnętrznie w formie papek łagodzi stany zapalne skóry, owrzodzenia i grzybice. Koper polecany jest również przy infekcjach układu oddechowego. Owoce kopru ogrodowego bogate są w olejek eteryczny – ekstrakt z nasion dodaje się do smakowych wódek lub likierów, wyrobów cukierniczych, w przemyśle perfumeryjnym oraz do marynat.

Koperek suszony 15g

Dowiedz się więcej...

Koper włoski – zastosowanie, właściwości i działanie

2020-04-06

Koper włoski – zastosowanie, właściwości i działanie

Koper włoski to jedno z cudownych ziół św. Hildegardy. Mniszka widziała jego duży potencjał w leczeniu różnych dolegliwości układu trawiennego. Jednak jest stosowany także przy innych schorzeniach.

Czytaj więcej

Uzdrowieńcze zioła św. Hildegardy

2020-04-06

Uzdrowieńcze zioła św. Hildegardy

O zdrowie można dbać skutecznie, stosując zioła. Prawdziwym skarbcem wiedzy o ich przeznaczeniu są dzieła św. Hildegardy. Oto, na ich podstawie, słów parę o tym, jak działają niektóre z nich.

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako: