Płatki pszenne 500g

Płatki pszenne powstają z pszenicy na skutek sprasowania całych ziaren. Dzięki takiej obróbce zachowane zostają wszystkie cenne składniki: białko, błonnik, węglowodany, kwasy tłuszczowe, witaminy czy minerały. Płatki pszenne są dobrym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin: C, D, E oraz z grupy B, ponadto minerałów: cynku, fosforu, potasu, wapnia czy żelaza. 

Cena brutto 7,00 zł

Wybierz wariant

  • Dostępność:
  • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Produkt Tradycyjnego rolnictwa bez GMO, glifosatu i nawozów sztucznych.

Płatki pszenne powstają z pszenicy na skutek sprasowania całych ziaren. Dzięki takiej obróbce zachowane zostają wszystkie cenne składniki: białko, błonnik, węglowodany, kwasy tłuszczowe, witaminy czy minerały. Płatki pszenne są dobrym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin: C, D, E oraz z grupy B, ponadto minerałów: cynku, fosforu, potasu, wapnia czy żelaza. Płatki można serwować zarówno na surowo, jak i zagotowane. Dobrym pomysłem jest podanie ich w porze śniadaniowej jako konkretny, wysokowęglowodanowy zastrzyk energii. Znakomitą kompozycję stanowi połączenie płatków z produktami mlecznymi (mleko, jogurt, kefir) i owocami.

Po płatki pszenne powinny sięgać osoby, którym zależy na utrzymaniu wagi w normie, ponieważ już niewielka ich porcja powoduje uczucie sytości. Nie trzeba zjadać dużych ich ilości, by czuć się najedzonym. Spożywanie tych płatków to duże wsparcie dla układu nerwowego. Dzięki witaminom z grupy B poprawia się koncentracja, pamięć i zwiększa odporność na stres.

Dowiedz się więcej...

Naturalne produkty obniżające poziom cholestrolu

2021-09-21

Naturalne produkty obniżające poziom cholestrolu

Na temat cholesterolu i jego wpływie na nasze zdrowie można dziś znaleźć wiele – jakże sprzecznych ze sobą – opinii. Nie jestem naukowcem, więc nie zamierzam wdawać się w dywagacje na ten temat. [...]

Czytaj więcej

Płatki ratujące obiad, gdy nie ma ziemniaków

2020-05-04

Płatki ratujące obiad, gdy nie ma ziemniaków

Płatki ziemniaczane to powszechnie znany w gastronomii produkt wykorzystywany do zagęszczania zup, sosów lub dodawany do błyskawicznych puree.

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako: