Cieciorka

Weganie i wegetarianie uwielbiają ciecierzycę, tworzą z niej śmiałe i oryginalne receptury. Aquafaba to woda z zalewy po ciecierzycy, którą można ubić i stosować podobnie jak ubite białko jajka. Cieciorka stanowi ważne źródło tłuszczów, białka roślinnego, węglowodanów, błonnika, witamin z grupy B, a także: A,C, E i K, A oraz mikroelementów: cynku, fosforu, magnezu, manganu, miedzi, potasu, sodu, wapnia i żelaza.

Cena brutto 8,00 zł

Wybierz wariant

  • Dostępność:
  • dużo

Wysyłka od: 5.00 zł

Ciecierzyca jest wysokobiałkową rośliną strączkową bogatą w składniki odżywcze. Jest ważnym elementem kuchni arabskiej – to z niej wyrabia się falafel i hummus. Jednak ceni się ją nie tylko w krajach Bliskiego Wschodu, Azji i krajach śródziemnomorskich, ale także i w Polsce coraz częściej gości na naszych stołach.

Weganie i wegetarianie uwielbiają ciecierzycę, tworzą z niej śmiałe i oryginalne receptury. Aquafaba to woda z zalewy po ciecierzycy, którą można ubić i stosować podobnie jak ubite białko jajka. Cieciorka stanowi ważne źródło tłuszczów, białka roślinnego, węglowodanów, błonnika, witamin z grupy B, a także: A,C, E i K, A oraz mikroelementów: cynku, fosforu, magnezu, manganu, miedzi, potasu, sodu, wapnia i żelaza. Ciecierzycą powinni wzbogacać swoją dietę diabetycy, ponieważ obniża ona poziom glukozy we krwi oraz nadciśnieniowcy i osoby ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Cieciorka zawiera dużo błonnika, który wspomaga walkę z otyłością, reguluje metabolizm oraz wspiera pracę jelit. Podobnie jak inne rośliny strączkowe, ciecierzyca zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jelita grubego.

Opakowanie 400 g

Dowiedz się więcej...

Mangan

2020-03-31

Mangan

Zapobiega osteoporozie i chroni przed zapaleniem kości oraz stawów. Jest szczególnie istotny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Zawartość tego pierwiastka w naszej diecie zależy od zawartości w glebie.

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Oceniasz jako: