Zniżka 20%

Wierzbownica drobnokwiatowa ziele 250g

Masa netto: 250g

Cena brutto  Cena podstawowa 22,00 17,60 zł

najniższa cena z ostatnich 30 dni: 22,00 zł

Wybierz wariant

14 dni
od 249 zł

Wierzbownica drobnokwiatowa (Epilobium parviflorum) to lecznicza roślina z rodziny wiesiołkowatych. W stanie naturalnym spotkać ją można na terenie praktycznie całej Polski. Preferuje gleby wilgotne – rośnie: w okolicach jezior, stawów, w dolinach rzek. Słynie ze swojego zbawiennego wpływu na układ moczowy, łagodzi objawy występujące u pacjentów cierpiących na łagodny przerost gruczołu krokowego.

Skład fitochemiczny

W celach terapeutycznych wykorzystuje się wyciągi wodne lub alkoholowe z ziela wierzbownicy drobnokwiatowej. Ziele zawiera wiele substancji biologicznie czynnych, takich jak kwasy: ursolowy, oleinowy, oleanolowy, stearynowy, palmitynowy, arachidonowy, mirystynowy, linolenowy, linolowy, laurowy, chlorogenowy; beta-sitosterole, taniny, kwercetynę, mirycetynę i kempferol.

Właściwości i działanie

Wierzbownica drobnokwiatowa wykazuje wielotorowe działanie, najbardziej znana jest z ochronnego wpływu na układ moczowy płciowy, tak u mężczyzn, jak i u kobiet. Wyciągi z wierzbownicy drobnokwiatowej stosuje się w leczeniu przerostu i stanach zapalnych gruczołu krokowego oraz w kamicy moczowej.

Ponieważ jedną z właściwości ziela jest działanie przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, wyciągi z wierzbownicy sprawdzą się w leczeniu różnego typu chorób dermatologicznych i dermatozach, takich jak: wypryski, pokrzywka, trądzik, łuszczyca, łupież, ropne zapalenie mieszków włosowych, łojotokowe zapalenie skóry, trudno gojące się rany, choroby alergicznych, łysienie i inne choroby autoimmunologiczne układowe. Wierzbownica powoduje też upłynnienie łoju, zapobiegając powstawaniu zaskórników.

Wierzbownica ponadto ma działanie: przeciwnowotworowe, immunostymulujące, przeciwbólowe, uspokajające i odtruwające (wspiera procesy detoksykacji).

Opinie (0)

Dodaj opinię