Moc grzybów, czyli Kordycium® – NeuroForce

Moc grzybów, czyli Kordycium® – NeuroForce

Postęp cywilizacyjny i – co za tym idzie – poprawa jakości egzystowania przyczyniają się do wydłużenia ludzkiego życia. Z roku na rok systematycznie rośnie odsetek ludzi w wieku poprodukcyjnym. Społeczeństwa zachodnie starzeją się.

Tragedią starzenia się jest stopniowa utrata zgromadzonej wiedzy spowodowana osłabieniem pracy układu nerwowego, szczególnie związanego z: demencją, chorobą Alzheimera i innymi zaburzeniami neurologicznymi. Przyczyna tych zaburzeń jest kwestią sporną. Począwszy od uszkodzeń spowodowanych przez wolne rodniki, przez ekspozycję na toksyny, choroby wirusowe, aż po niezdolność neuronów do regeneracji w ilości i jakości niezbędnej do zdrowego funkcjonowania psychicznego. Dzisiejszy stan wiedzy umożliwia spowolnienie tych procesów.

Poza syntetycznymi lekami mamy do dyspozycji cały szereg naturalnych, cennych substancji aktywujących neurogenezę, wspomagających zdolności poznawcze i motoryczne u ludzi starzejących się (i coraz młodszych ludzi narażonych na działanie toksyn), infekcji wirusowych, stresu, urazów i innych czynników osłabiających funkcjonowanie układu nerwowego.

Grzyby wydają się najbogatszym źródłem substancji o wyraźnym działaniu terapeutycznym w obrębie układu nerwowego.

Grzyb z gatunku Hericium erinaceus (soplówka jeżowata) ma działanie nootropowe. Obecne w nim substancje aktywne zwane erinacynami stymulują produkcję czynnika wzrostu nerwów NGF (Nerve Growth Factor). Erinacyny należą do grupy związków nazywanych diterpenoidami. Do tej pory udało się wyizolować trzynaście różnych erinacyn oraz składniki aktywne, tzw. hericenony. Soplówka jest ich jedynym źródłem. Wymienione związki charakteryzują się zdolnością pobudzania organizmu do produkcji białka NGF będącego czynnikiem wzrostu neuronów.
       
Na rynku jest wiele suplementów diety zawierających soplówkę jeżowatą. Niestety, wiele z nich zawiera jedynie sproszkowane owocniki Hericium erinaceus o relatywnie niskim stężeniu erinacyn w stosunku do masy kapsułki. Skuteczność takiego suplementu jest wątpliwa. Inaczej przedstawia się sytuacja w przypadku produktów zawierających standaryzowany ekstrakt. Tutaj poziom substancji aktywnych jest wielokrotnie wyższy, tym samym skuteczność produktu tez jest większa. Przed zakupem suplementu zachęcam do zapoznania się z jego składem.                               


„Zdrowie bez Leków” przygotowało dla Państwa nowy produkt RawForest™ – stworzony na bazie ekstraktu z owocników soplówki jeżowatej: Kordycium®. Unikatowa kompozycja zawiera aktywne ekstrakty z grzybów Hericium erinaceus. Całość została wzmocniona mononukleotydem kwasu nikotynowego (aktywną formą niacyny – wit. B3). Niacyna, a w szczególności jej aktywna forma (NMN) działa przeciwzapalnie w obrębie tkanki nerwowej, poprawia przepływ krwi w mózgu, poprawia funkcjonowanie neuronów oraz mitochondriów.  Przyspiesza odbudowę mieliny oraz aktywuje nowe komórki astrocytów/astrogleju i skrzyżowania węzłów neuronowych, takich jak regiony synaptyczne (szczególnie w hipokampie).

Kordycium® w swoim składzie zawiera ekstrakt z grzybów Cordyceps militaris zaliczanych do tzw. adaptogenów. Tradycyjna chińska medycyna stosuje grzyby Cordyceps przy: obniżonym libido, chorobach serca, płuc oraz nerek, w ogólnym osłabieniu. Grzyba ten  pomaga zwalczać zmęczenie i zwiększa wydolność organizmu.

Kordycium® to innowacyjna mieszanka nootropowa mogąca przynieść wiele korzyści osobom cierpiącym na:

•    szumy uszne,
•    demielinizację,
•    osłabienie pamięci
•    stany depresyjne,
•    obniżenie nastroju,
•    stres i wiele innych.

Dodatkowe korzyści odniosą także zdrowe osoby pragnące podnieść wydajność swojego układu nerwowego: studenci, naukowcy, programiści, graficy komputerowi, specjaliści Big Data, planiści strategiczni itd.

Opracowanie Michał Uroczyński

Inne wpisy w tej kategorii

Festiwal Kultury Zdrowia - Pełnia Zdrowia bez Leków już 2.03.2024 w Katowicach

2024-02-14

Festiwal Kultury Zdrowia - Pełnia Zdrowia bez Leków już 2.03.2024 w Katowicach

Festiwal Kultury Zdrowia Pełnia Zdrowia bez Leków to największe w Polsce spotkanie poświęcone medycynie naturalnej, klasycznej, ziołolecznictwu i profilaktyce prozdrowotnej. Zapraszamy!

Czytaj dalej

Tłuszcze trans – czym są i jak wpływają na nasze zdrowie

2024-02-09

Tłuszcze trans – czym są i jak wpływają na nasze zdrowie

Tłuszcze trans od lat wzbudzają kontrowersje, a badania naukowe potwierdzają ich negatywny wpływ na zdrowie. W związku z tym ważne jest, abyśmy mieli świadomość ich obecności w produktach, które jemy.

Czytaj dalej

Bądź aktywny fizycznie niezależnie od pory roku

2024-02-08

Bądź aktywny fizycznie niezależnie od pory roku

W miejscu, w którym na co dzień przebywasz, możesz stworzyć własną oazę ruchu. Ściany naszego mieszkania skrywają wiele wspierających możliwości w utrzymaniu formy i dobrego samopoczucia. Sprawdź sam.

Czytaj dalej