Homocyne 576,6mg HAUSTER 120 kaps

120 kapsułek

To skoncentrowane źródło kofaktorów niezbędnych do kontroli metabolizmu homocysteiny oraz do usuwania z organizmu jej szkodliwego dla zdrowia nadmiaru

  • Uzupełnienie diety w kluczowe składniki odżywcze obniżające ryzyko hiperhomocysteinemii
  • Zawartość najlepiej przyswajalnych, bioaktywnych form witamin
  • Przebadana klinicznie, aktywna postać kwasu foliowego (6S)-5-Methyltetrahydrofolic (5-MTHF)
  • Kapsułka 100% roślinna
  • Produkt wolny od sztucznych dodatków i wypełniaczy
  • Skład odpowiedni dla wegan
  • Szklane opakowanie

Cena brutto 145,00 zł

Wybierz wariant

48 godziny
14 dni
Ostatnie 7 produktów w magazynie

Hauster Homocyne

Hauster Homocyne® to skoncentrowane źródło kofaktorów niezbędnych do kontroli metabolizmu homocysteiny oraz do usuwania z organizmu jej szkodliwego dla zdrowia nadmiaru. Specjalna formuła zawiera odpowiednie porcje aktywnych form witamin z grupy B, w tym innowacyjną, metylowaną postać kwasu foliowego Quatrefolic®, którego skuteczność i przyswajalność została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Już jedna kapsułka produktu zawiera kompozycję aż 6 najważniejszych składników odżywczych kontrolujących i wspierających utrzymanie prawidłowego poziomu homocysteiny we krwi. Poszczególne kofaktory obecne w produkcie działają w sposób synergiczny, biorąc czynny udział w procesie metabolizmu homocysteiny

Główną rolę w obniżaniu i utrzymywaniu optymalnego poziomu homocysteiny pełni odpowiednio skomponowana dieta oraz suplementacja, bogata w aktywne biologicznie formy witamin z grupy B, w tym m. in. witaminę B12, B6 oraz kwas foliowy. HOMOCYNE® dostarcza wysoko przyswajalne formy składników niezbędnych do prawidłowego procesu metabolizmu homocysteiny.

Mutacja genu MTHFR szczególnie w stanach niedoboru folianów, może prowadzić do hiperhomocysteinemi. W Polsce mutacja sięga nawet 50% populacji ogólnej. Zawarta w Hauster HOMOCYNE®, aktywna biologicznie i przebadana klinicznie postać kwasu foliowego (Quatrefolic®), dostarcza organizmowi folian, który może być wchłonięty od razu, bez konieczności metabolizowania.

Utrzymywanie prawidłowego poziomu homocysteiny we krwi, wraz z odpowiednim stężeniem cholesterolu oraz trójglicerydów, posiada istotne znaczenie w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego. Główną rolę w obniżaniu i utrzymywaniu optymalnego poziomu homocysteiny pełni odpowiednio skomponowana dieta oraz suplementacja, bogata w aktywne biologicznie formy witamin z grupy B, w tym m. in. witaminę B12, B6 oraz kwas foliowy. Homocyne® dostarcza wysoko przyswajalne formy składników niezbędnych do prawidłowego procesu przekształceń homocysteiny. Preparat szczególnie polecany osobom narażonym na hiperhomocysteinemię oraz wysokie ryzyko chorób układu krążenia.

W celu utrzymania prawidłowego poziomu homocysteiny we krwi, niskiej podaży kwasu foliowego w diecie lub zwiększonym zapotrzebowaniu na witaminę B9.

SKŁAD: amid kwasu nikotynowego, inulina, hydroksypropylometyloceluloza – składnik otoczki kapsułki, ryboflawina, witamina B6 (fosforan-5′-pirydoksalu), l-leucyna, inulina, biotyna, kwas foliowy (6S)-5-Methyltetrahydrofolic (5-MTHF), witamina B12 (metylokobalamina).
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA – 120 kapsułek

Składnik: Zawartość w 1 kapsułce %RWS*
Witamina PP (amid kwasu nikotynowego) 500 mg 3125%
Witamina B2 (ryboflawina) 50 mg 3571%
Witamina B6 (p5p) 25 mg 1785%
Witamina B7 (biotyna) 1000 mcg 2000%
Witamina B12 (metylokobalamina) 300 mcg 12000%
Witamina B9 (kwas foliowy) 300 mcg 150%

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia oraz stosować produktu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Hauster Homocyne

Polski producent suplementów diety opracował unikalny skład preparatu multiwitaminowego opartego o witaminy z grupy B. To kompleksowe rozwiązanie, które pozwala walczyć z chorobami sercowo-naczyniowymi, a także wspiera procesy metaboliczne odpowiedzialne za przetwarzanie homocysteiny. Co znajdziesz w Hauster Homocyne?

Witamina B12 – metylobakalamina

Hauster Homocyne to bogate źródło łatwo przyswajalnej witaminy B12. W jednej tabletce znajdziesz aż 12000% dobowego zapotrzebowania osoby dorosłej. To niezwykle ważny związek, który bierze udział w procesach krwiotwórczych, a także wspiera metabolizowanie makroskładników.

Witaminę B12 powinny spożywać w zwiększonej ilości m.in. kobiety w ciąży, ponieważ jest ona odpowiedzialna za umożliwienie absorpcji kwasu foliowego z pożywienia. To z kolei przekłada się na prawidłowy rozwój cewy nerwowej dziecka i jego zdrowie.

Metylobakalamina jest odpowiedzialna za utrzymanie prawidłowego stanu funkcjonowania układu nerwowego. Dlatego lekarze polecają ją osobom, które na co dzień borykają się z dużym zmęczeniem psychicznym i fizycznym.

Suplementacja witaminą B12 jest wskazana w dietach wegańskich i wegetariańskich. Z uwagi na brak mięsa, ryb i jaj w diecie (są one naturalnymi źródłami tej witaminy dostarczanymi z pożywienia), osoby unikające produktów odzwierzęcych narażone są na jej niedobór. Stosując Hauster Homocyne można łatwo i szybko uzupełnić brakujące mikroelementy.

Witamina B2 – ryboflawina

Drugą w kolejności, jeżeli chodzi o ilość witaminą w Hauster Homocyne, jest ryboflawina. To substancja odpowiedzialna w dużym stopniu za metabolizowanie neuroprzekaźników, jak dopamina i serotonina. Dzięki nim łatwiej na co dzień o dobre samopoczucie i walkę z psychicznym zmęczeniem.

Niedobór witaminy B2 bardzo łatwo rozpoznać po problemach skórnych, jak pękające fragmenty skóry, czy zajady w kącikach ust. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowy jest to bardzo uciążliwy problem, z którym walczą nie tylko osoby, które nie zdążyły odpowiednio wcześnie zadbać o zdrowy jadłospis. Niewiele osób wie, że ryboflawina dba też o nasze oczy – to dzięki niej są one odpowiednio często nawilżane. Przeciwdziała także powstawaniu zaćmy.

Ryboflawina to także zdrowe włosy, skóra i paznokcie. Związek dba o elastyczność i odporność tkanki, a także przyspiesza regenerację po uszkodzeniach.

W jednej tabletce Hauster Homocyne znajdziesz aż 3571% witaminy B2.

Witamina PP – amid kwasu nikotynowego

Witamina PP, inaczej znana jako niacyna, to skuteczna broń w walce z chorobami serca. Wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi, a także reguluje ciśnienie, obniżając je. Co ciekawe, zostało naukowo potwierdzone, że regularne przyjmowanie witaminy PP łagodzi bóle menstruacyjne, więc panie, które ten czas przechodzą wyjątkowo drażliwie, mogą rozważyć suplementację niacyną.

Na niedobór witamin PP narażone są przede wszystkim kobiety w okresie ciąży oraz karmienia piersią, kiedy organizm jest mocno obciążony. Egzogenna suplementacja pomoże zadbać o własne zdrowie i poprawi samopoczucie, niwelując zmęczenie i zapobiegając migrenowym bólom głowy.

Dostarczanie tego związku wraz z suplementami diety jest bardzo ważne, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie wytworzyć go samodzielnie w wystarczającej ilości.

W jednej tabletce Hauster Homocyne jest 3125% witaminy PP w stosunku do dziennego zapotrzebowania.

Witamina B7 – biotyna

Witamina B7, zwana także witaminą H bierze udział m.in. w metabolizowaniu makroskładników. Dlatego utrzymanie jej na prawidłowym poziomie pomaga walczyć z nadwagą i sprawia, że organizm jest w stanie przyswoić większe ilości wartościowych związków z pożywienia.

Wśród wielu przydatnych właściwości warto wspomnieć, że biotyna bierze udział w procesach krzepnięcia krwi. Jeżeli zadbasz o jej odpowiedni poziom w organizmie, zauważysz, że rany goją się szybciej i mniej krwawią.

Jedna tabletka Hauster Homocyne pokrywa aż 2000% dziennego zapotrzebowania na witaminę B7.

Witamina B6 – p5p

Witamina B6, czyli inaczej pirydoksyna jest odpowiedzialna za utrzymanie prawidłowej gospodarki aminokwasowej oraz proteinowej w organizmie.

Jej wysoka podaż jest istotna m.in. dla osób aktywnych fizycznie, ze względu na kontrolę gospodarki związków azotowych, węglowodanów i tłuszczy, czyli większości procesów metabolicznych. Nie wszyscy sportowcy wiedzą, że pirydoksyna jest odpowiedzialna za wytwarzanie glikogenu. To bardzo ważny związek, który służy jako paliwo dla pracujących mięśni.

Witamina B6 podobnie jak inne związki z tej grupy przeciwdziała powstawaniu i rozwojowi miażdżycy poprzez redukcję poziomu homocysteiny.

Co istotne, zwiększona podaż witaminy p5p powoduje, że organizm sprawniej wyłapuje z pożywienia magnez. Ten pierwastek jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mięśniowego. To jednak nie wszystko. Witamina B6 usprawnia przyswajanie żelaza oraz witaminy B12.

Jedna tabletka Hauster Homocyne dostarcza aż 1785% dziennego zapotrzebowania witaminy B6.

Witamina B9 – kwas foliowy

Ostatnim składnikiem suplementu Hauster Homocyne jest kwas foliowy zwany także jako witamina B11 lub folacyna. Jest niezwykle istotna zwłaszcza dla kobiet w ciąży, ponieważ jej obecność wpływa na prawidłowy rozwój płodu, podobnie jak witamina B12. Zażywanie witaminy B9 drastycznie zmniejsza ryzyko wystąpienia wad płodowych oraz warunkuje odpowiednią masę ciała noworodka.

Jeżeli dostrzegasz u siebie takie objawy jak przemęczenie, depresja, kołatanie serca, czy spadek koncentracji, przyjmowanie preparatu zawierającego witaminy B9 może Ci pomóc. Porcja Homocyne dostarcza 150% witaminy B9.

Jeżeli szukasz kompleksowego preparatu, który pomoże Ci utrzymać się w dobrym zdrowiu, wybierz Hauster Homocyne. To najwyższa jakość, starannie dobrane, bioaktywne składniki podane w optymalnych proporcjach. Kapsułka jest w 100% roślinna i nie zawiera żadnych sztucznych dodatków.

Homocyne to coś więcej niż tylko suplement diety, który wzmocni Twoje serce. Witaminy z grupy B są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, jego rozwoju i utrzymania sprawnie działającej gospodarki makroskładnikami.

Sprawdź, jak działa Homocyne i odkryj prawdziwe źródło zdrowia!

Dowiedz się więcej...

Suplementuję B12, a mam poważny jej niedobór. Jak to możliwe?

2022-03-28

Suplementuję B12, a mam poważny jej niedobór. Jak to możliwe?

Witamina B12 (kobalamina) to organiczny związek chemiczny zawierający kobalt jako atom centralny. Obecny w kobalaminie kobalt w czystej postaci nie występuje w przyrodzie, natomiast B12 jest je [...]

Czytaj więcej

Witamina B12

2020-03-31

Witamina B12

Witamina B12 szczególnie popularna jest wśród sportowców. Wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i znajduje się prawie wyłącznie w pokarmach odzwierzęcych.

Czytaj więcej

Koenzym Q10

2020-03-31

Koenzym Q10

Koenzym Q10 znany jest głównie jako substancja wspierająca funkcjonowania serca, poprawiająca odporność i antyoksydant. Dzięki tym właściwościom został nazwany eliksirem młodości.

Czytaj więcej

Witamina PP (B3, niacyna)

2020-03-30

Witamina PP (B3, niacyna)

Witamina PP odgrywa ważną rolę w metabolizmie tłuszczów i cukrów. Obniża poziom cholesterolu we krwi. Zwiększone dawki stosowane są wspomagająco podczas leczenia chorób wieńcowych.

Czytaj więcej

Witamina B2

2020-03-30

Witamina B2

Pomaga organizmowi przetwarzać węglowodany i białka. Wspiera produkcję przeciwciał i ma silne działanie antyoksydacyjne. Uczestniczy w tworzeniu czerwonych krwinek.

Czytaj więcej

Kwas foliowy – witamina B9

2020-03-30

Kwas foliowy – witamina B9

Kwas foliowy w okresie płodowym reguluje rozwój komórek nerwowych i odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Zapobiega rozszczepowi kręgosłupa u dziecka.

Czytaj więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu