Eliksir młodości, czyli mononukleotyd nikotynoamidowy (NMN)

Eliksir młodości, czyli mononukleotyd nikotynoamidowy (NMN)

Oprócz wielu chorób, które dotykają ludzkość, sam upływ czasu powoduje, że organizm naturalnie się starzeje, a jego liczne organy pracują coraz słabiej. Czasu oczywiście nie zatrzymamy, ale dzięki rozwojowi nauki i zwiększeniu świadomości prozdrowotnej możemy proces starzenia znacznie opóźnić.

Chciałbym w związku z powyższym omówić w artykule substancję, która wyjątkowo skutecznie opóźnia tempo starzenia się na poziomie komórkowym, a jednocześnie zapobiega wielu chorobom wynikającym właśnie z sędziwego wieku. Mowa o mononukleotydzie nikotynoamidowym (NMN) – rewelacyjnej bioaktywnej substancji znanej stosunkowo od niedawna.

Ważne!

Suplementacja NMN zwiększa poziom NAD+, co może odwrócić wiele chorób wynikających z dojrzałego wieku.

Cóż to takiego?
NMN to naturalnie występujący matabolit niacyny (witaminy B3) składający się z amidu kwasu nikotynowego, rybozy i grupy fosforowej. Bierze udział w wielu procesach zachodzących w organizmie, między innymi w naprawie DNA, w przebiegu programowanych śmierciach komórek czy w zachowaniu stabilności genomowej.

Jako prekursor koenzymu NAD+ korzystnie wpływa między innymi na: krążenie krwi i pracę serca, wzrok, stan mózgu, kośćca, włosów, skóry i paznokci oraz mięśni. Wzmacnia również naszą naturalną odporność. Główną jednak zaletą NMN jest opóźnianie procesu starzenia komórek.

Co wykazały badania?

NMN jako główny prekursor przemian enzymatycznych poddany został licznym badaniom pod kątem jego wpływu na organizm człowieka. Wyniki okazały się oszałamiające. Substancja ta w dużym stopniu: poprawia metabolizm, chroni chromosomy przed skracaniem i usprawnia regenerację DNA, zapobiega starzeniu się komórek, reguluje i wzmacnia pracę centrów energetycznych komórki, czyli mitochondriów. To doskonały regulator gospodarki insulinowej, stąd ma gigantyczne znaczenie dla osób z nadwagą i otyłością, zagrożonych cukrzycą typu II. Udowodniono ponadto, że NMN dostarcza człowiekowi energii i żywotności, a jego dostateczny poziom zapobiega chorobom układu nerwowego (demencja, choroba Alzheimera).

Dlaczego wskazana jest suplementacja NMN?

Ano dlatego, że wraz z wiekiem spada ilość cząsteczek NAD+, co stanowi przyczynę wielu dolegliwości zdrowotnych i utraty energii – mówimy tutaj o typowych chorobach wieku dojrzałego. Liczne badania dowodzą, że wskazane jest regularne ich uzupełnianie mające na celu utrzymanie dostatecznego poziomu tej substancji w komórkach. Wymiernie zatrzymuje ona niekorzystne zjawiska zachodzące w organizmie, poprawia metabolizm, ale przede wszystkim, o czym już wspomniałem, hamuje proces starzenia się.

Ciekawostka!

Aby naturalnie zachować odpowiedni poziom NMN, musielibyśmy spożywać dziennie około 680 kg brokuł, co jest niemożliwe.
Dlatego też tak istotna jest suplementacja NMN.

Prace badawczo-naukowe otworzyły nową erę w naukach medycznych. Doświadczenia przeprowadzane na zwierzętach dowiodły, że podawanie NMN doprowadziło do poprawy ich zdrowia i przedłużenia życia. Otyłość oraz brak aktywności fizycznej również prowadzą do spadku poziomów NAD+, tak więc osobom tym również zaleca się suplementację doustną.

Wybierajmy tylko dobre i sprawdzone suplementy z pewnych źródeł

Nie jest tajemnicą, że producentem takich właśnie produktów jest firma RawForest. W szerokiej ofercie sklepu „Zdrowia bez Leków" znajdziecie Państwo między innymi suplement zawierający właśnie omawiany NMN wraz ze wspaniale dobranymi dodatkami zwiększającymi skuteczność.

Produkt o nazwie NMN PLUS zawiera bowiem w sobie sól mineralną kwasu askorbinowego (to jedna z najbardziej przyswajalnych form witaminy C), mononukleotyd nikotynoamidowy (NMN) oraz uzupełniacz, jakim jest ekstrakt z pestek winogron. Substancję glazurującą stanowi naturalny pullulan.

Opakowanie to 60 kapsułek, a zalecane dawkowanie: 1–4 pigułki dziennie. Podawanymi przeciwwskazaniami są: ciążą, karmienie piersią oraz wiek do 12 lat, choć bardziej jest to brak konieczności suplementacji w tym wieku, aniżeli przeciwwskazanie.

Pamiętajmy też, że suplementacja nigdy nie zastępuje dobrze zbilansowanej, zdrowej diety, jest tylko jej uzupełnieniem, a nie zamiennikiem.

Chcąc więc odwlec w czasie proces starzenia się, sięgnijmy po ten wspaniały produkt.Opracowanie Sławomir ŚmiełowskiInne wpisy w tej kategorii

Festiwal Kultury Zdrowia - Pełnia Zdrowia bez Leków już 2.03.2024 w Katowicach

2024-02-14

Festiwal Kultury Zdrowia - Pełnia Zdrowia bez Leków już 2.03.2024 w Katowicach

Festiwal Kultury Zdrowia Pełnia Zdrowia bez Leków to największe w Polsce spotkanie poświęcone medycynie naturalnej, klasycznej, ziołolecznictwu i profilaktyce prozdrowotnej. Zapraszamy!

Czytaj dalej

Tłuszcze trans – czym są i jak wpływają na nasze zdrowie

2024-02-09

Tłuszcze trans – czym są i jak wpływają na nasze zdrowie

Tłuszcze trans od lat wzbudzają kontrowersje, a badania naukowe potwierdzają ich negatywny wpływ na zdrowie. W związku z tym ważne jest, abyśmy mieli świadomość ich obecności w produktach, które jemy.

Czytaj dalej

Bądź aktywny fizycznie niezależnie od pory roku

2024-02-08

Bądź aktywny fizycznie niezależnie od pory roku

W miejscu, w którym na co dzień przebywasz, możesz stworzyć własną oazę ruchu. Ściany naszego mieszkania skrywają wiele wspierających możliwości w utrzymaniu formy i dobrego samopoczucia. Sprawdź sam.

Czytaj dalej

Czy karma wraca?

2024-02-02

Czy karma wraca?

W artykule przybliżamy pojęcie karmy. Nikt z nas nie ucieknie przed konsekwencjami swoich czynów, a więc skoro tak, to czym są konsekwencje? Czy może być dobra karma i zła karma? Zapraszamy do lektury

Czytaj dalej