EPIMEDIUM ICARIIN – coś dla mężczyzn, ale i dla kobiet

EPIMEDIUM ICARIIN – coś dla mężczyzn, ale i dla kobietŻycie we współczesnych czasach bardzo przyspieszyło, wiąże się z ciągłą gonitwą za czymś, permanentnym stresem, obniżonym poczuciem bezpieczeństwa i z niepewnością jutra. Pęd życia i stres sprawiają też, że wielu ludzi niezdrowo się odżywia, brak im również aktywności fizycznej. W związku z powyższym coraz więcej osób dotyka nerwica, depresja, otyłość i inne choroby.

Niby statystycznie wiek życia wydłuża się, ale jednocześnie coraz młodsi ludzie chorują. Średnia długość życia nie idzie w parze z jakością życia. Jedną z dolegliwości, i to coraz młodszych, mężczyzn jest... impotencja. Często jest to skrywana przypadłość, więc nie dysponujemy dokładnymi danymi, ale niestety pojawiająca się w coraz młodszym wieku. Ale i w tym przypadku z pomocą przychodzi znana i renomowana firma RawForest, o czym poniżej.

Epimedium – cóż to takiego?

Epimedium (łac. Epimedium) to rodzaj bylin z rodziny berberysowatych. Biolodzy wyróżniają około 65 gatunków tej rośliny, ale my zajmiemy się konkretnie Epimedium koreanum, gatunkiem bardzo znanym i od wieków stosowanym w medycynie chińskiej.


W Europie zioło to jest jeszcze mało znane, nie dorównuje popularnością chociażby lubczykowi, ale w Chinach jest to popularny od wieków afrodyzjak, choć nie tylko. Stosowanie epimedium poprawia przede wszystkim erekcję u mężczyzn, ale również zapobiega osteoporozie, a to z kolei jest dolegliwość dużo częściej występująca u kobiet. Jak więc widzimy, osoby każdej płci mogą skorzystać z wyjątkowej dobroczynności tej rewelacyjnej rośliny.

Niesamowite właściwości

Nie bez przyczyny angielska nazwa tego afrodyzjaku brzmi: Horny Goat Weed, co tłumaczy się jako... „ziele napalonego kozła”. Ponoć to właśnie podczas wypasu kóz zauważono niecodzienną reakcję ich „męskiej" grupy po spożyciu epimedium, stąd taka właśnie oryginalna nazwa rośliny.


Firma RawForest w swojej bardzo szerokiej ofercie proponuje produkt EPIMEDIUM ICARIIN. To właśnie z bylin z rodzaju epimedium pozyskuje się ekstrakt o nazwie ikariin".


Ikariin to organiczny związek chemiczny z grupy flawonoidów o aktywności fitoestrogenu. Ekstrakt ten zawiera: ikariin, genisteinę oraz daidzeninę w stosunku 20:5:1, co ma wpływ na niesamowite właściwości. W tradycyjnej chińskiej medycynie ten właśnie ekstrakt wykorzystywany jest jako afrodyzjak poprawiający erekcję.


Dzisiejsza medycyna na takowe męskie dolegliwości proponuje różne specyfiki na bazie takich związków jak: sildenafil, wardenafil czy tadalafil. Są to inhibitory fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Współczesne badania naukowe potwierdziły, że ikariin wykazuje również właściwości PDE5, stąd można uznać ten związek za naturalny środek na potencję.


To jednak nie wszystkie prozdrowotne walory tego wyjątkowego ziela. Chińczycy stosują ekstrakt z epimedium jako lek wzmacniający kości, zarówno profilaktycznie, jak i leczniczo na występującą już osteoporozę. Dolegliwość ta spotyka częściej kobiety, dlatego też wskazane jest chociażby profilaktyczne stosowanie tego specyfiku. Udowodniono również, że ikariin zwiększa produkcję bioaktywnego tlenku azotu, co wpływa ochronnie przeciwko miażdżycy.


Widzimy więc, że ten unikatowy chiński specyfik posiada kilka – jakże istotnych w dzisiejszych czasach – medycznych zastosowań.


EPIMEDIUM ICARIIN z Raw Forest


Ten godny polecenia suplement to najwyższej jakości, w 100 proc. naturalny medykament. Jest to ekstrakt z trzonu byliny Epimedium koreanum, w którym zawartość substancji ikariin stanowi 10 proc. Dodatkiem jest jedynie naturalny pullulan zastosowany jako substancja glazurująca.


Jak wynika z opisanych wyżej właściwości, preparat ten może służyć każdemu, nie tylko mężczyznom, choć znany jest przede wszystkim jako afrodyzjak. Sposób użycia zależy od celu, w jakim stosujemy ten środek. Jeśli stosujemy go typowo jako afrodyzjak wskazane jest przyjęcie 1 kapsułki na ok. 1 godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Nie jest w tym czasie wskazane przyjmowanie posiłków, ponieważ trawienie osłabi lub opóźni działanie ikariin.


Natomiast jeśli stosujemy suplement profilaktycznie przeciwko osteoporozie czy miażdżycy, zaleca się przyjmowanie 1 kapsułki dziennie po posiłku.

Myśląc o swoim zdrowiu, korzystajmy przede wszystkim z darów natury.


Opracowanie Sławomir Śmiełowski

    
    

 

Inne wpisy w tej kategorii

Festiwal Kultury Zdrowia - Pełnia Zdrowia bez Leków już 2.03.2024 w Katowicach

2024-02-14

Festiwal Kultury Zdrowia - Pełnia Zdrowia bez Leków już 2.03.2024 w Katowicach

Festiwal Kultury Zdrowia Pełnia Zdrowia bez Leków to największe w Polsce spotkanie poświęcone medycynie naturalnej, klasycznej, ziołolecznictwu i profilaktyce prozdrowotnej. Zapraszamy!

Czytaj dalej

Tłuszcze trans – czym są i jak wpływają na nasze zdrowie

2024-02-09

Tłuszcze trans – czym są i jak wpływają na nasze zdrowie

Tłuszcze trans od lat wzbudzają kontrowersje, a badania naukowe potwierdzają ich negatywny wpływ na zdrowie. W związku z tym ważne jest, abyśmy mieli świadomość ich obecności w produktach, które jemy.

Czytaj dalej

Bądź aktywny fizycznie niezależnie od pory roku

2024-02-08

Bądź aktywny fizycznie niezależnie od pory roku

W miejscu, w którym na co dzień przebywasz, możesz stworzyć własną oazę ruchu. Ściany naszego mieszkania skrywają wiele wspierających możliwości w utrzymaniu formy i dobrego samopoczucia. Sprawdź sam.

Czytaj dalej

Czy karma wraca?

2024-02-02

Czy karma wraca?

W artykule przybliżamy pojęcie karmy. Nikt z nas nie ucieknie przed konsekwencjami swoich czynów, a więc skoro tak, to czym są konsekwencje? Czy może być dobra karma i zła karma? Zapraszamy do lektury

Czytaj dalej