Proste odpowiedzi na trudne pytania

Proste odpowiedzi na trudne pytania


Rozumiem, że decyzja, by przeprowadzić kuracje oczyszczające może być trudna i wiązać się z rozmaitymi problemami. Postanowiłam więc udzielić odpowiedzi na szereg najczęściej powtarzających się pytań, które od Państwa dostaję. Mam nadzieję, że rozwieje to niektóre wątpliwości, wskaże, jaki jest cel tych kuracji, i kiedy można je przeprowadzać. Pozwoli uniknąć rozczarowań i nieporozumień związanych ze skutecznością oraz czasem przeprowadzania zabiegów.

Reklamuje Pani różne kuracje, a przecież zdrowy organizm jest tak skonstruowany, że oczyszcza się sam. Nie rozumiem więc, dlaczego mam przeprowadzać kuracje oczyszczające?

Wszyscy wiemy, że nasze organy wewnętrzne muszą sobie radzić z ogromną ilością szkodliwych odpadów i związków chemicznych. Stosując kuracje oczyszczające, pomagamy im zachować drożność.
 
Porównajmy to z prostym urządzeniem kuchennym: do zlewu wylewa się różne nieczystości, myje się w nim tłuste naczynia itd. Dlatego rury odpływowe trzeba czasem czyścić, by się nie zatykały. Nasze nerki oraz wątroba to taki właśnie zlew. Gdybyśmy pili tylko czystą wodę i nie spożywali niczego innego, na pewno nie namawiałabym Państwa na kuracje oczyszczające, bo byłyby zbędne.

Czy jedna 17-dniowa kuracja na oczyszczenie jelit wystarczy, by zapewnić sprawne funkcjonowanie organizmu na zawsze?

Nie. Tak samo jak nie wystarczy tylko raz umyć zęby, żeby pozostały czyste do końca życia!

W moim organizmie stwierdzono obecność glist. Czy jest jakiś ekstrakt ziołowy pozwalający się ich pozbyć?

Polecam kompozycję trzech ekstraktów: z zielonego orzecha, piołunu i goździków. Połączone działają synergicznie, wykazując dużą skuteczność w zwalczaniu tego typu pasożytów.

Czy podczas głodówki mogę stosować polecaną przez Panią kurację oczyszczającą jelita?

Nie. Ani polecaną przeze mnie, ani żadną inną. Głodówka jest sama w sobie obciążeniem organizmu i nie powinno się go w tym okresie bardziej stresować.

Czy mogę połączyć oczyszczanie jelit z oczyszczaniem nerek?

Nie. Żadnych ziołowych kuracji oczyszczających nie łączy się ze sobą. Przeprowadza się je kolejno i z takimi przerwami, jakie zostały podane w moich przepisach.

Mam cysty/torbiele na wątrobie. Czy mogę robić na nie ciepłe okłady lub przeprowadzić dwudniową kurację jej oczyszczenia, którą Pani poleca?

Żadnych zabiegów! Cysty/torbiele mogą być wypełnione płynem lub krwią. Ciepły okład lub oczyszczanie wątroby może spowodować ich pękniecie, a tym samym ewentualny krwotok wewnętrzny. W takim wypadku radzę jak najszybciej zwrócić się do lekarza specjalisty.

Nie odczuwam pragnienia. Czy muszę pić półtora litra płynów dziennie podczas kuracji?

Jeśli organizm nie potrzebuje, czy wręcz nie toleruje takiej ilości płynu, to nie polecam żadnej z moich kuracji, ponieważ bez dostatecznej ilości wody nie uda się skutecznie usunąć zalegających w organizmie złogów i toksyn. Półtora litra płynów to absolutne minimum obowiązujące w czasie zabiegów.

Mam wysypkę na skórze. Co to może być?

Nie jestem dermatologiem, ale nawet gdybym była, nie postawiłabym diagnozy na podstawie telefonicznego opisu wysypki.

Czy mogę w jednej kuracji przeciw pasożytom mieszać produkty z różnych firm?

Nie polecałabym tego, bo każda firma może mieć własne receptury i produkty mogą się różnić między sobą składnikami oraz mocą działania.

Czy goździki i piołun w suchej formie mają silniejsze działanie niż ekstrakty?

Wprost przeciwnie. Aktywne substancje chemiczne w goździkach (eugenol) i piołunie (tujon) są trudno rozpuszczalne w wodzie. Dlatego suchy lub zaparzony w wodzie produkt ma znacznie mniejszą skuteczność niż ekstrakt alkoholowy.

Czy podczas oczyszczania jelit Pani kuracją ziołową potrzebne są też środki przeczyszczające, takie jak: olej rycynowy, babka płesznik, liście senesu, węgiel itp., by szybciej pozbyć się toksyn?

W czasie kuracji nie wolno przyjmować żadnych środków przeczyszczających, bo osłabia to działanie ziół. Z usunięciem ewentualnych toksyn czy resztek pasożytów organizm poradzi sobie sam i to już we wczesnym stadium kuracji.

Jestem w trakcie kuracji przeciwpasożytniczej i przeziębiłam się. Czy mogę kontynuować kurację?

Kurację należy przerwać w przypadku każdej choroby bakteryjnej lub wirusowej, a po ustąpieniu objawów wskazane byłoby odczekać dodatkowo od 5 do 7 dni. Po tym czasie kurację trzeba zacząć od początku.

Mam 4-miesięczne dziecko, które karmię piersią. Czy mogę mimo to przeprowadzić kurację oczyszczającą?

Absolutnie nie. Usuwane podczas kuracji toksyny mogą częściowo dostawać się do mleka matki, a tym samym do organizmu dziecka. Nie polecam rozpoczynania żadnych kuracji oczyszczających wcześniej niż trzy miesiące po zaprzestaniu karmienia piersią, by pozwolić organizmowi matki powrócić do naturalnej równowagi.

Po co powtarzać kuracje, jeśli już po pierwszej czuję się bardzo dobrze?

Niestety jest tak jak z myciem zębów: po pierwszym czujemy świeży oddech, ale obawiam się, że byłby trudny do zachowania, jeśli poprzestalibyśmy na tym jednym razie. Dlatego polecam kontynuację w formie zabiegów profilaktycznych czy utrwalających ten dobry rezultat.

A co robić, by zachować zdrowie?

Przede wszystkim wsłuchiwać się w sygnały własnego organizmu. Zaufać intuicji. I… spróbować oczyścić organizm według wskazówek zawartych w mojej książce Skuteczne kuracje oczyszczające, by nabrać energii i apetytu na życie.


cdn.Liliann Kristinn Elmborg

Inne wpisy w tej kategorii

Pestycydy w warzywach i owocach – jak je eliminować

2024-04-12

Pestycydy w warzywach i owocach – jak je eliminować

Pestycydy to substancje, zarówno syntetyczne, jak i naturalne, stosowane w celu eliminacji organizmów uważanych za szkodliwe lub niechciane. Jak wpływają na nasze zdrowie? Czy są groźne? Sprawdź.

Czytaj dalej

Nutritarianizm jako koncepcja zdrowego odżywiania

2024-04-08

Nutritarianizm jako koncepcja zdrowego odżywiania

Nutritarianizm to koncepcja zdrowego odżywiania, według której kluczowa jest nie tyle liczba spożywanych kalorii, co jakość składników odżywczych. Zwraca się szczególną uwagę na różnorodność w diecie.

Czytaj dalej

Aromaty z Alembika

2024-04-03

Aromaty z Alembika

Przy pomocy pięknego, połyskującego miedzią alembika można wydobyć aromaty z roślin. Podczas destylacji parą wodną z umieszczonych w nim ziół otrzymujemy bardzo cenne olejki eteryczne oraz hydrolaty.

Czytaj dalej

Te nawyki zwiększają ryzyko nowotworów. Unikaj ich!

2024-04-02

Te nawyki zwiększają ryzyko nowotworów. Unikaj ich!

Wielu przypadkom nowotworów można zapobiec, gdyby tylko w odpowiednim momencie życia chorzy wdrożyli odpowiednie, prozdrowotne nawyki do swojego codziennego funkcjonowania. Dowiedz się więcej.

Czytaj dalej

Mutacja genu MTHFR i problemy z metylacją

2024-03-26

Mutacja genu MTHFR i problemy z metylacją

Z biegiem lat nasze ciała mogą napotkać pewne trudności w prawidłowym metylowaniu DNA. W rezultacie mogą pojawiać się błędy w DNA, zwiększające ryzyko rozwoju chorób, takich jak nowotwory.

Czytaj dalej