Czubryca Zielona 40g OF

40g

Czubryca zielona, oprócz  cząbru górskiego, zawiera sproszkowaną paprykę czerwoną słodką i ostrą, czosnek, cebulę, suszone pomidory, nadaje potrawom nieco pikanterii oraz wyrazistszego charakteru. Doskonale nadaje się zarówno do potraw mięsnych, jak i jarskich.

Cena brutto 4,40 zł

Wybierz wariant

48 godziny
14 dni

Czubryca to przyprawa, która przywędrowała do naszej tradycji kulinarnej z Bułgarii. Czubryca powstaje na bazie ususzonego cząbru górskiego, który posiada w składzie olejki eteryczne takie jak karwakrol, p-cymen, tymol, a także flawonoidy, kwas karnozowy, kwas rozmarynowy i kilka innych, olejki te odpowiadają za charakterystyczny smak przyprawy, określany jako korzenny. Można natknąć się na jej trzy rodzaje – cząber górski bez żadnych dodatków, czubrycę zieloną oraz czubrycę czerwoną.

Czubryca czerwona, oprócz  cząbru górskiego, zawiera sproszkowaną paprykę czerwoną słodką i ostrą, czosnek, cebulę, suszone pomidory, nadaje potrawom nieco pikanterii oraz wyrazistszego charakteru. Doskonale nadaje się zarówno do potraw mięsnych, jak i jarskich.

Czubryca zielona idealnie komponuje się:

z warzywami strączkowymi np. fasolką po bretońsku
z ciemnymi gulaszami
z sosami pieczeniowymi
z leczo
z bigosem
do pizzy,spaghetti
do twarogów
dań na bazie jajek i majonezu
z rybami (szczególnie z pstrągiem)
do pomidorów i ogórków

Opinie (0)

Dodaj opinię