Arbuzowa kuracja oczyszczająca
Arbuzowa kuracja oczyszczająca

Kuracja ta oczyszcza nerki i układ moczowy, zmniejsza ilość kwasu moczowego w mięśniach i stawach, oczyszcza również oskrzela z wydzielin i śluzu oraz wpływa korzystnie na układ oddechowy.  

Owoc arbuza znakomicie gasi pragnienie, ponieważ zawiera aż 92 proc. wody. Jednak jego największe znaczenie dla organizmu to bogactwo znajdujących się w nim: beta-karotenu, witaminy C i witamin z grupy B oraz potasu, a także innych minerałów.
 

Do ważnych dla zdrowia składników arbuza należą także:

  • Likopen – zapobiega wielu poważnym chorobom, w tym: nowotworowym, serca oraz stanom zapalnym kości i stawów.
  • L-arginina i L-cytrulina – wywierają ogromny wpływ na zdrowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego.
  • Dysmulaza ponadtlenkowa – zapobiega zniszczeniom tkanek, redukuje stres i zmęczenie.

Arbuz ma właściwości, które podobno zapobiegają nowotworowi jelita grubego.

Ciekawostka dla panów: według niektórych źródeł spożywanie arbuza może przeciwdziałać przerostowi gruczołu krokowego. Ponadto zawarta w arbuzie cytrulina rozszerza naczynia krwionośne, przyczyniając się potencjalnie do wzmocnienia męskości.

Przed rozpoczęciem arbuzowej kuracji oczyszczającej dobrze jest oczyścić jelita. Do tego zabiegu polecam: Ekstrakt z zielonego orzecha, piołunu i goździków firmy Medi-Flowery. Dzięki temu zabiegowi kuracja arbuzowa jest efektywniejsza.

Czas trwania kuracji arbuzowej – 4 dni

W czasie każdego dnia kuracji należy spożyć arbuza(y) o łącznej wadze co najmniej 4 kg. Dobrze jest spożywać cały miąższ z pestkami, bowiem zawierają one: białko, magnez, żelazo, witaminy z grupy B i przeciwutleniacze. Wykazują też właściwości prozdrowotne: obniżają poziom cukru we krwi, działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dodatkowo chronią wątrobę przed toksynami.

Pierwszego dnia rano przed rozpoczęciem kuracji arbuzowej można przeprowadzić płukanie jelita grubego (lewatywę), ale nie jest to konieczne. Płukanie jelita w pozostałym czasie trwania kuracji jest niewskazane.

Podczas trwania kuracji nie wolno spożywać żadnych innych produktów, ani pić żadnych napojów – w tym również wody.

Po zakończonej kuracji przez pierwszy dzień stosuje się lekką dietę owocowo-warzywną. Najlepiej zjeść nieco winogron, bananów lub awokado. Dopiero następnego dnia można zacząć odżywiać się normalnie.

Podczas trwania kuracji u niektórych osób mogą wystąpić pewne przemijające objawy wiążące się z oczyszczaniem organizmu, np.: częstsze oddawanie moczu, uczucie lekkiego zmęczenia, zmiany nastrojów, uczucie chłodu i lekkie bóle głowy.

Kurację można powtarzać co 14 dni.

Ponadto przy tej kuracji polecam okłady z własnego moczu: od drugiego dnia kuracji należy zebrać taką ilość moczu, by móc zrobić okład(y) na kręgosłup, nerki lub stawy. W tym celu należy namoczyć w urynie bawełnianą ściereczkę lub gazę i przyłożyć na 15 min. na wybrane miejsce. Okłady te dodatkowo oczyszczają organizm. Wpływają na sprawniejsze funkcjonowanie stawów i układu moczowego. Po usunięciu okładu opłukać miejsce letnią wodą.

Arbuzowa kuracja upiększająca

Miąższ arbuza nadaje się świetnie do pielęgnacji skóry, albowiem działa tonizująco, przeciwzmarszczkowo oraz łagodząco przy lekkich podrażnieniach skóry. Twarz lub wybrane miejsce na ciele natrzeć kawałkiem arbuza. Pozostawić na skórze około 10 min., a następnie spłukać letnią wodą. Jest to znakomity zabieg, który doskonale odświeża, odżywia i nawilża skórę.


Opracował Liliann Kristinn Elmborg

Inne wpisy w tej kategorii

Domowe techniki relaksacyjne i ćwiczenia na stres

2022-09-23

Domowe techniki relaksacyjne i ćwiczenia na stres

Stres jest obecny w naszym życiu. Jeśli występuje długotrwale, to jego działanie może wpływać niekorzystne na nasze zdrowie psychiczne, a także fizyczne. Jest przyczyną wielu chorób oraz dolegliw [...]

Czytaj dalej

Pyłek kwiatu herbaty  – na dolegliwości i wzmocnienie

2022-09-20

Pyłek kwiatu herbaty – na dolegliwości i wzmocnienie

Pyłek kwiatowy to naturalny suplement diety o niezwykłej skuteczności. Stosowany regularnie pozwala usunąć liczne dolegliwości zdrowotne i ogólnie wzmocnić organizm. W sprzedaży dostępnych jest w [...]

Czytaj dalej

Wzmacnianie mięśni łydek

2022-09-19

Wzmacnianie mięśni łydek

W poruszaniu się bardzo ważną rolę odgrywają mięśnie łydek. Umiejscowione są w tylnej części nogi między udem a stopą. Dbanie o ich kondycję przyczyni się do lepszej skoczności, a także wytrzymyw [...]

Czytaj dalej

Prawidłowa postawa, czyli skuteczne ćwiczenia na proste plecy

2022-09-15

Prawidłowa postawa, czyli skuteczne ćwiczenia na proste plecy

Ból pleców dotyka coraz więcej osób. Częstym powodem jest przyjmowanie nieprawidłowej postawy, a także przeciążanie kręgosłupa podczas wykonywania nawet zwykłych, prozaicznych czynności. Skutkiem [...]

Czytaj dalej