Arbuzowa kuracja oczyszczająca

Arbuzowa kuracja oczyszczająca

Arbuzowa kuracja oczyszczającaLiliann Kristinn Elmborg

Kuracja ta oczyszcza nerki i układ moczowy, zmniejsza ilość kwasu moczowego w mięśniach i stawach, oczyszcza również oskrzela z wydzielin i śluzu oraz wpływa korzystnie na układ oddechowy.  

Owoc arbuza znakomicie gasi pragnienie, ponieważ zawiera aż 92 proc. wody. Jednak jego największe znaczenie dla organizmu to bogactwo znajdujących się w nim: beta-karotenu, witaminy C i witamin z grupy B oraz potasu, a także innych minerałów.

Do ważnych dla zdrowia składników arbuza należą także:

    • Likopen – zapobiega wielu poważnym chorobom, w tym: nowotworowym, serca oraz stanom zapalnym kości i stawów.

    • L-arginina i L-cytrulina – wywierają ogromny wpływ na zdrowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i układu oddechowego.

    • Dysmulaza ponadtlenkowa – zapobiega zniszczeniom tkanek, redukuje stres i zmęczenie.Arbuz ma właściwości, które podobno zapobiegają nowotworowi jelita grubego. 

Ciekawostka dla panów: według niektórych źródeł spożywanie arbuza może przeciwdziałać przerostowi gruczołu krokowego. Ponadto zawarta w arbuzie cytrulina rozszerza naczynia krwionośne, przyczyniając się potencjalnie do wzmocnienia męskości. 

Przed rozpoczęciem arbuzowej kuracji oczyszczającej dobrze jest oczyścić jelita. Do tego zabiegu polecam: Ekstrakt z zielonego orzecha, piołunu i goździków firmy Medi-Flowery. Dzięki temu zabiegowi kuracja arbuzowa jest efektywniejsza.

Czas trwania kuracji arbuzowej – 4 dniW czasie każdego dnia kuracji należy spożyć arbuza(y) o łącznej wadze co najmniej 4 kg. Dobrze jest spożywać cały miąższ z pestkami, bowiem zawierają one: białko, magnez, żelazo, witaminy z grupy B i przeciwutleniacze. Wykazują też właściwości prozdrowotne: obniżają poziom cukru we krwi, działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dodatkowo chronią wątrobę przed toksynami.

Pierwszego dnia rano przed rozpoczęciem kuracji arbuzowej można przeprowadzić płukanie jelita grubego (lewatywę), ale nie jest to konieczne. Płukanie jelita w pozostałym czasie trwania kuracji jest niewskazane.

Podczas trwania kuracji nie wolno spożywać żadnych innych produktów, ani pić żadnych napojów – w tym również wody.

Po zakończonej kuracji przez pierwszy dzień stosuje się lekką dietę owocowo-warzywną. Najlepiej zjeść nieco winogron, bananów lub awokado. Dopiero następnego dnia można zacząć odżywiać się normalnie.

Podczas trwania kuracji u niektórych osób mogą wystąpić pewne przemijające objawy wiążące się z oczyszczaniem organizmu, np.: częstsze oddawanie moczu, uczucie lekkiego zmęczenia, zmiany nastrojów, uczucie chłodu i lekkie bóle głowy.

Kurację można powtarzać co 14 dni.

Ponadto przy tej kuracji polecam okłady z własnego moczu: od drugiego dnia kuracji należy zebrać taką ilość moczu, by móc zrobić okład(y) na kręgosłup, nerki lub stawy. W tym celu należy namoczyć w urynie bawełnianą ściereczkę lub gazę i przyłożyć na 15 min. na wybrane miejsce. Okłady te dodatkowo oczyszczają organizm. Wpływają na sprawniejsze funkcjonowanie stawów i układu moczowego. Po usunięciu okładu opłukać miejsce letnią wodą.

Arbuzowa kuracja upiększająca

Miąższ arbuza nadaje się świetnie do pielęgnacji skóry, albowiem działa tonizująco, przeciwzmarszczkowo oraz łagodząco przy lekkich podrażnieniach skóry. Twarz lub wybrane miejsce na ciele natrzeć kawałkiem arbuza. Pozostawić na skórze około 10 min., a następnie spłukać letnią wodą. Jest to znakomity zabieg, który doskonale odświeża, odżywia i nawilża skórę.

Inne wpisy w tej kategorii

Fasolka mung

2021-07-20

Fasolka mung

Fasolka mung Fasolka mung w Chinach oraz w wielu krajach Azji Południowej jest bardzo popularną rośliną strączkową. Jej spożywanie dostarcza organizmowi dużej ilości białka, dlatego polecana jes [...]

Czytaj dalej

Mangan

2021-07-20

Mangan

Mangan Mangan jest 12. najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem, jeśli chodzi o skład skorupy ziemskiej. Jest jednym z najbardziej niezbędnych mikroelementów potrzebnych do prawidłowego funk [...]

Czytaj dalej

Trening interwałowy na spalenie tkanki tłuszczowej

2021-07-20

Trening interwałowy na spalenie tkanki tłuszczowej

Trening interwałowy na spalenie tkanki tłuszczowej Zrzucenie wagi i spalanie tkanki tłuszczowej to częsty powód podejmowania aktywności fizycznej. Ważne jest jednak, żeby robić to przemyślanie i [...]

Czytaj dalej

Molibden

2021-07-16

Molibden

Molibden Molibden we wszechświecie jest dość rzadko spotykanym pierwiastkiem, znajduje się dopiero na 50. miejscu wśród najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków występujących w skorupie ziems [...]

Czytaj dalej

Założenia diety ketogenicznej

2021-07-16

Założenia diety ketogenicznej

Założenia diety ketogenicznej Dieta ketogeniczna zyskuje coraz większe grono entuzjastów i sympatyków, jak również zatacza coraz szersze kręgi wśród fanów życia „w ketozie”. A to dlatego, że dla [...]

Czytaj dalej