Eteryczne wody kwiatowe – ulotne, ale mocne
Eteryczne wody kwiatowe – ulotne, ale mocne

Czyste olejki eteryczne mają ogromny wpływ na: emocje, stan ducha i umysłu. Zapachy bowiem wiążą się z intensywnością przeżyć, sposobem postrzegania świata, kondycją psychofizyczną, a nawet ze zdrowiem. Pozwalają doznać różnych wrażeń estetycznych i emocji, mogą odprężać i dawać poczucie harmonii albo stymulować i energetyzować organizm. Powonienie przekazuje bodźce zewnętrzne bezpośrednio do mózgu i dlatego odpowiednio dobrane aromaty wywołują zamierzone stany emocjonalne – od uspokojenia do euforii, od mobilizacji do pełnego relaksu.


Eteryczne wody kwiatowe firmy Medi-Flowery na bazie naturalnych olejków eterycznych działają korzystnie na cerę, przywracając jej naturalny blask, uczucie czystości i odświeżenia. Każda woda ma niepowtarzalny zapach tworzący przyjemną atmosferę z nutką zmysłowości, optymizmu i radości.
Wody kwiatowe mają znakomite właściwości nawilżające i dlatego dobrze jest rozpylać je na skórze wielokrotnie w ciągu dnia. Po każdorazowym spryskaniu dodają świeżej energii, a skórze zapewniają odpowiednie nawilżenie i piękny zapach.

Rozpylone w pomieszczeniu przed różnego rodzaju zabiegami relaksacyjnymi, takimi jak: masaż, medytacja czy odpoczynek, wpływają korzystnie na ich przebieg. Woda kwiatowa staje się wtedy katalizatorem wzmacniającym działanie zabiegów. Dla większej efektywności Eteryczne wody kwiatowe firmy Medi-Flowery poddawane są działaniu kryształu górskiego, który maksymalizuje ich własności tonizujące, ujędrniające i regenerujące skórę.

Otul się kwiatową mgiełką

Poszczególnym olejkom eterycznym przypisywane są różne działania, zarówno w sferze psychicznej, jak i fizycznej. Nietrudno jest dobrać zapach pasujący do nastroju i zamierzonego efektu.

Oto przykładowe działanie niektórych olejków, które można znaleźć w naszej ofercie:

  • Dodające energii: lawenda, róża, geranium, bergamotka, neroli, trawa cytrynowa.
  • Odświeżające i odmładzające cerę: lawenda, bergamotka, neroli.
  • Łagodzące zmęczenie: lawenda, geranium, trawa cytrynowa.
  • Poprawiające nastrój: lawenda, róża, jaśmin, geranium.
  • Afrodyzjaki: róża, jaśmin, drzewo sandałowe.


Do wyboru jest wiele Eterycznych wód kwiatowych:

Woda różana sporządzana z róży damasceńskiej od wieków uznawanej za symbol piękna i miłości. Zapach róży wpływa korzystnie na poprawę nastroju, łagodzi objawy stresu i przemęczenia, ułatwia koncentrację. Daje poczucie samoakceptacji i powodzenia. Napełnia ciepłym spokojem i przynosi wiosenną lekkość oraz radość. Wzmacnia pozytywne wibracje organizmu. Mgiełka rozpylonej wody różanej chroni aurę. Jej zmysłowy zapach działa jak afrodyzjak.

Woda lawendowa – wspaniała dla ciała i rozkoszna dla duszy. Odświeża, nawilża i energetyzuje skórę oraz nadaje jej delikatny zapach. Doskonała dla obu płci. Rozpylenie niewielkiej ilości wody lawendowej w pomieszczeniu działa uspokajająco, zarówno w strefie duchowej, jak i fizycznej.

Woda jaśminowa – pachnie wiosennie i zmysłowo. Jej podniecający i egzotyczny aromat działa pobudzająco na zmysły. Rozpylona w powietrzu sprzyja medytacji i relaksacji. Przyspiesza procesy uzdrawiające.

Woda różane geranium – słodki, kwiatowy aromat, doskonały dla wszystkich, którzy chcą nadać skórze wyjątkowego zapachu. Odświeża, orzeźwia i podnosi na duchu.

Woda z kwiatu pomarańczy neroli – jej ujmujący zapach dodaje egzotycznego ciepła i orientalnej tajemniczości. Woda jest dyskretnie uwodząca, zmysłowa i romantyczna. Rozpylona w pomieszczeniu napełnia je aromatem niezwykłości.

Woda lemongrass z olejkiem trawy cytrynowej – wyraźny i wytrawny cytrusowy aromat poprawia nastrój, łagodzi niepokoje, przydaje pewności siebie. Według starych wierzeń przynosi on szczęście w miłości i chroni przed złem. Ta woda kwiatowa dodaje skórze świeżości i młodzieńczej energii.

Przebudzenie – ekskluzywna kompozycja naturalnych olejków eterycznych. Jej ciepły, wytrawny aromat podkreśla kobiecy wdzięk, emanuje zmysłową energią. Pasuje na każdą okazję, dodaje promienności i elegancji.

Zapachowe zauroczenie – połączone aromaty róży, bergamotki i jaśminu tworzą niepowtarzalną aurę uwodzącego ciepła z nutką cytrusowej świeżości. Pełna uroku, mocna w elegancki sposób.

Dominant – eteryczna woda dla panów. Fascynujący koktajl olejków z drzewa sandałowego i bergamotki w zmysłowy, subtelny i harmonijny sposób wyrażający męską energię i siłę. Delikatną mgiełką niepowtarzalnej woni podkreśla elegancję i styl. Bowiem piękne jest także to, co niewidzialne.

W objęciach snu – woda kwiatowa przeznaczona do rozpylania w pokoju sypialnym lub miejscu wypoczynku. Jej ciepła, delikatna woń uspokaja myśli, ułatwia zrelaksowanie się, wycisza niepokoje.

Inne wpisy w tej kategorii

Ziołowy detoks organizmu według Jana Kubiaka – najstarszego polskiego zielarza

2022-08-12

Ziołowy detoks organizmu według Jana Kubiaka – najstarszego polskiego zielarza

Ostatnimi czasy coraz częściej zgłaszają się do mnie pacjenci, którzy proszą o zioła oczyszczające krew. Nierzadko są to osoby mieszkające na stałe poza granicami naszego kraju. Robią one imponuj [...]

Czytaj dalej

Pan Jan od ziół

2022-08-12

Pan Jan od ziół

– Panie Janie, a skąd pan wie, jakie zioła połączyć ze sobą i jak skomponować mieszankę na konkretny przypadek? – pytam. A on uśmiecha się tylko i odpowiada: – Lata praktyki. Sama przecież wiem [...]

Czytaj dalej

 Węgiel z łupin kokosa – naturalne oczyszczanie i detoksykacja

2022-08-12

Węgiel z łupin kokosa – naturalne oczyszczanie i detoksykacja

Wiele dziś mówi się o ekologii, ochronie środowiska i szkodliwości spalania węgla. Wszystko jednak zależy od rodzaju węgla, jego postaci oraz sposobie użycia, albowiem może on również działać na [...]

Czytaj dalej

 Znasz magnez pochodzący z wód morskich?

2022-08-12

Znasz magnez pochodzący z wód morskich?

MAGNEZ PREMIUM – Marine Complex – 76 pierwiastków śladowych to minerał, który został pozyskany z czystych wód Morza Irlandzkiego. Oprócz tego, że sam magnez (mający formę cytrynianu) określany [...]

Czytaj dalej