Twój poradnik zdrowej cery D,A4

Twój poradnik zdrowej cery to pierwsza publikacja na rynku księgarskim oparta na wiedzy naukowej podanej w przystępny i prosty sposób. Skierowana jest do każdej kobiety, która interesuje się pielęgnacją i chciałaby wdrożyć w swoje życie zdrowe i holistyczne zasady dbałości o skórę. To również pomocny podręcznik dla profesjonalistek z branży beauty – znajdą tam wiele gotowych przepisów, porad i metod pielęgnacji oraz będą mogły przekazać je swoim Klientkom i stworzyć z nich podstawę pracy w gabinecie kosmetycznym.

Cena brutto 39,00 zł

Wybierz wariant

3-4 dni robocze
14 dni
od 249 zł

Książka została podzielona na cztery części. Rozpoczyna się od opisu cech charakterystycznych podstawowych rodzajów cery, aby Czytelniczka mogła lepiej zapoznać się z tematyką i określić wstępnie kondycję własnej cery. Podsumowanie stanowi „test na rodzaj cery”, który pomaga w sposób praktyczny potwierdzić stan swojej skóry.

Następnie szczegółowo omówione zostały zasady pielęgnacji każdej z cer z uwzględnieniem założeń i zasad holistycznego podejścia do zdrowia skóry, zalecanych form kosmetycznych do mycia twarzy i jej codziennej pielęgnacji, jak: mleczka, żele, płyny micelarne, toniki, kremy na dzień, na noc i pod oczy oraz peelingi i maseczki do użytku domowego. Każdorazowo pojawia się podsumowanie w postaci niezbędnika kosmetycznego, aby ułatwić Czytelniczce przygotowanie się do samodzielnych zakupów. Cennym uzupełnieniem są sprawdzone, bezpieczne i skuteczne składniki aktywne, których warto poszukiwać w kosmetykach. Pojawia się także wiele porad praktycznych na temat filtrów przeciwsłonecznych, antyoksydantów, olejowania skóry, wpływu na nią diety itd. Podsumowaniem każdego rodzaju cery są błędy kosmetyczne, które zdarzają się każdej z nas (a warto mieć ich świadomość), ciekawostki na temat danej cery oraz receptura do samodzielnego przygotowania kosmetyku w domu.

 

Ponieważ większość osób boryka się z mniejszymi lub większymi problemami skórnymi, im poświęcony jest kolejny rozdział. Warto zaznajomić się z szeregiem czynników wpływających na skórę oraz jej rytmem dobowym, aby o odpowiedniej porze wykonywać domowe rytuały pielęgnacyjne. Omówione zostały najczęściej spotykanej problemy trapiące skórę, jak: trądzik pospolity, starzenie, przebarwienia i wrażliwość. Każde zagadnienie zawiera opis cech charakterystycznych, przyczyn, pielęgnacji krok po kroku, zaleceń holistycznego podejścia do zdrowia skóry oraz tak, jak w poprzednim rozdziale zalecane formy kosmetyczne do mycia i codziennej pielęgnacji cery oraz przykładowe składniki aktywne. W przypadku skóry dojrzałej warto przećwiczyć wykonywanie automasażu twarzy, który został opisany i zilustrowany w kilku prostych krokach. Z kolei temat przebarwień został uzupełniony o zasady opalania oraz prawidłowego stosowania kremów z filtrem, które są niezwykle przydatne w sezonie wiosenno-letnim. 

Na końcu książki zostały umieszczone checklisty, czyli forma dzienniczka kosmetycznego, który można wyciąć z książki lub potraktować jako inspirację do prowadzenia własnych notatek w notesie lub telefonie. Jest to podsumowanie całej zdobytej wiedzy praktycznej, którą Czytelniczka może sprawdzić, robiąc każdego dnia zapiski na temat stosowanego kosmetyku wraz z własnymi przemyśleniami, uwagami lub zauważalnymi efektami. 

Spis treści

1. Wstęp

2. Poznaję swoją skórę
Cera normalna
Cera sucha
Cera tłusta
Cera mieszana
Test na rodzaj cey

3. Pielęgnacja holistyczna Twojej cery
Cera normalna
Cera sucha
Cera tłusta
Cera mieszana

4. Problemy trapiące Twoją skórę
Trądzik pospolity
Starzenie się skóry
Przebarwienia
Skóra wrażliwa

5.Tygodniowe checklisty pielęgnacyjne 

Wymiary: 145×205 , oprawa miękka, stron 128

Dowiedz się więcej...

Terapia wisceralna, czyli masaż brzucha - Czym są terapie wisceralne?

2023-12-07

Terapia wisceralna, czyli masaż brzucha - Czym są terapie wisceralne?

Ludowi medycy już dawno temu odkryli, że masaże brzucha pomagają na różne dolegliwości i choroby. Tą metodą można też oczyszczać organizm z niepotrzebnych produktów przemiany materii.

Czytaj więcej

Brązowe plamy na skórze

2023-08-29

Brązowe plamy na skórze

Brązowe plamy na skórze zwykle kojarzą się ze starszymi osobami lub intensywnym opalaniem tych młodszych. Czy trzeba je usuwać? To zależy od postrzegania swojego ciała i poczucia estetyki.

Czytaj więcej

Roztrzeplin wiechowaty (zawstydlina) – w praktycznej terapii i kosmetyce

2023-04-14

Roztrzeplin wiechowaty (zawstydlina) – w praktycznej terapii i kosmetyce

Roztrzeplin wiechowaty (dawniej w Polsce określana również jako: „pawlina“, „zawstydlina“, „pawlinka“, „mydleniec“) – Koelreuteria paniculata Laxmann jest drzewem dorastającym w Europie do 7–8 m [...]

Czytaj więcej

Ćwiczenia na pozbycie się „pelikanów”, czyli jak zniwelować obwisłe ramiona

2023-03-31

Ćwiczenia na pozbycie się „pelikanów”, czyli jak zniwelować obwisłe ramiona

Systematyczna aktywność wpływa na nasze zdrowie, ponieważ poprawia się krążenie i wzmacnia odporność organizmu. Poza tym uelastycznia mięśnie. Dzięki niej będziemy mieli ładniejszą sylwetkę i – p [...]

Czytaj więcej

Bambus nakarmi, odżywi i da schronienie

2023-03-29

Bambus nakarmi, odżywi i da schronienie

Bambus to trawa o drewniejącej łodydze z rodziny wiechlinowatych. Jest rekordzistą wśród najszybciej rosnących roślin na świecie – niektóre jego gatunki mogą urosnąć nawet do 1 m dziennie, a w ci [...]

Czytaj więcej

Jak wygrałem z cukrzycą typu II bez leków

2020-06-06

Jak wygrałem z cukrzycą typu II bez leków

Film Materiał promuje książkę autora artykułów w miesięczniku ZDROWIE bez leków o tym jak poradził sobie samodzielnie z cukrzycą typu II. Rozczarowany postawą lekarzy, którzy ograniczyli się tyl [...]

Czytaj więcej

Pokaż więcej

Opinie (0)

Dodaj opinię

Powiązane artykuły na blogu